Reklam
Saç

Mavi Saç Rengi İle Tüm Dikkatleri Üzerinize Çekin

Reklam

Mavi saç rengi asla modası geçmeyen cool renklerden biridir. İster tüm saçınızı boyayın isterseniz uçlarına veya saç aralarına mavi ışıltılar ekletin.

Saçınızda göreceğiniz mavinin konumu tamamen size ait. Ancak hangi mavi rengin saçınızda yer alacağı sorusuna cevap arıyorsanız, doğru yerdesiniz!

İçindekiler

Mavi Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Mavi saç renginin size yakışıp yakışmadığını anlamak için öncelikle cilt alt tonunuzu öğrenmekte yarar var.

Genellikle cilt alt tonuna göre saç boyası seçimi yapılıyor. O halde cilt alt tonundan biraz detaylı bahsedelim.

Mavi saç rengi
Mavi siyah saç rengi

Sıcak, soğuk ve nötr olmak üzere üç farklı cilt alt tonu vardır. Damarlarınız yeşil ya da kahverengi ise, cilt alt tonunuz sıcaktır. Buğday tenli ve esmerler bu alt tonuna sahiptir. Açık kahve tonları ve koyu altın sarılar sizin için idealdir. Özellikle pastel mavi ve mavi siyah saç rengi iyi duracaktır.

Mavi saç rengi
Pastel mavi saç

Damarlarınız mavi ya da mor renkte ise, soğuk cilt alt tonuna sahipsiniz. Ayrıca ten renginiz pembe ve beyazdır. Özellikle soğuk alt tonuna sahipseniz, mavi saç renginin sizde harika duracağını da bilmelisiniz. Lila ve bebek mavisi tonlarında mavi saç düşünebilirsiniz.

Mavi saç rengi
Açık mavi saç rengi

Mavi Saç Boyası Markaları

 • Acacia Jeans Color Mavi Rüya 250 ml Saç Boyası
 • Palette Doğal Renkler 1-1 Gece Mavisi Saç Boyası
 • Jean’s Color Su Bazlı Amonyaksız Saç Boyası Dream Blue Mavi Rüya
 • Jamaican Jeans Deniz Mavisi Saç Boyası
 • Manic Panic Classic Blue Moon Saç Boyası
 • Koleston Kit Mavi Siyah 2-8 Saç Boyası
 • Palette 1.1 Gece Mavisi Deluxe Saç Boyası
 • Acacia Jeans Color Mavi 250 ml Saç Boyası
 • Neva Color 0.11 Yoğun Mavi Tüp Saç Boyası
 • Wella Koleston Perfect No:2.8 Mavi Siyah Saç Boyası

Mavi Saç Boyası Ne Kadar Sürede Akar?

Saç boyasının saçtaki kalıcılık durumuna bakılırken saç yapısı ve ne tür bir saç boyası olduğu önemlidir. Örneğin, geçici saç boyası 5 yıkamada saçtan akmaya başlar. Yarı kalıcı saç boyası 10 yıkamada akar. Ancak kalıcı saç boyası ise, uzun süre saçlarda kalarak, saçlar uzayınca akmaya başlar.

Mavi Saç Rengi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

 • Mavi saç rengine boyadıktan sonra saçınıza birkaç gün şampuan kullanmadan yıkamaya çalışın. Zira, şampuan kullandığınız vakitte mavi saç boyanızda akma yaşanacaktır.
 • Ancak bu hiç şampuan kullanmayacaksınız anlamına gelmiyor.  Sülfatsız bir şampuan kullanarak saçınızı korumuş ve aynı zamanda bakımını yapabilirsiniz.
 • Duş alırken veya banyo yaparken, saçınızı yıkayacağınız suyun ılık veya soğuk olmasına dikkat ediniz.
 • Saçınızı havluyla kurutmak yerine pamuklu eski tişörtünüzle kurulayın. Bu şekilde havlunun saçınızda meydana getirdiği yıpranmaların da önüne geçmiş olursunuz.
Turkuaz mavisi saç
 • Saç ısı aletlerini boyalı saçınıza kullanırken bir kere daha düşünün. Çünkü saçınızı deforme edebilecek etkiye sahip olduklarından pek fazla önermiyoruz. Buna saç kurutma makinesi de dahildir.
 • Saç şekillendirici aletler, genel anlamda saça zarar verebilir. Bundan ötürü, yeni nesil saç şekillendirici taraklar bir nebze olsun saçları şekillendirirken aynı zamanda koruyor. Ayrıca ilkel yöntemler olan saç bigudileri hala daha tercih ediliyor.
 • Saçınızın ihtiyacına uygun saç bakım maskelerini haftada 1 veya 2 kere saçınıza uygulayarak boyalı saçlarınızı koruma altına alabilirsiniz.
 • Mavi saç boyası bakımını kolaylaştırmak için özellikle sombre veya aralara mavi saç stilleri oluşturmanız iyi olacaktır. Yani saç diplerinizi koyu tutup saç uçlarına veya aralara mavi ışıltılar atılması son derece iyi fikirdir.

Mavi Saç Rengine Göre Kıyafet Seçimi

Tüm dikkatleri saçınıza toplama isteğinizin olmasında son derece haklısınız. Zira, mavi renk başlı başına dikkat çekicidir. Ancak kıyafetlerinizin bunun önüne geçmesini istemiyorsanız, o halde söyleyeceklerimize kulak kesilin.

İlk etapta aklımıza nötr renkler gelebilir. Bunlar; siyah, beyaz ve gridir. Bunların yanı sıra, instagram üzerinde #bluehair etiketine bir göz atabilirsiniz.

Mavi Saç Rengi ve Modelleri

Sizlere ilham olacağını düşündüğümüz mavi saç rengi ve modelleri için aşağıdaki görsellere göz gezdirin.

Mavi saç rengi
Sarı mavi saç rengi
Mavi saç rengi
Mavi ombre
Mavi saç rengi
Uçları mavi saç
Aralara mavi saç

Patlıcan Moru Saç Rengi Hangi Tene Yakışır?Yeşil Saç Rengi ve Modelleri adlı yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

Küllü mavi saç

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu