Reklam
Saç

Organik Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Reklam

Organik saç ekimi nedir, neden organik ekim gibi sorularınızı yanıtlayan bir yazı hazırladık.

Yıllardır saç dökülmesi için birçok yöntem denendi. Son çarelerden biri de organik saç ekimi. Kelliğe son çare olan bu saç ekimi hakkında bilgi verelim.

İçindekiler

Organik Saç Ekimi Nedir?

Organik saç ekimi, karın bölgesinden alınan yağ ile saçsız olan kısma enjekte edilip daha sonra arka saçlardan ekim sağlanma işlemidir. Bu ekim, daha güçlü ve canlı saçların çıkmasını sağlar. Ayrıca oldukça doğal bir işlemdir.

Organik Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Hastanın kendi karın bölgesinden yağ alınıp ayrıştırılıyor ve saçsız olan bölgeye enjekte ediliyor. Böylece önce saç zemini yağlanmış oluyor.

Ardından başın arka tarafından alınan güçlü saç telleri boş alana yerleştiriliyor. Hem yerleştirilen zemin hem de alınan saç telleri eğer güçlü ise, %96’ya kadar etkili sonuç alabilmeniz mümkün.

Organik saç ekimi
Organik saç ekimi nasıl yapılır

Organik Saç Ekimi İyileşme Süreleri

Organik saç ekimi diğer saç ekimine göre daha hızlı iyileşme süreci bulunuyor. Ekim esnasında oluşan yaralar, verilen yağ ile daha çabuk iyileşme sağlar.

Organik Saç Ekimi Fiyatları

Fiyatları için ortalama bir rakam söylememiz mümkün değil. Zira saç ekilecek bölge ve kök sayısına göre fiyatlar değişebilir.

Diğer saç ekim uygulamalarına göre daha verim sağlayan bir ekim olması hasebiyle daha maliyetli olduğunu söyleyebiliriz. Ancak diğer saç ekimleriyle kıyaslandığında, daha doğal ve kimyasal barındırmayan bir işlem olmasıyla son zamanlarda oldukça tercih ediliyor.

saç ekimi kullanıcı yorumları
saç ekimi kullanıcı yorumları

Organik Saç Ekimi Yaptıranlar ve Yorumları

Eğer siz de kellik veya saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız ve bu ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız, sizler için faydalı olacağını düşündük ve  yaptıranların yorumlarına yer verdik.

  • Merhaba ben saç ekimimi Mega Hair Trans da yaptırdım. Ekilen saçlarım kendi saç köklerimdi. Fue yöntemi ile yapıldı ekimim ve saç köklerim ensemden alındı. Çok memnun kaldım ben ekimimden. Ekimimi saç ekim koordinatörü Gülten Ünveren hanım yaptı. Toplam 8 saat sürdü ekimim. Çok başarılı bir operasyon oldu. Herhangi bir ağrı ya da acı hissetmedim. Sonrasında da olmadı. Saç ekimi yaptırmak isteyen herkese Mega Hair Trans’ı öneririm ben. Hem verdiğiniz para emin olun boşa gitmez hem de sağlıklı gür saçlara kavuşmuş olursunuz benim gibi.
  • Benim saçlarım fue yöntemi ile ekildi. Ekimimi İstanbul’da Gülten Ünveren hanım ekti. 4000 grefts saç kökü ekildi. Köklerim ensemden alındı. İkinci gün saçlarımın ilk yıkanması yapıldı. 2 hafta içinde ensemde kabuklanma oluştu ve 1 hafta içinde de döküldü hepsi. Kök alındığı belli olmuyor kesinlikle. 4. ayın sonunda da saçlarım çıkmaya başladı. Şu an 7. ayımdayım ben her şey çok güzel gidiyor saç çizgim tam da istediğim gibi çok mutluyum. İşini bu kadar güzel ve titizlikle yapan ekim koordinatörüm Gülten hanıma ve ekibine Güneş hanıma çok teşekkür ederim. Saç ektirmek isteyen herkese tavsiye ederim..

Hangi Saç Ekimi Daha İyi?

FUT Saç Ekimi FUE Saç Ekimi
FUT yönteminde yara birbirine dikildiği veya zımbalandığı için sinir hasarı veya enfeksiyon gibi komplikasyon riski daha yüksektir. FUE yönteminde neşter, dikiş veya zımba bulunmadığından herhangi bir komplikasyon görülmez.
Kalıcı iz, saç kesimi kısa olduğunda görülür ve ağrılıdır. Saç ekimi ağrısız bir deneyim ile kalıcıdır ve herhangi bir yara oluşmaz. Bu nedenle yara izi yok.
Bu işlem için vücut kıllarını kullanamayız. Bu işlem için vücudun farklı bölgelerinden kılları alabiliyoruz.
İz olduğu için hastalar rahatsız olur ve potansiyel şişlik olur. Dikiş olmadığı için FUE prosedürleri daha hızlı iyileşme süresine ve daha az rahatsızlığa sahiptir.

Yukarıdan da anlaşılacağı gibi, FUE saç ekimi daha iyi sonuçlar vaat ettiği, daha az ağrı/rahatsızlık, iz bırakmadığı ve genel olarak daha etkili olduğu için tercih edilir.

Saç Simülasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

Protez Saç Hakkında Aklınızdaki Bütün Soruların Cevabı

Erkeklerde Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu