Reklam
Güncel Hayat

Samuray Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Reklam

Dövme yaptırmakla ilgileniyorsanız, benzersiz bir şey arıyorsanız, bu noktada samuray dövmesi önerimizdir. Japonya’nın eski savaşçılarının tarihine dayanan samuray dövme tasarımları, genellikle miğferleri ve zırhları, katanaları (kılıçları), kiraz çiçekleri (sihirli güçlere sahip olduğuna inanılan) ve diğer birçok geleneksel tasarım öğesi dahil olmak üzere samurayların farklı ikonografisini kullanır.

Samuray, Japonya’da rolleri insanlarını, kültürlerini ve bölgelerini korumak olan yüksek sınıf ve iyi disiplinli savaşçılardır. Dövüş sanatı konusunda tam eğitimlidirler. Onlar daha yüksek dövüş becerilerine sahip son derece insanlardır. Samuray denilince akla ilk gelen kılıçtır.

Samuray Dövmeleri Anlamı

Japon tarihinde, samuraylar uzun zamandır şiddetli savaşçılar, köylerinin sadık koruyucuları ve şerefe her şeyden çok değer veren metanetli bireyler olarak bilinirler. Samuray dövmeleri, hayatlarını benzer değerlerle yaşamak isteyen kadın ve erkekler için harika tasarım seçenekleri olabilir – bu nedenle, bir tane yaptırmayı düşünüyorsanız, doğru yere geldiniz! Samuray dövmeleri, ne anlama geldikleri ve oradaki en havalı örneklerden bazıları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

samuray dövmesi
yakuza samuray dövmesi
  • Onur – Samuray tarafından sembolize edilen çok önemli bir şey onurdur. Bunun nedeni nedir? Bunun nedeni, eski Japonya’daki samuraylardan biri olmak, o eski Japon halkı için büyük bir onurdu. Geçtiğimiz yıllarda sırf bu seçkin Japon savaşçılarının bir üyesi olmak için ellerinden gelenin en iyisini yapan çok sayıda Japon olmasının ana nedeni buydu.
  • Saygı – Bilmiyorsanız, sıradan Japon halkının bu seçkin savaşçılara büyük saygısı vardı. Samuraylar, güçleri ve saygılı doğaları ile tanınıyordu. Bu nedenle, samuray sanatlarının günümüzde hala saygı görüyor olması şaşırtıcı.
  • Hizmet – Eski Japonya’da samuray olmak aslında bir başarıdan çok bir hizmetti. Bu seçkin savaşçılar, çok saygı duyulan bir samuray olduklarında asla kibirli veya övüngen olmadılar. Bunun yerine, enerjilerini efendilerine etkili bir şekilde hizmet etmeye odakladılar.
  • Cesaret – Cesaret, samuray sanatının temsil ettiği bir diğer önemli şeydir. Japon soylularını korurken hayatlarının tehlikeye girebileceğini asla umursamadılar.
  • Sadakat – Samurayların efendilerine son derece sadık oldukları biliniyordu. Hizmet ettikleri yerde her zaman eski Japon soylularını takip ettiler. Sırf ayrıcalıklı efendilerini korumak için ölmeye fazlasıyla istekliydiler.

Samuray Dövme Modelleri

Samuray sembolleri, Japonya’daki en popüler dövme tasarımlarından bazılarıdır. Samuray’da Japonca harfler, hayvanlar (aslanlar, anka kuşu), bitkiler (yapraklar, çiçekler) ve daha fazlası bulunur. Samuray dövmeleri, geleneksel bir Japon stiliyle veya neo-geleneksel bir parça olarak yapılabilir.

samuray dövmesi
samuray kılıcı dövmesi

Samuray dövmelerinin çoğu şansı ve sadakati sembolize eder. Çok az insan, geçmişini ilk elden bilmedikçe veya kişisel olarak kendileri için hiçbir anlam ifade etmeyen bir tasarım elde etmekten kaçınmak için dövme yaptırmadan önce en azından çevrimiçi olarak kapsamlı bir şekilde araştırma yapmadıkça, bir Samuray dövmesini tercih eder.

samuray dövmesi
samuray dövmesi sırt

Samuray dövme tasarımları genellikle Japon kültürü, maneviyat, onur, güç, cesaret ve daha fazlasının bir karışımıdır. Samuray, eğitimde büyük disiplinle tanınan Japon tarihinde yer aldı. Tasarım genellikle inançlarının veya yaşam tarzlarının bir yönünü tasvir eder veya Japonya’ya olan sevgilerini gösterebilir.

samuray dövmesi
samuray dövmesi kol

Samuray dövmeleri tipik olarak Japonya’nın samuray sınıfıyla ilişkilendirilir. Bu dövmeler genellikle, belirli bir samuray sınıfına veya klanına üyeliği belirten tanımlayıcılar olarak kullanıldı. Samuray dövme tasarımları aynı zamanda bir koruma ve tanımlama biçimi olarak da hizmet etti. Ek olarak, samuray dövme tasarımlarına vücudunda yer veren kişilerin hayatta başarıya ulaşmasına yardımcı olan sihirli özelliklere sahip olduğuna inanılıyordu.

samuray dövmesi
samuray jack dövmesi

En popüler samuray dövme tasarımlarından bazıları güneş ve ay, shuriken (orak) ve “adalet” için kanji karakterini içerir. Güneş ve ay dövmesi, samurayın koruyucu azizi olduğuna inanılan güneş ve ay tanrıçası Kannon’un temsilcisidir. Shuriken popüler bir samuray dövmesidir çünkü ninja savaşçılarıyla ilişkilendirilir ve güç ve koruma sembolü olarak kullanılır. Adaleti temsil eden kanji karakteri, hamiline zarar vermekten koruduğuna inanıldığı için genellikle sırta dövme yapılır.

samuray dövmesi
sırta samuray dövmesi

Gladyatör Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Tai Chi Nedir? Tai Chi Faydaları Var Mı?

Hüner Çelik

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu