Reklam
Eğlence

İlluminati Dövme Modelleri

Reklam

Harika görünen pek çok illuminati dövmesi var, ancak çoğu insan bu tasarımları onlara yüklenen anlamlar nedeniyle tercih ediyor. Bu anlamlardan bazıları oldukça karanlık, bazıları zamanlarının çoğunu komplolar hakkında düşünerek geçiren insanlar içindir ve bazıları bu dövmelerin sahiplerinin kim olduğunu tanımlamanın farklı yollarıdır. Burada, illuminati dövme modelleri anlamlarına ve tasarılarına bir göz atacağız.

İlluminati Dövmesi Anlamı

Yüzyıllar önce İlluminati, halkı gizlice etkilemeye kararlı Batı Avrupa’daki zengin, seçkin ve güçlü yatırımcıların yarı gizli bir örgütü olarak hizmet etti. Bazı insanlar yüksek hırsları olduğunu göstermenin bir yolu olarak illuminati dövmelerini yaptırırken, diğerleri bu eski organizasyona bir tür saygı duyduklarını göstermek için bu dövmeleri yaptıracaktır.

illuminati dövme modelleri
illuminati dövmesi bacak

Grubun yaptığı herhangi bir eylem veya ilerleme hiçbir zaman ciddi bir şekilde kaydedilmemiş veya kanıtlanmamış olsa da, orijinal organizasyonun hedefleri doğuştan adil ve adil bir toplumu sürdürmekle ilgiliydi. Bazı illuminati dövmelerine, insanların her zaman hükümeti ve toplumu kontrol altında tutmanın yollarını aradıklarını gösterme yolları olarak bakabilirsiniz. Bazı insanlar, bu dövmeleri, sokakları güvenli ve temiz tutmaya çalışan herkesle yoldaşlık göstermenin bir yolu olarak da alacaklar.

illuminati dövme modelleri
illuminati dövmesi sırt

İlluminati’nin etkisi on sekizinci yüzyılda çoğunlukla Bavyera’da kaldı, ancak o zamandan beri çok daha büyük bir komplo teorisi haline geldi ve İlluminati’nin dünya üzerindeki etkisinin tarihin anlatabileceğinden çok daha büyük olduğunu gösteriyor. Bu gizemlilik, birçok insanın diğer tüm tasarımlar yerine illuminati dövmesini yaptırmayı seçmesinin bir başka nedenidir. Semboller, insanların bir şeyleri sorgulamasına neden olur ve bu dövmelerin sahipleri genellikle yaratıcı ve ilginç olurlar.

her şeyi gören göz dövmesi
her şeyi gören göz dövmesi

Illuminati’nin en tanınmış sembolü, toplumdaki sözde her şeye kadirliklerinin bir temsili olarak hizmet eden bir piramidin üzerinde asılı duran üçgen “her şeyi gören göz”dür. Bu illuminati dövmesinin harika yanı, vücudun kesinlikle her yerine sığabilmesi ve çok havalı bir görünüme sahip olmasıdır. Elbette, bazı insanlar gözü olumsuz ve hatta kötü çağrışımlar olarak görüyor, ancak çoğu insan onun da çok ilginç görünen bir sembol olduğu konusunda hemfikir.

İlluminati Dövmeleri

İlluminati’nin gözünün, toplumun hastalıklarını hesaba katan birçok bakış açısına sahip olduğu varsayılır. Bazı durumlarda insanlar birçok farklı yöne bakan illuminati dövmelerine sahip olacaklar veya tasarımlarına biraz optik yanılsama görünümü verecekler. Her zaman bela arayan türden biriyseniz veya kötü etkilerin kökünü kazımayı seviyorsanız, elde etmek için mükemmel bir semboldür.

illuminati dövme modelleri
illuminati dövmesi ense

Piramit, halk için bir metafor ve çoğunluğun İlluminati’nin prestijinden ne kadar uzakta olduğunu gösteriyor. Bu, çoğu insanın illuminati dövmesiyle ilişkilendirdiği daha “seçkin” bir anlamdır, ancak birçok insan bunu mutlaka kötü bir şey olarak görmez. Dövmenin bu versiyonunu, hayatlarının geri kalanında ailelerini geçindirebilmek için sosyal sınıfların en yükseğine ulaşmak için kendilerini motive etmek için kullanıyorlar. Bu dövmeyi yaptırmak, mutlaka orta ve alt sınıflardan insanları küçümsediğiniz anlamına gelmez, ancak hayatınızda daha yüksek bir seviyeye ulaşmak istediğiniz anlamına gelir.

illuminati dövmesi el üstü
illuminati dövmesi el üstü

Her şeyi gören göz, genellikle tek başına resmedilen veya ışık huzmelerini temsil eden çizgili bir arka planla doldurulmuş bir üçgenle çerçevelenen en popüler illuminati dövme tasarımıdır. Bu tasarımlar parmağa sığacak şekilde yapılabileceği gibi, kişinin vücudunun tüm sırtını kaplayacak şekilde şişirilebilir. Bazı insanlar dolarlık banknotun yeşil rengine bağlı kalmayı severken, diğerleri tasarımlarındaki renklerle yaratıcı olacak. Göz tasarlamanın pek çok yolu ve bu illuminati dövmelerine ekleyebileceğiniz pek çok anlam vardır.

illuminati dövme modelleri
illuminati dövmesi göğüs

İlluminati dövmesi, daha eşsiz bir tasarım yaratmak için yüzlerce farklı şekilde uyarlanabilir. Örneğin, anlamı daha kişisel hale getirmek için dövmeye çiçekler ve hayvanlar dahil edilebilir. Çizgi çalışmasını biraz değiştirerek daha sanatsal veya soyut bir görüntü de oluşturabilirsiniz. Bunlar, zaten tuhaf görüntüler olarak görüldükleri için insanların yaratıcı olmayı sevdikleri dövme türleridir.

illuminati dövme modelleri
illuminati dövmesi kol

İlluminati dövmesi hakkında pek çok insanın sevdiği şey, istedikleri herhangi bir boyutta tasarlanabilmesidir. Temel görüntü, hiçbir anlam kaybetmeden herhangi bir boyuta kolayca genişletilebildiği veya küçültülebildiği için bir vektör görüntüsü olarak bakılabilir.

illuminati dövmesi
illuminati dövmesi boyun

İnsanların illuminati dövmeleriyle ilgili sevdiği bir başka şey de vücudun hemen hemen her yerinde hoş görünebilmeleridir. Bazı insanlar dövmelerini ayaklarına yaptıracak, bazıları ise kol dövmelerinin bir parçası olarak bu tasarımlara yer verecek. Gerçekten seçtiğiniz illuminati dövme tasarımının türüne ve dövmenin son şekline bağlıdır.

illuminati dövme modelleri
illuminati dövmesi parmak

Bir illuminati dövmesi yaptırmayı düşünüyorsanız, dövmenizin ne kadar halka açık olmasını istediğinize karar vermek isteyeceksiniz. Herkesin sizde olduğunu bilmesini ister misiniz, yoksa daha çok kişisel bir dövme mi? Harika olan şey, en yaygın üçgen illuminati dövmesinin göğüste bilekte veya elde olduğu kadar iyi çalışabilmesidir. Tasarım üzerinde çalışmaya başlamadan önce ne kadar halka açık olmak istediğinizi düşünmek isteyeceksiniz.

illuminati dövmesi bilek
illuminati dövmesi bilek

Çoğu insan illuminati dövme tasarımlarında biraz yaratıcı olmayı sevdiğinden, bu parçalar üzerinde çok deneyimli bir dövme sanatçısının çalışması genellikle iyi bir fikirdir. İlluminati dövmelerinde genellikle çok fazla gölgeleme çalışması vardır ve iyi bir sanatçı, daha ince detayların öne çıkması için bu tasarımları nasıl gölgeleyeceğini tam olarak bilecektir.

Medusa Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Hüner Çelik

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu