Reklam
Saç

Saça PRP Nasıl Yapılır? | PRP Saç Tedavisi

Reklam

Platelet Rich Plasma açılımı olan PRP ve PRP saç tedavisi, kişinin kendi kanından alınan materyallerin saçlı deriye uygulanmasıyla saç köklerinin onarılması amaçlanır.

İçindekiler

Saça PRP Faydaları

PRP saç tedavisi (Platelet Rich Plasma tedavisi), bir kişiden alınan kanın cilde tekrar enjekte edilmesine verilen isimdir. PRP saça faydaları saymakla bitmez.

PRP saç tedavisi
prp saça faydalı mı
 • Saçı güçlendirir.
 • Saç dökülmesini durdurur.
 • Saç kırıklarını aza indirger.
 • Cilt altında zayıf saçların oluşmasını önler ve saçları gürleştirir.
 • Saç köklerini besler.

PRP Saç Uzatır Mı?

PRP saç köklerini güçlendirerek cilt altında zayıf saçların çıkmasını engeller. Ayrıca saç dökülmesini önleyerek saçı gürleştirme etkisine sahiptir.

PRP saç tedavisi etkisini 3.seanstan sonra gösterir. Ancak bu uygulamanın olumlu etkisini sürdürmek için yılda  bir kere tekrarlayarak kalıcı hale getirilebilir. Üstelik uygulama sonrasında günlük yaşantınıza hemen dönebilirsiniz.

PRP Saça Etkisi Ne Zaman Başlar?

PRP uygulamasının saça olumlu etkisini göstermesi için 3-5 seans yani totalde 2-4 haftalık bir sürede uygulanması gerekir. Ancak tedavinin asıl etkisi 3-4 hafta sonrasında görülür.

Saça PRP Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

PRP etkisini görebilmek için işlem sonrasında aşağıdaki durumlara dikkat edilmesi gerekir.

 • Uygulama sonrasında kişinin hastanede kalmasına gerek yoktur, normal yaşantısına hemen dönebilir.
 • PRP işlem sonrasında, ilk 3 saat saçlar yıkanmamalı, ilk 6 saat saç şekillendirici kullanılmamalıdır.
 • İşlem sonrası ilk 3 gün boyunca PH oranı cilde uyumlu şampuanlar kullanılmalıdır.
 • İlk 3 gün boyunca sigara ve alkol tüketiminden uzak durarak hızlı iyileşme sağlanabilir.
 • Uygulama bölgesinde şişlik olursa buz masajı yapılabilir.

PRP Saç Tedavisi Kalıcı Mı?

Hafif bir iğneleme hissi dışında ciddi bir acı hissedilmeyen bu uygulama, 15 günde 1 kere yapılıp, 4-6 uygulama sonrasında senede 1 kere tekrarlanırsa işlemin etkisi kalıcı hale gelebilir.

Saç PRP Kaç Ayda Bir Yapılır?

Saça PRP işlemi genel olarak 1-2 hafta ara ile 4-6 seans uygulanır. Ancak tedavi süresince tekrar eden seanslar tavsiye edilir. Bu tekrarlar hastanın ihtiyacına göre 2 ayda veya 3 ayda bir kere yapılabilir. Daha sonra, her yıl bir kere uygulanabilir.

PRP Saç Tedavisi Yaptıranlar Yorumları

Saça PRP yaptıranların yorumlarını sizler için derledik. İşte kullanıcı yorumları…

 • Saç için düşünüyorsanız hemen 1-2 seansta mucize beklemeyin. Zaman ve emek ister. Ben covid sonrası yoğun saç dökülme problemi yaşamıştım. İlk seansta bile %80 kesmişti dökülmeyi. 2.seansta ise tamamen durmuştu.
 • İkinci seansımın üzerinden bir hafta kadar geçti, gözle görülür bir hacim veya saçlarımda güçlenme pek yok. Saçlarımdaki dökülmede ise çok ufak da olsa azalma oldu diyebilirim. Ama beni asıl şaşırtan bebek saçlar oldu, yani minik minik saçlarım çıkıyor, önceden olanlar da bayağı bir hızlı uzamaya basladı diyebilirim. Toplamda dört seans oldum, ve samimi söylüyorum böyle bir etki beklemiyordum. Ama ben etkisini seanslarım bittikten 40 gün sonra falan gördüm. Saçımın ayrım yeri bildiğiniz kafa derimin görüneceği şekilde bayağı açılmıştı, orası resmen kapandı. Saçlarım güçlendi, gürleşti. Hala dökülme oluyor, ancak eskisine kıyasla yarı yarıya azaldı, ama kesinlikle yok olmadı. Ben çok memnun kaldım.

Saç PRP Fiyatları

Saç PRP kaç TL diye sorulacak olursa, birçok faktöre göre değişiklik gösterebilecek bir durumdur. Uygulamanın yapılacağı klinik, uygun görülen seans sayısı, tedavinin türüne göre fiyat belirlenir. Ayrıca PRP tedavisi saçın yanında, vücudun birçok bölgesine uygulanabildiği için uygulanan bölgeye göre de fiyat değişikliği görülebilir.

Üstelik PRP fiyatlarını tek seans veya paket dahilindeki seanslar da etkileyebilir. Örneğin, PRP paket olarak alınırsa, tek seansa göre daha avantajlı bir fiyat ödenir. Özellikle internet üzerinden kesin bir fiyat verilmesi mümkün olmadığından prp işlemini yaptırmak isteyenler klinikler ile iletişime geçmeleri daha sağlıklı olur.

Saç Mezoterapisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu