Reklam
Saç

Omuz Üstü Saç Modelleri

Reklam

Saçlar kızlar için oldukça önemlidir. Kimisi boyatır kimisi kestirir, bazıları da olabildiğince uzatır. Kişinin zevkine tarzına göre ister omuz üstü saç modelleri kestirir isterse kat kat modeller kestirir. Saçlar yüzümüzün güzel gözükmesine yarayan önemli araçlardır. Gün içerisinde şekil verilir, taranır, sprey sıkılır ve en sonunda çok yıpranırlar. Günlük ya da haftalık bakım yapmak önemlidir.

İçindekiler

Omuz Üstü Saç Modelleri Nelerdir?

Saç modelleri erkek ya da kadın olarak değişmiyor. Artık son dönemlerde kadınlarda erkekler gibi kısa saç kullanıyor ya da erkeklerde kadınlar gibi saçlarını uzatıyorlar. Bu sebepten dolayı saç modelleri herkes için çeşit çeşittir.

Kısa seven insanlar için omuz üstü saç modelleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Doğal dalga modelleri
  • Düz fönlü modeller
  • Kıvırcık tarzı modeller
  • Şelale tarzı örgü modelleri
  • Yarım topuz modeller gibi daha pek çok sıralanacak modeller vardır. Bu tarz saç modelleri kısa olan saçlara oldukça değişik havalar katar.
yüz şekline göre saç modelleri
yüz şekline göre saç modelleri

Kat Kat Saç Kesimi Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Omuz Üstü Saç Modellerinin Yapılış Aşamaları

Kısa saç modelleri arasında en çok omuzun üst kısmında yer alan tarzlar tercih edilir. Şekil vermek oldukça pratik ve kolaydır. Yapım aşamaları zaman almayan her insan tarafından rahatlıkla uygulanabilir.

omuz üstü saç modelleri
omuz üstü saç modelleri

Doğal Dalga Modelleri

İlk olarak saç güzelce taranır ve istenilen dalga boyuna göre uygun maşa seçilir. Saç azar azar alınarak ısınan maşaya sarılır ve dalga oluşana kadar beklenir ve işlem tüm saçlar bitene kadar devam eder bu şekilde işlem tamamlanır. Omuz üstü saç modelleri içinde oldukça pratik olan bir modeldir.

Omuz Üstü Saç Modelleri
Omuz Üstü Saç Modelleri

Dalgalı Kısa Saç Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Düz Fönlü Modeller

Bu tarz saç modelleri işe giderken, okula giderken ya da hızlı hazırlanılması gereken durumlarda kullanılan bir modeldir. Saç kısa olduğu için yapımı da oldukça basittir. Fön Makinesi ya da düzleştirici makineler yardımı ile saçın düzleşmesi sağlanır.

2021 saç modeller düz
2021 saç modeller düz

Kahküllü Düz Saç Modelleri de belki sizlere fikir verecektir.

Kıvırcık Tarzı Modeller

Kıvırcık tarzı modeller öncelikli olarak iki şekilde yapılabilir. Mesela bir gece öncesi saçı hafif nemli bırakarak sıkı bir şekilde saçın tepesinden başlanarak örülür. Bu şekilde bir gece yatılır, istenirse bir gün daha bekletilebilir. Ertesi gün saç açıldığı zaman kıvırcık bir görünüme sahip olunur.

kıvırcık kısa saç modelleri
kıvırcık kısa saç modelleri

Sprey yardımı ile sabitlendikten sonra uzun bir süre kullanılır. İkinci bir yöntem ise ince maşalardır. Bunun için bir gece beklemeye gerek yoktur. Maşanın ısısı sayesinde saç pratik bir şekilde kıvırcık modele ulaşır. Omuz üstü saç modelleri arasında tercih edilen diğer bir tarzdır.

Kıvırcık Kısa Saç Modelleri adlı yazı dizimize tıklayarak çeşitli modellere göz atabilirsiniz.

Şelale Tarzı Örgü Modelleri

Örgü modelleri özellikle şık bir yere giderken kadınların en çok tercih ettiği modellerdir. Sarı renk saça sahip olan kişilerin tercih etmesi, örgünün daha çok belirgin olacağından doğru bir tercih olur. Şelale şeklini vermek için örgü örmeyi biliyor olmak gerekir. Tepeden başlayarak saçın belirli bir kısmına örgü modelini oluşturmak yeterlidir.

​​​​​​​Yarım Topuz Modelleri

Yarım topuz modelleri, omuz üstü saç modelleri arasında okul çağındaki kızların daha çok tercih ettiği tarzdır. Yapımı da bir o kadar kolay modeldir. Saçın belirli bir kısmı tepeden toka yardımı ile tutturulur ve daha sonra saçı toka etrafında dolandırma ile beraber model tamamlanmış olur.

best short modals hair
best short modals hair

Aşağıda geride kalan saçlar ister dalgalı yapılsın ister düz bırakılsın çok şık duracaktır. Oldukça pratik ve basit yöntemlerle zamanı fazla almadan kolayca havalı saç modellerine ulaşmak mümkündür. Evde ya da kuaföre ortamında rahatlıkla uygulanabilir.

Donut Topuzu Saç Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Daha fazla saç modelleri için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu