Reklam
SaçGüncel Hayat

Organik Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Reklam

Organik saç ekimi nedir, neden organik ekim gibi sorularınızı yanıtlayan bir yazı hazırladık.

Yıllardır saç dökülmesi için birçok yöntem denendi. Son çarelerden biri de organik saç ekimi. Kelliğe son çare olan bu saç ekimi hakkında bilgi verelim.

Organik Saç Ekimi Nedir?

 

Organik saç ekimi, karın bölgesinden alınan yağ ile saçsız olan kısma enjekte edilip daha sonra arka saçlardan ekim sağlanma işlemidir. Bu ekim, daha güçlü ve canlı saçların çıkmasını sağlar. Ayrıca oldukça doğal bir işlemdir.

Nasıl Yapılır?

 

Hastanın kendi karın bölgesinden yağ alınıp ayrıştırılıyor ve saçsız olan bölgeye enjekte ediliyor. Böylece önce saç zemini yağlanmış oluyor.

Ardından başın arka tarafından alınan güçlü saç telleri boş alana yerleştiriliyor. Hem yerleştirilen zemin hem de alınan saç telleri eğer güçlü ise, %96’ya kadar etkili sonuç alabilmeniz mümkün.

Organik saç ekimi
Organik saç ekimi nasıl yapılır

 

İyileşme Süreleri

 

Organik saç ekimi diğer saç ekimine göre daha hızlı iyileşme süreci bulunuyor. Ekim esnasında oluşan yaralar, verilen yağ ile daha çabuk iyileşme sağlar.

Fiyatları

 

Fiyatları için ortalama bir rakam söylememiz mümkün değil. Zira saç ekilecek bölge ve kök sayısına göre fiyatlar değişebilir.

Diğer saç ekim uygulamalarına göre daha verim sağlayan bir ekim olması hasebiyle daha maliyetli olduğunu söyleyebiliriz. Ancak diğer saç ekimleriyle kıyaslandığında, daha doğal ve kimyasal barındırmayan bir işlem olmasıyla son zamanlarda oldukça tercih ediliyor.

saç ekimi kullanıcı yorumları
saç ekimi kullanıcı yorumları

Organik Saç Ekimi Yaptıranlar ve Yorumları

 

Eğer siz de kellik veya saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız ve bu ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız, sizler için faydalı olacağını düşündük ve  yaptıranların yorumlarına yer verdik.

  • Merhaba ben saç ekimimi Mega Hair Trans da yaptırdım. Ekilen saçlarım kendi saç köklerimdi. Fue yöntemi ile yapıldı ekimim ve saç köklerim ensemden alındı. Çok memnun kaldım ben ekimimden. Ekimimi saç ekim kordinatörü Gülten Ünveren hanım yaptı. Toplam 8 saat sürdü ekimim. Çok başarılı bir operasyon oldu. Herhangi bir ağrı ya da acı hissetmedim. Sonrasında da olmadı. Saç ekimi yaptırmak isteyen herkese Mega Hair Trans’ı öneririm ben. Hem verdiğiniz para emin olun boşa gitmez hem de sağlıklı gür saçlara kavuşmuş olursunuz benim gibi.

 

  • Benim saçlarım fue yöntemi ile ekildi. Ekimimi İstanbul’da Gülten Ünveren hanım ekti. 4000 grefts saç kökü ekildi. Köklerim ensemden alındı. İkinci gün saçlarımın ilk yıkanması yapıldı. 2 hafta içinde ensemde kabuklanma oluştu ve 1 hafta içindede döküldü hepsi. Kök alındığı belli olmuyor kesinlikle. 4. ayın sonunda da saçlarım çıkmaya başladı. Şuan 7. ayımdayım ben her şey çok güzel gidiyor saç çizgim tam da istediğim gibi çok mutluyum. İşini bu kadar güzel ve titizlikle yapan ekim kordinatörüm Gülten hanıma ve ekibine Güneş hanıma çok teşekkür ederim. Saç ektirmek isteyen herkese tavsiye ederim..

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu