Reklam
SaçGenelGüncel HayatModa

Kadınlar İçin Günlük Saç Modelleri

Reklam

Bazı günlerde kadınlar için günlük saç modelleri ile ilgili karar vermek oldukça zorlayıcı olabiliyor. Okulda, işte, alışverişte yapılabilecek rahat ve şık saç modellerini her kadın yapmak istemektedir. Ancak, saçlar genelde uğraştırıcı olduğundan dolayı kimse uğraşmak istememektedir. Aynı zamanda, kadınlar aynı saç modellerinden de sıkılmaktadır.

Günlük kullanılabilecek saç modelleri çok çeşitlidir. Kombinlerinize ve makyajınıza uyacak hem günlük hem de şık saç modellerini siz de uygulayabilirsiniz.

İçindekiler

Günlük Saç Modelleri

Bilinen çok fazla saç modeli bulunmaktadır. Oldukça pratik ve şık olan bu saç modellerini deneyebilirsiniz. Bu saç modelleri;

fönlü saç modelleri
fönlü saç modelleri
 • Yarım topuz
 • At kuyruğu
 • Örgülü saç modelleri
 • Dalgalı saç modelleri
 • Saç bandanası ile saç modelleri
 • Fönlü Saç modelleri
yarım topuz saç modelleri
yarım topuz saç modelleri

Bu saç modelleri günlük kullanımda farklı şekillerde kullanılabilir.

Yarım Topuz Saç Modelleri

Yaygın olarak kullanılan bu saç modeli, çok kısa saçlar hariç har saç tipi için uygundur. Yarım topuz olarak yapabilirsiniz.

uzun saç modelleri
uzun saç modelleri

Topuz yapmak istemezseniz, bir tokayla tutturabilirsiniz. Bu saç modeli kadınlara çok yakışmaktadır. Dilerseniz saçlarınız maşa ya da düzleştirici ile farklı şekil verebilirsiniz.

yarım topuz saç modelleri 2020
yarım topuz saç modelleri 2020

Sade Topuz Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

At Kuyruğu Saç Modelleri

At kuyruğu da çok sevilen bir saç modelidir. İsterseniz yukarıdan yaparak spor bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı zamanda, alttan gevşek bir at kuyruğu da çok hoş olacaktır.

dolgun gösteren saç modelleri
dolgun gösteren saç modelleri

At kuyruğu yapınca saçlarınızın ön kısmından birkaç kısa tutam bırakmanız iyi olur. Saçlarınızı hafif dalgalandırıp gevşek bir at kuyruğu yapıp özel günlerinizde de şık bir şekilde kullanabilirsiniz.

Örgülü At Kuyruğu Modelleri adlı yazı dizimize göz atabilirsiniz.

Örgülü Saç Modelleri

Değişik pek çok örgü modeli vardır. Örgülü saç modelleri kadınlara hep daha karışık ve zor gelmiştir. Bazıları zor olsa da pratik modeller mevcuttur. En güzel örgülü saç modelleri şöyle sıralanabilir;

tersten örgülü saç modelleri
tersten örgülü saç modelleri
 • Örgü topuz modeli
 • Klasik örgü
 • Balık sırtı örgüsü
 • Mısır örgüsü
 • Halat örgüsü
 • Fransız örgüsü
 • Hollanda örgüsü
 • Şelale örgüsü
 • Merdiven örgüsü
 • Örgü taç

Görüldüğü üzere, örgü ile pek çok saç modeli yapılabilir. Klasik örgü her yerde kullanılabilir. Salaş ve sade bir örgü ile çok şık olabilirsiniz. Bunun yanı sıra çok hoş görünen Fransız örgüsünün yapılışı için öncelikle, saçlarınızı nazikçe tarayın.

örgülü at kuyruğu saç
örgülü at kuyruğu saç

Kolay şekil vermek için dilerseniz durulanmayan bir saç bakım kremi uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı geriye doğru tarayın ve tam ortasından bir tutam alın. Daha sonra, her iki taraftan da birer tutam alın. Bu aldığınız tutamları, birbirlerinin üstüne gelecek şekilde örmeye başlayın.

örgülü at kuyruğu saç
örgülü at kuyruğu saç

Bu adımdan sonra ise, yanlardan tutam alarak örgüye katmaya devam edin. Bu şekilde ense kısmına kadar örün. Ense kısmından sonra ise klasik örgü şeklinde devam edin ve lastik bir tokayla bağlayın. Bu güzel modeli her yerde kullanabilirsiniz.

Yandan Örgülü Saç ModelleriBirbirinden Güzel Saç Örgü Modelleri adlı yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı saç modelleri de günlük kullanıma çok uygundur. İhtiyacınız olan bir saç maşasıdır. Kalın tutamlarla salaş dalgalar elde edebilirsiniz ya da ince tutamlar halinde dalgalandırıp fırça ile dağıtabilirsiniz.

dalgalı uzun saç modelleri
dalgalı uzun saç modelleri

Bu hafif dalgaları sadece saç uçlarınızda da uygulayabilirsiniz. Bu da farklı bir görünüm ortaya çıkarır ve saç renginiz belli olur. Kıvırcık da yapabilirsiniz. Fakat, kıvırcık günlük kullanım için çok uygun görünmeyebilir.

long hair modals 2020
long hair modals 2020

Saç Bandanası İle Saç Modelleri

Saç bandanası oldukça popüler bir hale gelmiştir. Çeşitli renklerde ve desenlerde olabilen saç bandanaları ile çok güzel saç modelleri yapabilirsiniz. Saçlarınızı at kuyruğu ya da topuz yapıp bandananızı gevşek bir şekilde bağlayabilirsiniz. Aynı şekilde, saçlarınızı dalgalı ya da düz yapıp bandana takabilirsiniz.

bandana ile saç nasıl toplanır
bandana ile saç nasıl toplanır

Bandana takarken de ön saçlarınızın ön kısmından birkaç kısa tutam bırakmanız yüzünüzü daha güzel gösterecektir. Örgülü at kuyrukları ya da topuzlarla da bandananızı kombin yapabilirsiniz.

bandanalı saç modeli 2020
bandanalı saç modeli 2020

Özellikle toplu saç modellerinde bandana çok fazla yakışıyor. Bijuterinin yanı sıra bir çok markada bandana çeşitlerini de bulabilirsiniz.

Fönlü Saç Modelleri

Düz ya da dalgalı fön ile farklı görünebilirsiniz. Saç fırçası ve fön makinesiyle isterseniz düz, isterseniz fırçayı saçlarınıza dolayarak dalgalı fön yapabilirsiniz. Fönden sonra saç spreyi kullanarak daha kalıcı hale getirebilirsiniz.

kısa ve modern saç modelleri
kısa ve modern saç modelleri

Saçları özellikle çabuk dağılan kadınlar düz fön modelini tercih edebilirler. Dalgalı veya maşalı saç düşünürseniz, saçlarınız çabucak kendini saldığında hoş bir görünüm oluşmayacaktır. Özel bir günse de saçlarınızı iyi bir spreyle sabitleyebilirsiniz.

Kadınlar için günlük saç modelleri skalası oldukça geniş. Kendi stilinize ve kombininize en uygun saç modelini seçmek için daha fazla model görerek, galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu