Reklam
Güncel Hayat

Martı Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Reklam

Martı dövmesi ile ilgili bu yazımızda martının bazı özelliklerini ve özelliklerini keşfedeceğiz ve martı dövmesinin ardındaki anlam hakkında konuşacağız. Bu yazının sonunda, martı dövmesinin neden popüler bir konu haline geldiğini ve martı dövmesinin ardındaki anlamı daha iyi anladığınızı umuyoruz.

Martı hem tatlı hem de tuzlu suda yaşar. Tanınabilir sesleri, sahili ve suyu hatırlattığı için duyan insanlara rahatlatıcı bir his verir. Martı dövmesine gelince, sembolizm oradadır.

Bu kuş deniz kıyılarında yaşadığı için denizciler her zaman bu kuşu kara, ev, akraba ve arkadaşlarla ilişkilendirmişlerdir. Gemide bir martı belirmesi, her zaman, yakında eve dönüş sinyali veren, iyi şans getiren bir işaret olmuştur. Martı dövmesi sadece denizcilerin değil balıkçıların da olmazsa olmazı bir aksesuardır. Martı dövme tasarımı genellikle renklerde yapılır ve omuz, göğüs, sırt veya vücudun diğer bölgelerine yerleştirilir.

Martı Dövmeleri ve Anlamları

Martının temel özelliklerinden biri ve insanların başvurmak isteyebileceği özelliklerden biri, olumsuz şeylere karşı direncidir. Martılar zor koşullarda yaşarlar. Okyanusun yakınında soğuyabilir ve iç kısımlar ısınabilir. Ayrıca tropik fırtınalarla da ilgilenirler. Martının dayanıklılığına dikkat edilmelidir. Martı dövmesi olan biri, normalde onunla ilişkilendirilmeyecek bir görüntü aracılığıyla dayanıklılığını temsil etmek isteyebilir.

Martı dövmesi
omuzda martı dövmesi

Martının hayranlık uyandıran bir diğer özelliği de sakinliğidir. Sahildeki insanlar hakkında çok fazla endişelenmeyin ve yaklaşacaklar. Sadece işlerine bakarlar. Kişiliklerinin yanı sıra okyanusun ve kumsalın sakinliği de martı dövmesinden alınabilir. Bu kuşlar bize rahatlatıcı zamanları hatırlatıyor, bu yüzden martı dövmesi yaptırmak bizi sahile geri götürmenin başka bir yolu.

Martı dövmesi
kolda martı dövmesi

Bu kuşun balıkçılar için çizilmesi de iyi bir avın, başarılı balıkçılığın bir işaretidir. Martı kadar yetenekli bir balık avcısını hayal etmek ne kadar zor. Balıkçılar, martı dövmesinin zanaatlarında yüksek verimliliği ve profesyonelliği sembolize ettiğine inanıyor. Denizciler için, evlerini ve karadaki yaşamı, onları bekleyen sevgi dolu insanların olduğunu hatırlatır.

Martı dövmesi
sırtta martı dövmesi

Kuşun mahkumlar için sembolizmi, boşa harcanan zaman ve pişmanlıklarla ve ayrıca özgürlük ve bağımsızlıkla ilgili hayallerle bağlantılıdır. Deniz dalgalarının üzerinde uçan kuş resmine genellikle böyle bir anlam yüklenir. Kalkanın arka planındaki martı, hapsedilmeden önceki güçlü bir dostluğu temsil eder.

Martı dövmesi
martı dövmesi bilek

Diğer yasalara itaatkar ve özgür vatandaşlar için martı dövmesinin anlamı genellikle özgürlük ve macera sevgisi, özgüven, kibir ve bir şekilde hareketliliktir. Martı dövmesi yaptıran kişilerin önüne hiçbir engel koymanın kesinlikle bir anlamı yoktur, tabuları hor görürler ve her türlü zorluğu kolayca aşarlar, kendi görüş, inanç ve ilkelerine saygı duyarlar ve her zaman rüzgar gibi hızla hedeflerinin peşinden giderler.

Martı dövmesi
martı dövmesi boyun

Martı dövmesi, dövme sahibinin fantezisinin ve yaratıcı düşüncesinin yüksek manevi gücünü, büyük yeteneklerini, masumiyet niyetlerini de anlatabilir. Göçmen martı olmak, evlilikte aldatma ve sadakatsizlikle ilişkilendirilebilir. Bazı insanlar kuşun görüntüsüne aşırı intikamın anlamını verir.

Martı dövmesi
ayak bileğinde martı dövmesi

Bununla birlikte, pek çok iyi martı dövmesi anlamı vardır. Kuş, masumiyetin, gençliğin ve ilk aşkın vücut bulmuş halidir. Birisi için deniz kıyısında geçirilen güzel günleri ve anları hatırlatabilir, bir şekilde denizle bağlantılı güçlü duygu ve duyguların hatırlatıcısı olabilir. Bu tür dövmeler aynı zamanda seyahat etmeyi sevenlerin, iradeli, bağımsız kişilerin tercihidir.

Martı dövmesi
elde martı dövmesi

Martı, insanlar arasındaki yaşama kolayca uyum sağlayabilen bir kuştur. Bu kuşlar genellikle evlerin, köylerin ve kasabaların yakınlarına yerleşerek böyle bir mahallenin tüm olanaklarından yararlanırlar. Bu nedenle, martı dövmesi, diğer tüm anlamların yanı sıra, yüksek adaptasyon yeteneklerini ve harika sosyal becerileri anlatabilir.

Akrep Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Akrep Dövmesi Modelleri

Koala Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Karga Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Karga Dövmesi Modelleri

Kelebek Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Yılan Dövmeleri ve Anlamları

Zümrüdü Anka Kuşu Dövme Anlamı ve Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu