Reklam
Genel

Akrep Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Akrep Dövmesi Modelleri

Reklam

Akrep dövmesi inanılmaz derecede yaygın değildir, ancak bazı dövme meraklıları, özellikle erkekler arasında popülerliğine sahiptir. Dövme, doğal dünyadan alınan çoğu dövmede olduğu gibi, tasvir ettiği hayvanla, ölümcül ve şiddetli olduğu bilinen akrep ile aynı çağrışımları taşıma eğilimindedir. Bununla birlikte, Akrep burcu ile olan ilişkisi gibi başka anlamlar da taşıyabilir. Bir akrep dövmesini nasıl görmeyi seçerseniz seçin, kesinlikle güçlü bir görüntüdür. Bu yazıda size akrep dövme tasarımları ve anlamları hakkında kapsamlı, derinlemesine bilgiler vereceğiz.

Birçok insan akreplerin böcek olduğunu düşünür, ancak onları ayıran bir şey, akreplerin canlı bebekleri varken böceklerin yumurtalarını vücutlarının dışına bırakmalarıdır ve bu süreç canlılık olarak bilinir. Bebeklerin çoğu bir zarın içindedir ve bu zarın içindeki bir boyunduruktan beslenirken, diğerleri zarın içinde değildir ve yiyeceklerini doğrudan anneden alırlar. Akreplerin gebelikleri 18 ay kadar uzun sürebilir, ancak iki ay kadar kısa da olabilir. Yeni doğan bebekler ilk tüy dökme dönemini geçirene kadar annelerinin sırtına binerler.

Akrepler diğer hayvanlara göre daha uzun yaşarlar. Birçok böcek aylar hatta haftalarca yaşar. Mayıs sineklerinin sadece birkaç gün yaşadığı bilinmektedir. Esaret altında, bazı akrepler 25 yıla kadar yaşayabilirken, vahşi akrepler ortalama 2 ila 10 yıllık bir ömre sahiptir.

Akrep Dövmesi Anlamı

Erkek akrep çiftleşirken dişiyi etkilemek için baştan çıkarıcı bir seks dansı yapar. Bir akrep dövmesi, erkek cinselliğini ve uyarılmasını temsil edebilir.

Akrep dövmesi
el üstünde akrep dövmesi

Kabile akrep dövmelerinin kötü ruhlara karşı koruduğu söylenir.

Akrep dövmesi
sırta akrep dövmesi

Bir kadındaki akrep dövmesi, gücü ve büyüklüğü, statüsü veya pozisyonu ne olursa olsun herkesi üstlenme yeteneğini sembolize edebilir. Çünkü akrep küçük olmasına rağmen savaşmaktan ve kendini savunmaktan korkmaz.

Akrep dövmesi
akrep dövmesi kol

Bir akrep ve gül dövmesi, akrep küçük ama ürkütücü ve gül güzel ama dikenleriyle birini incitebilir. Akrep ve gül dövmesi yaptırmak, yargılanamayacak biri olduğunuz ve insanların size fiziksel veya ruhsal olarak yaklaşmaya çalışırken dikkatli olmaları gerektiği anlamına gelir. Gül kuyruklu bir akrep, iki ucu keskin bir kılıç olduğunuz anlamına gelebilir: sokabilirsiniz ama aynı zamanda hoş da olabilirsiniz.

Akrep dövmesi
akrep dövmesi boyun

Eşcinsel topluluğundaki bir akrep dövmesi, kullanıcının HIV pozitif olduğunun bir simgesidir.

Akrep dövmesi
akrep dövmesi minimal

Akrep dövmesi, akrebin nasıl tasvir edildiğine bağlı olarak birçok anlama gelebilir. Pençeler açıksa, akrep dövmesi, savaş görmüş bir Özel Kuvvetler üyesini temsil eder. Bir akrep ayrıca, kullanıcının hapiste zaman geçirdiğini gösterebilir. Akrep ayrıca uyuşturucu bağımlılığının bir sembolü olabilir. İğnesi yukarıdaysa, kullanıcı hala uyuşturucu kullanıyor demektir. İğnesi aşağıdaysa, kişinin istifa ettiği anlamına gelir.

Akrep dövmesi
3d akrep dövmesi

Birçok insan burcu olduğu için akrep dövmesi seçer ve Akrep burcunun genel özellikleri ile bağdaştırdıkları için bu dövmeyi yaptırırlar.

Akrep dövmesi
akrep burcu dövmesi kadın

Dövme Kübalı veya Meksikalı bir çete üyesi tarafından yapılmışsa, bu kişinin bir kiralık katil veya infazcı olduğunu gösterir. Akrebin kuyruğunu oluşturan çizgi sayısının o kişinin kaç kişiyi öldürdüğünü gösterdiği düşünülmektedir.

Örümcek Ağı Dövmesi ve Modelleri

Şimşek Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Şimşek Dövmesi Modelleri

777 Dövmesi Ne Demek? | 777 Dövme Modelleri

Koala Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Karga Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Karga Dövmesi Modelleri

Zümrüdü Anka Kuşu Dövme Anlamı ve Modelleri

Göz Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Göz Dövmesi Modelleri

Köprücük Kemiği Dövme Modelleri

Erkek Kol Dövmeleri | +50 Erkek Dövme Modelleri

Noktalı Virgül Dövmesi Anlamı Ne? | Noktalı Virgül Dövme Modelleri

Aile Dövmeleri Modelleri 2022-2023

Maori Dövme Desenleri ve Anlamları

Kelebek Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Kadınlar İçin Dövme Modelleri I 100 Farklı Dövme Çeşidi

Erkekler İçin 100 Farklı Dövme Çeşidi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu