Reklam
Güncel Hayat

Kahve Cinsel İsteği Artırır Mı? Hangi Kahve Cinselliğe İyi Gelir?

Kahve severler, sevinin!

Reklam

Dünyadaki en keyifli şeylerden biri, günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan kahve cinsel isteği artırır mı? Bilim adamları kahve tüketiminin hem libidomuzu hem de cinsel performansımızı iyileştirebileceğini iddia ettiğinden, ilk bakışta alakasız görünse de kahveyi cinsel hayatımıza bağlayan araştırmalar var.

Seksten Önce Kahve İçilir Mi?

Kahve kadınlarda libidoyu artırır: Teksas Üniversitesi’nde 2010 yılında yapılan bir araştırma, kafeinin kadın libidosunu artırmada etkili olduğuna dair güçlü kanıtlar buldu. Araştırmaya göre kafeinin kalp atış hızını ve tansiyonu artırma gibi bilinen etkileri kadınların cinsel uyarılışını kolaylaştıran faktörler arasında yer alıyor.

Kahve, sık içmeyenler üzerinde afrodizyak etkiye sahip olabilir: Kafein tüketiminin vücut üzerinde artan kan basıncı, kalp atış hızı, bazı hormonların salgılanması, artan konsantrasyon vb. belirtiler olur. Ancak, düzenli olarak kahve içmeyen biriysek, bilim adamlarına göre yukarıdakilerin tümü, kahvenin özellikle kadınlar için bir afrodizyak işlevi görmesini sağlıyor.

Kahve erektil disfonksiyonu tedavi etmeye yardımcı olur: Erektil disfonksiyon, dünya çapında milyonlarca erkeği etkileyen bir sorundur. Bilim adamları, kahve tüketiminin bir yandan kan akışını artırarak diğer yandan kandaki testosteron düzeylerini yükselterek erektil disfonksiyon semptomlarını azalttığını belirtiyor. Elbette kahve bir çözüm değildir ve (psikojenik veya organik nedenleri olabilen) erektil disfonksiyon her zaman uzman tavsiyesi ile tedavi edilmelidir.

Kahve, cinsel ilişkinin dayanıklılığını ve süresini artırır: Kahve dayanıklılığı artırır ve spordan önce kahve içilmesini öneren birçok uzman vardır. Yatakta cinsel ilişkinin süresiyle ilgili sorunlar yaşayan birçok çift için, öncesinde bir fincan kahvenin yardımcı olabileceği neredeyse kesindir. Hiç değilse, seks vücut ve süreç için son derece yorucu hale gelebilir ve kafein gibi hafif bir uyarıcı yardımcı olabilir.

kahve cinsel isteği artırır mı
kahve cinselliği etkiler mi

Kahve stresi azaltır: Sanılanın aksine kahve tüketimi, özellikle kronik stres durumlarında stres düzeyini azaltırken, olumsuz duyguları da (depresyon ve distimi) azaltır. Modern hayatın ritminde stres birçok kişinin aşk hayatını frenlerken, bazı kahveler bizi rahatlatıp daha çok keyif almamızı sağlayabilir.

Kahve bir uyarıcıdır: Kahve, elinizdeki görevin başında kalmanız, daha motive olmanız ve genel olarak daha fazla enerji sağlamanız için ihtiyacınız olan ekstra desteği verebilir. Kahve içerseniz, merkezi sinir sistemi üzerindeki etkisi sayesinde kendinizi daha uyanık ve enerjik hissetmenizi sağlayabilir.

Kahve depresyon riskini düşürüyor: Pek çok çalışma, kafeinin, serotonin ve dopamin salınımı gibi ruh halini kontrol eden spesifik nörotransmitterleri tetikleyebileceğini öne sürdü. Bu, kahvenin olumlu bir ruh halinizi korumanıza yardımcı olabileceği anlamına gelir.

Hangi Kahve Cinselliğe İyi Gelir?

Kahvenin cinsel gücü artırdığı biliniyor. Ancak özellikle hangi kahvenin doğrudan cinsel hayatımıza olumlu etkisi vardır? Gold Q7 kahve cinsel gücü ve performansı artırır, ereksiyon süresini uzatır ve ayrıca kadınlardaki cinsel isteksizliği ve stresi giderir.

Kahve Sertleşme Sorununa İyi Gelir Mi?

Texas Sağlık Bilimleri Merkezi, kahve içmenin birinin cinsel yaşamına ve cinsel dürtüsüne nasıl yardımcı olabileceği veya etkileyebileceğine dair farmakolojik etkiler üzerine araştırmalar yürütmüştür.

Araştırmacılar, kahvenin insanların erektil disfonksiyondan muzdarip olma olasılığını azalttığını buldu. Bunun nedeni, kafeinin artan kan akışını tetikleyerek cinsel dürtünün artmasına ve daha uzun süren daha güçlü ereksiyonlara neden olmasıdır.

Ayrıca kahve, kan basıncında geçici bir artışa neden olur ve bu da ereksiyonu sürdürmeyi kolaylaştırır.

Erektil disfonksiyon üzerindeki en olumlu etki, günde iki fincan – üç fincan kahve tüketmekten kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Erkeklerde Erken Boşalma Tedavi Yöntemleri

Evde Doğal Geciktirici Krem Nasıl Yapılır? 

Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler Nelerdir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu