Reklam
TesettürGüncel HayatMakyaj

Tesettür Kombin İçin Doğal Makyaj Önerileri

Reklam

Tesettürlü hanımlar genellikle doğal makyajlardan hoşlanmaktadır. Aynı zamanda bu makyajların kombinlerine uygun bir şekilde sade tonlarda olmasını istemektedirler. Bu nedenle genellikle tesettür kombin için doğal makyaj önerileri araştırması yapmaktadırlar.

Tüm kadınlar cildinin güzel ve sağlıklı gözükmesin istemektedir. Tesettürlü kadınlar bu konuda kıyafetlerini uygun sağlıklı ve bakımlı bir yüz ve makyaj önerisi araştırmaktadır. Tesettür nedeniyle çok abartı olmaması gereken makyajın yalnızca ufak dokunuşlar ve daha canlı bir görülmüş için istenmektedir.

İçindekiler

Makyaj Öncesi Cilt Temizliği

Kadınların makyaj öncesinde ilk olarak cilt temizliği yapması önerilmektedir. Hatta makyaj yapılmasa dahi nemlendirici kullanılması oldukça önemlidir.

makyaj sonrası bakım nasıl olmalıdır
makyaj sonrası bakım nasıl olmalıdır

Hem güzel hem de sağlıklı bir cilde sahip olmak için önemli olan cildi yeterli miktarda nemlendirmektir. Özellikle yağlı cilde sahip olan kadınların su bazlı ürünleri tercih etmesi önerirken kuru ciltli kadınların yağ bazlı ürünleri tercih edilmesi önerilmektedir.

Makyajda Kapatıcının Önemi

Sade bir makyaj öncesinde kadınların iyi bir kapatıcılık ile yüzünü tamamen pürüzsüz bir hale getirilmesi oldukça önemlidir. Bu tesettür kombin için doğal makyaj önerileri konusunda ilk adımdır. Bu konuda fondöten ya da pudra yerine özellikle cildi besleyen BB ve CC krem kullanılması önerilmektedir. Çünkü fondötenin cildi tamamen kapatması sebebiyle nefes almasını engellemektedir. Ancak BB ve CC kremler cildi nemlendirirken hem güneş koruyucu etki hem de bakım yapmaktadır.

Göz Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Kadınların yüzünde şüphesiz ki en dikkat çeken bölge gözleridir. Bu nedenle göz makyajında özellikle tesettürlü kadınların abartıdan uzak durulması önerilmektedir. Göz kapağına sürülecek hafif renkli tonlar kullanılabilir. Sonrasında gözlerin iç kısmına beyaz kalem sürerek daha iyi gözükmesini sağlamak oldukça doğal bir görüntü oluşturacaktır. Göz makyajında en önemli olan tesettürlü kadınların sade bir görünüm yakalanmasıdır.

Tesettür Kombin İçin Doğal Makyaj Önerileri
Tesettür Kombin İçin Doğal Makyaj Önerileri

Doğal ve Sade Göz Makyajı Nasıl Yapılır? adlı yazı dizimize göz atabilirsiniz.

Makyajda Kaş Kusurları Nasıl Kapatılır?

Bazı kadınların kaşlarının sık olmasının yanı sıra bazılarında kaş seyrekliği bulunmaktadır. Bunun için kaş farı kullanılabilir. Kaş rengine uygun bir kaş farı seçerek kaşların çıkış noktasına uç kısımlarına doğru seyrek olan bölgelere far uygulaması yapılabilir.

makyajda kaş önerileri
makyajda kaş önerileri

Aynı zamanda kaş farı tercih etmeyen kadınların kaş rimeli kullanması da mümkündür. Genellikle sade görünüm açısından kaş farı ve kaş rimeli kahve tonlarında tercih edilmektedir.

Sezonun favori rengi için Şeftali Tonu Makyaj Modelleri adlı yazı dizimize bakabilirsiniz.

tesettürlü kadınlardan makyaj tüyoları
tesettürlü kadınlardan makyaj tüyoları

Makyajda Ruj Seçimi

​​​​​​Ruj seçimi bir makyajın tamamlayıcısı konumundadır. Bu nedenle tesettür kombin için doğal makyaj önerileri açısından taviz vermemek adına rujda daha sade tonlar tercih edilmelidir. Aynı zamanda ruj kullanmak istemeyen tesettürlü kadınların dudak nemlendiricileri ile daha sade ve doğal görünüme kavuşacakları bilinmelidir.

Ruj kullanımı öncesinde ise bir dudak nemlendiricisi ile dudakların nemlendirilmesi bakımlı dudaklar açısından oldukça önemlidir.

Yüz Şekline Göre Makyaj Önerileri

​​​​​​Her makyaj türü her kadına uygun olmamaktadır. Bu konuda özellikle yüz şekline göre en uygun tercihler yapılmalıdır.

şeftali tonu makyaj önerileri
şeftali tonu makyaj önerileri

Örneğin;

  • Oval yüz şekline sahip olan kadınların keskin hatlı çizgiler kullanmasına gerek kalmaz.
  • Uzun yüz şekline sahip olan kadınların ise kullandığı ürünleri yatay sürüp yayması ve böylelikle daha oval bir görüntü elde etmesin önerilmektedir.

Kadınlarda Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Tüyoları adlı yazı dizimize de göz atabilirsiniz.

  • Tesettür kombin için doğal makyaj önerileri kapsamında kare yüze sahip olan kadınların ise daha güzel bir görüntü için yüz şeklinde etkili olacak oval dokunuşlar yapması önerilmektedir. Göz, altı dudak çevresi için ovallik kazandıracak işlemler yapılması gerekir.
  • Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kadınların fondöten uygulaması sırasında elmacık kemiklerini daha kapalı tonlar ile daha zayıf göstermesi ve çekik bir makyaj ile daha uzun bir görüntü elde etmesi önerilmektedir.
  • Üçgen yüz şekline sahip olan kadınların ise ovale yakın ancak yuvarlak hatlı bir makyaj uygulaması önerilmektedir. Keskin ve kavisli uygulamalardan kaçınılması ile daha çok yüz hatlarını yumuşatacak dokunuşlar yapması önerilmektedir.

Tesettür kombin için doğal makyaj önerileri için en önemli nokta abartılı tonlar yerine daha hafif ve kusursuz bir görüntü sağlamak olduğu bilinmektedir. Bu kapsamda tesettürlü kadınlar cilt kusurlarını düzgünleştirmek adına temizlik ve nemlendirici yapabilirler. Ancak makyaj uygulaması yapmak isteyenlere daha çok toprak tonları ve şeftali tonları kullanması öneriler arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu