Reklam
SaçGüncel Hayat

Rastalı Saç Modelleri 2023-2024

Reklam

Klasik saç modellerinden sıkıldıysanız ve değişiklik istiyorsanız rastalı saç modelleri tercihiniz olabilir. Önceleri sadece siyahiler saçlarını rastalı diğer adıyla Afrika örgüsü yaptırırken; son zamanlarda hemen hemen bütün insanların tercih ettiği bir ikon haline dönüştü.

rastali sac modelleri
rastali sac modelleri

Önceleri bende tek tük bu saç modeline rastlıyordum. Fakat son zamanlarda özellikle kadınlarda rastalı havalı saç modellerine rastlar oldum.

rasta örgü sac
rasta örgü sac

Rasta saçı el kabiliyetiniz var ise yapabilmeniz mümkün. Tabi ki bu iş için sabır da çok önemli.

Rastalı saç modeli tercih etmeden önce saçınızın yıpranmasını da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

rasta nasıl acilir
Saç Bakımı Rastalı

Rasta yaptırmadan önce saçınızı boyatabilirsiniz. Seçeceğiniz renge göre kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Rasta yaptırdıktan sonra bu kararı alırsanız o halde de saçınızı boyatabilirsiniz.

Erkekler İçin Rastalı Saç Fikri

 

Rastalı Saç Modelleri
Rastalı Saç Modelleri

İyi bir şekilde düşünüp; karar verdikten sonra rasta yapmanızda fayda var. Çünkü bu saç modelini yeni yaptırdıysanız çözülmesi oldukça zor. Hatta saçınızı kökten kesmenize yol açabilir. Bunun için önceden verilmiş doğru bir karar gerekiyor.

rasta sac modeli erkek
rasta sac modeli erkek

Rastalı saça sahipseniz etraftan gelecek yorumlara karşı da kendinizi hazırlamanız gerekiyor. Sağolsun ülkemizin meraklı insanları tarafından bir soru yağmuruna tutulabilmeniz çok mümkün.

erkek rastali sac
erkek rastali sac

Boyalı Saç Modelleri ve Renkleri adlı yazı dizimize de göz atabilirsiniz.

Rastalı Saç Nasıl Yıkanır?

Rasta yaptırdıktan iki hafta boyunca saçınızı şampuana temas ettirmemek önemli. Böylelikle saçınız bu düzene ayak uyduracaktır. Sonrasında ise 4 gün ile 14 gün arası bu saçınızın durumuna bağlı yıkayabilirsiniz. Az köpüren bir şampuan ile dayanabildiğiniz kadar soğuk suyla yıkayın. Bunun sebebi ise bal mumunun erimesini muhafaza etmektir.

rastali sac
rastali sac

Saçınızı yıkarken başınıza bir tülbent veya külotlu çorap geçirerek korumasını sağlayabilirsiniz. Kuruduktan sonra saçlarınızı bal mumu ve burgulama işlemine başlayabilirsiniz.

Saçlarınızın yumuşamasını sağlayan bütün saç ürünlerine veda etmeniz gerekiyor. Yumuşatma yüzünden saçlarınız çok kolay bozulabilir.

Rasta Saç Fiyatları

rasta sac nasil acilir

Saç fiyatları rasta için 500 liradan başlıyor. Bu fiyat saç yoğunluğunuza göre ve saçınızın uzunluğuna göre de tabi ki değişiklik gösteriyor.  Eğer hala yaptırmadıysanız kendinizi rahatlıkla kollarına teslim edeceğiniz kişiyi bulmak önemli. Çünkü çoğu yerde rastalı saç fikri çok da iyi yapıldığı söylenemez.

Daha fazla rastalı saç 2021 modelleri için galeriye göz atın.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu