Reklam
Güzellik ve bakımSağlık

Erkeklerde Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Reklam

Birçok erkek hayatlarının belli dönemlerinde geçici olarak, kimi zaman ise git gide bütün saçların dökülmesine yol açacak şekilde saç dökülmelerine maruz kalmaktadır. Hatta bu oran yirmili yaşların sonunda %12 gibi bir orana sahipken, yaş ilerledikçe genetik faktörlerin de etkisiyle bu oran daha da yükselerek %50’yi bulabilir. ‘ Erkeklerde saç dökülmesine ne iyi gelir? Nasıl önlenir? ’ adlı yazı dizimizde işte sizler için çözüm önerilerimiz…

Genetik Saç Dökülmesi Önlenebilir Mi?

genetik saç dökülmesi önlenebilir mi?
genetik saç dökülmesi önlenebilir mi?

Erkeklerde genetik faktörlere bağlı sebeplerden dolayı olan dökülmelerde erkeklerin ense ve yanlarındaki saçların dökülmediğini fakat tepenin gittikçe açılmış olduğunu göreceksiniz. Bunun sebebi ise dökülmemiş olan kıl köklerinin genetik dökülmeye karşı daha dayanıklı olmasının göstergesidir.

Genetik saç dökülmelerinin en temel nedeni ise  Dihidrotestosteron hormonu kısaca DHT ile ilgilidir. DHT zamanla kıl köklerinin sağlıksız hale gelerek, dökülmelerine neden olur. DHT oluşmasını önleyen ilaçlarla tedavi mümkündür. Eğer dökülmenin sebebi bu ise Procapil,  Finasterid, Minoxidil gibi doktor tavsiyesiyle kullanacağınız ilaçlarla dökülmenin önüne geçilebilir.

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir Bitkisel Çözüm

Erkeklerde saç dökülmesine ne iyi gelir? Nasıl Önlenir? Adlı yazı dizimizde yukarıda yer verdiğimiz ilaçların yanında bitkisel çözümlere de yer vererek öncelikle bitkisel olanaklara başvurmak isteyenler için iyi gelen bitkisel önerileri hazırladık.

  • sarımsak yağı 5 gram
  • badem yağı 5 gram
  • zeytinyağı 5 gram karıştırarak saç derisine maske olarak uygulayabilirsiniz.

İkinci olarak patates dilimleri biberiye ile birlikte pişirilerek; süzülür. Bir süre saçta bekletildikten sonra ılık su ile durulanır.

Et, yumurta, süt gibi protein içeren besinleri tüketmeniz de saç sağlığınıza oldukça iyi gelecektir.

erkeklerde saç dökülme tedavisi
erkeklerde saç dökülme tedavisi

Saç Simülasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?Protez Saç Hakkında Aklınızdaki Bütün Soruların Cevabı adlı yazı dizilerimize göz atabilirsiniz.

Saç Dökülmesi Nasıl Geçer?

Türkiye’de yaşayan erkeklerin 4/1’inin saç dökülmesi problemi yaşadığını göz önünde bulundurursak; birçok erkeğin aynı sorunu paylaştığını görürüz. Saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden biri ise günlük hayatta yaşadığımız stres, korku ve sıkıntılar olabilir. Üstesinden gelemediğiniz durumlar için iyi bir psikologa gitmek sizin için iyi olabilir.

Erkeklerde saç dökülmesine ne iyi gelir? Nasıl önlenir? Yazı dizimizde son olarak saç dökülmesinin tamamıyla önlenemeyeceği; en iyi çözümün ise saç ekimi olduğunu eklemek istiyorum.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu