Reklam
Genel

Amazonit Taşı Ne İşe Yarar? | Amazonit Taşı Faydaları ve Özellikleri

Reklam

Amazonit, bir tür magmatik kaya oluşumu olan Mikroklin mineral kategorisine giren çeşitli potasyum feldispattır. Amazonit taşı, ilahi tezahür güçleri ve estetik güzelliği nedeniyle yüzyıllardır büyük saygı görmüştür.

Yedi kristal sistemden Amazonit, triklinik grubun bir parçasıdır. Yıllar içinde birçok tonda Amazonit kristalleri gün ışığına çıkarıldı. Rengi soluk yeşil ve yeşil-maviden derin mavi ve turkuaz rengine kadar değişir.

Amazonit Taşı Anlamı 

Amazonit taşı, adını dünyaca ünlü nehir olan Amazon’dan alır. Parıldayan mavi-yeşil tonları, bu mistik Güney Amerika nehrinin sakin akışını taklit eder. Ayrıca, bir Amazonit kristali üzerinde dans ederken gözlemlediğiniz hafif ve parıldayan yeşiller, Amazon’u tanıyan herkese güneş ışığının sürekli akan yüzeyinde nasıl süzüldüğünü hatırlatacaktır.

Amazonit taşı
amazonit taşı anlamı

Ayrıca Brezilya’daki eski Amazon kabilesinin savaşçı kadınlarının kalkanlarını süslemek, hastalıkları iyileştirmek ve yaraları iyileştirmek için amazonit taşları kullandıklarına dair hikayeler var.

Bu kristalin adı aynı zamanda su elementiyle olan bağlantısından da bahseder. Amazoniti hayatınıza dahil ettiğinizde, hayatınıza yeni enerji ve ilham getiren kolay bir akışa ilham vermiş olursunuz.

Amazonit Taşı Özellikleri

 • Amazonit taşı umut taşı olarak adlandırılır. Sadece bakmak güzel olmakla kalmaz, aynı zamanda Amazonit taşı kalbinizde, zihninizde, bedeninizde ve ruhunuzda güçlü iyileşme süreçlerine ilham verir.
 • Amazonit taşı, teknolojiye aşırı maruz kalmanın bir sonucu olarak ortaya çıkan zihinsel sisi temizlemek söz konusu olduğunda özellikle etkilidir.
 • Sanatsal bir bireyseniz ve uzun süreli bir yaratıcı blokaj yaşadığınızı düşünüyorsanız, Amazonit taşı ilham ve yaratıcı güven arayışınızda size yardımcı olabilir.
 • Sakin havasının tiroid sorunlarını giderdiği ve aynı zamanda kalsiyum emilimini arttırdığı söylenir. Vücudunuz daha fazla kalsiyumu işleyebildiğinde kemikleriniz güçlenir ve saçlarınız doğal parlaklığına geri döner.

Ayrıca amazonit taşı özellikleri;

 • Çakralar: Kalp Çakrası , Boğaz Çakrası
 • Zodyak: Başak
 • Gezegeni: Uranüs Elementi – Toprak, Su
 • Sayı – 5
 • Renk: Mavi ve Yeşil

Amazonit Taşı Faydaları

 • Vücudu güçlendirir.
 • Duyusal sistemi susturur, olumsuz canlılığı yayar.
 • Baskıyı hafifletir veya ortadan kaldırır.
 • Bireylerin iletişim kurmasını sağlar.
 • Bireyin yaşamına önem verilmesine yardımcı olur.
 • Doğru ve anlaşılır bir şekilde iletişim kurma kapasitenizi genişleterek, yaratıcı düşüncelerin artmasına izin verir.
 • Yeteneklerinizi güçlendirir ve başkalarıyla işbirliği yapmanızı sağlar.

Amazonitin Gerçek Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Gerçek bir Amazonit ile sahtesini ayırt etmeye çalışırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey parlaklıktır. Gerçek bir Amazonit taşının yüzeyi parlak olacaktır. Bu enfes kristalin camsı parlaklığını fark ettiğinizde, onu benzer görünümlü diğer yeşil değerli taşlardan ayırt edebileceksiniz.

Amazonit Nasıl Temizlenir?

Akan suda yaklaşık 5 dakika boyunca yıkanıp temizlenebilir. Alternatif olarak, amazonit taşını 1 gün boyunca güneş altında bekleterek de temizliği yapılabilir. Ne olursa olsun, onu güneşte çok uzun süre bekletmeyin. Amazonit taşını güneşte fazla bekletmek, taşın sıcaklığını hızla değiştirir ve renginde de değişikliğe neden olabilir.

Ayrıca amazonit taşı yüzük veya bileklik gibi aksesuarlara sahipseniz, onları da sirkeli suda 5 dakika boyunca silerek temizleyebilirsiniz.

Pembe Kuvars Taşı : Anlamı, İyileştirici Özellikleri ve Kullanımı

Kehribar Taşı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Pirit Taşı Faydaları, Özellikleri ve Kullanımı

Aventurin Taşı Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Obsidyen Taşı Ne İşe Yarar? Obsidyen Taşı Değerli Midir?

Lapis Lazuli Taşı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Selenit Taşı Hakkında Merak Edilen Her Şey

Florit Taşı Anlamı, Özellikleri ve Faydaları

Ametist Taşı Anlamı, Özellikleri ve Faydaları

Hematit Taşı Nedir, Neye İyi Gelir? Hematit Taşı Faydaları Nelerdir?

Sitrin Taşı Nedir, Ne İşe Yarar?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu