Reklam
Saç

Saç Simülasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

Reklam

Saç simülasyonu, saç yoğunluğunun azaldığı durumlarda saç kökünün özel boyalarla taklit edilmesidir. Alopesi veya diğer travmalar gibi cilt hastalıklarına bağlı bölgesel saç dökülmelerinde bu işlem estetik bir görünüm sağlar. Ayrıca saç ekimi sonrası saç derisindeki küçük boşlukları doldurmak için de bu teknik en ideal yöntemdir. Saç simülasyonu, yaralanmalar ve ameliyat izleri için estetik bir görünüm sağlar ancak bu yöntem hamile kadınlara ve diyabet, kanser ve anemi hastalarına uygulanamaz.

İçindekiler

Saç Simülasyonu Nedir?

Saç simülasyonu, kısmi saç dökülmesi durumlarında gerekli görüldüğünde kafa derisine uygulanan bir tekniktir. Alopesi gibi cilt hastalıkları, travmatik kazalar ve yaralanmalar veya genetik faktörler nedeniyle oluşan bölgesel saç dökülmelerine estetik bir görünüm kazandırmak için uygulanır. Saç ekimi sonrası kafa derisinde oluşan boşlukları doldurmak için de en ideal tekniktir .

Saç Simülasyonu Nasıl Uygulanır?

İşlem öncesi uygulama yapılacak bölge uyuşturulur. Hastanın saç rengine uygun renk pigmentleri steril iğneler yardımıyla cildin epidermis tabakasına enjekte edilir. Benzerlikleri nedeniyle dövme ile karıştırılsa da aslında birçok yönden farklıdırlar. Klasik dövme işlemine göre daha fazla hassasiyet gerektirir ve pigmentler iki işlemde farklı katmanlara enjekte edilir. Her iki işlemde de farklı içerik ve yapıya sahip pigmentler kullanılmaktadır.

Saç Simülasyonu ve Saç Ekimi

Saç simülasyonu, saç ekiminin başarılı bir destekleyici uygulamasıdır. Saç simülasyonu kamuflaj, saç ekimi ise saç çoğaltmaya dayalı olduğu için saç ekimine bir alternatif olarak düşünülemez.

Saç simülasyonu
saç simülasyonu
  • Uygulama sırasında kullanılan boyanın hasta sağlığına herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır.
  • Ameliyatsız uygulama, uzman kişiler tarafından iğne ile steril bir ortamda gerçekleştirilir.
  • Ameliyattan sonra 1-2 seansta hastada şişlik olabilir. Bölge iğne darbelerine maruz kaldığı için hasta 1 hafta boyunca kabuklanma olabilir. Kabuklara hiçbir şekilde müdahale edilmemeli, kendiliğinden düşmesi beklenmelidir.
  • Uygulamanın kalıcılığını arttırmak için hastanın uygulama yapılan bölgesi 3 gün boyunca su ile temas etmemeli, 1 ay boyunca sauna ve solaryumdan uzak durmalıdır. Operasyondan sonra 1 ay boyunca saçlar boyanmamalıdır.

Yaralanma ve ameliyat izi durumlarında da estetik bir görünüm sağlayan saç simülasyonunun diyabet, kanser ve anemi hastalarına uygulanması önerilmez.

Saç Simülasyonu Fiyatları

Saç simülasyonu fiyatları 2022 yılı itibariyle kişiden kişiye değişebildiği için işlem yapılacak bölgeye göre fiyat belirlenir. Saç simülasyonu fiyatları hakkında daha detaylı bilgiyi bu işlemi yapan profesyonellerden öğrenebilirsiniz.

Saç Simülasyonu Kaç Yıl Kalır?

Kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebildiği gibi kişinin cilt yapısı ve kişinin yaşamsal fonksiyonlarına bağlı olarak 3 ila 5 yıl arasında kullanılabilir.

Saç Simülasyonu Mu Saç Ekimi Mi Daha İyi?

Saç simülasyonunda cerrahi bir işlem olmadığı gibi saç ekimi de yapılmıyor. Burada dökülmüş ve seyrelmiş olan saçlı deriye minik saç efektleri veriliyor. Ayrıca işlemden 3 saat sonrasında kalıcılık sağlanırken, saç ekiminde ise, 1 yıl gibi bir sürenin geçmesi gerekiyor. Ancak her iki işlem de birlikte yapıldığında birbirini tamamlar.

Saç Simülasyonu Şikayetleri Nelerdir?

Saç simülasyonu işlemini yaptıranlar genellikle boyanın kendiliğinden kaybolacağı beklenirken kaybolmadığı ve kullanılan renge kafanın boyandığı yönünde şikayetler var. Bunun haricinde, işin ehline yaptırılmadığı sürece saç simülasyonu adı altında farklı işlemlerin yapıldığını bildirdiler.

Saça PRP Nasıl Yapılır? | PRP Saç Tedavisi

Saç Mezoterapisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Saç Dökülmesi İçin En Etkili Maske Tarifleri

Saç Dökülmesi İçin Hangi Yağlar Kullanılır?

Kadınlarda Saç Dökülmesine Bitkisel Çözümler

Dmdm Hydantoin Nedir, Saç Döker Mi?

Erkeklerde Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir? Nasıl Önlenir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu