Reklam
Sağlık

Magnis Krem Ne İşe Yarar? Tüylenme Yapar Mı?

Reklam

İltihaplı sivilcelerle uğraşmaktan sıkıldınız mı? O halde sizi magnis krem ile tanıştırmak isteriz. İltihaplı sivilceleri derinlemesine temizleyip kısa zamanda geçmesini sağlayan bu kremi elbette ki doktor kontrolünde kullanmanızı tavsiye ederiz.

Nadifloksasin etken maddesine sahip ve ergenlikten erişkinlik dönemine kadar çıkan sivilceleri geçirmeye yarayan bir antibiyotiktir. Ayrıca bakterilerin cilt üzerinde gelişip çoğalmasını önler, yeni sivilce oluşumunun önüne geçer ve iltihaplı sivilcelerde etkilidir.

Sivilce tedavisinde belki de birçok kremi kullanmışsınızdır. Ancak yine de sivilcelerinizden kurtulamıyorsanız, magnis kreme şans vermenin tam zamanı!

Magnis Krem Kullanımı

Doktorunuz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz. Bunun dışında, haricen cildinize uygulamanız gereken bir kremdir. Sivilceli bölgeye günde 2 defa olmak üzere sabah ve gece uyumadan önce uygulama yapmalısınız.

Magnis krem
Magnis 1 30 gr krem

Normalde bu kremin kullanım süresi toplamda 8 haftadır fakat doktorunuz size uygun süreyi söyleyecektir. Bunun yanında, olası yan etki görmediğiniz sürece tedaviye ara vermeyiniz.

Magnis kremi cildinize uygulamadan önce ellerinizin ve cildinizin temiz olması önemlidir. Bunun için öncelikle ellerinizi güzelce yıkayın ve ardından cildinizi yıkayıp kurulayın. Daha sonra, göz ve dudak çevresi hariç ince tabaka halinde sivilceli bölgelere uygulayın. Uyguladıktan sonra tekrar ellerinizi yıkayın.

Magnis Kremin Kullanım Alanları

Alın-yüz, alna ya da enseye yakın kıl köklerinde, sırt, genital bölge ve erkeklerde bıyık ve sakal bölgesinde gibi bakteri etkinliğinin fazla olduğu bölgelere kullanımı vardır.

Magnis kremin işlevi ise, içi irin dolu kabartılar, pembe-kırmızı kabartılar ve belirgin sivilceleri yok etmeye yarıyor.

Magnis Kremin Yan Etkileri

Bu kremin olası hafif yan etkileri gözlemlenebilir. Bunlar; kuruluk, kaşıntı, deride tahriş, kabarıklık, kızarıklık, cilt renginde açılma ve sıcaklık hissi. Bu belirtilerden herhangi biriyle karşılaşmanız durumunda doktorunuza bildirmelisiniz.

Magnis Krem Tüylenme Yapar Mı?

Bakterilerin yayılabileceği yerlerde özellikle alın, yüz, genital bölgeye uygulanan magnis kremin tüylenme problemi yapıp yapmadığı oldukça merak ediliyor. “Sivilcelerden kurtulacağız diye tüylenmeyelim” diyen kadınlar, sizlere güzel bir haberimiz var. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Zira, bu krem tüylenme yapmaz.

Magnis Krem Aile Hekimi Yazabilir Mi?

Doktor tarafından reçete edildiğinde SGK tarafından ödenmektedir. Ayrıca aile hekimleri bu kremi reçete edebilir.

Magnis Krem Fiyat 2021

Reçeteli satılan magnis %1 30 gram krem fiyat 2021 46,10 TL olarak eczanelerde satışı vardır.

Galebe Krem Ne İşe Yarar? | Kullanım Alanları

Fucidin Krem Nedir? Fucidin Krem Ne İşe Yarar?

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu