Reklam
Güncel Hayat

Uyuma Taklidi Nasıl Yapılır?

Reklam

Uyuma taklidi yaparken genel kural doğal görünmesini sağlamaktır. İster ev arkadaşınızla, ister aile üyenizle etkileşime girmekten kaçınmaya çalışıyor olun, iyi bir gece uykusu çekmiş gibi görünmek istiyor ve yanınızdakine yeni uyandığınızı göstermek istiyorsanız, bu ipuçları kesinlikle işinizi görecektir.

İçindekiler

Nasıl Uyuma Taklidi Yapılır?

Uyuyormuş numarası yaparak biriyle konuşmaktan kaçınabilir ve onun ne yaptığını da dinleyebilirsiniz. En iyi uykulu poker suratınızı ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak basit ipuçlarının ve püf noktalarının bir listesini hazırladık.

Uyuma taklidi
uyuyor numarası nasıl yapılır

Doğal Bir Uyku Pozisyonu Benimseyin

İşte sahte uykunun nasıl yapılacağına dair ilk kural. Uykuya dalmaya çalışırken normalde alacağınız pozisyonu benimseyin. Aklınıza gelebilecek en doğal ve rahat pozisyonu koruyun, böylece insanlar onu şüpheli bulmasın. Normalde yüzüstü mü uyursunuz? Uyku taklidi yaparken bunu yapın.

Kıpırdamayın

Kendi başınıza uyuduğunuzda, fazla hareket etmeyeceksiniz. Gerçekten uyuyormuş gibi görünmek istiyorsanız, hareket etmemek en iyisidir. Birisi sizi uzun süre uyurken izlemedikçe hareket etmeniz beklenmez.

Gözlerinizi Nazikçe Kapatın

Göz kapaklarınızı sıkıca kapamayın. Göz kapaklarınız da dahil olmak üzere kaslarınız, en iyi uyku izlenimini vermek için gevşek olmalıdır.

 • Gözlerinizi kapattığınızda, göz kapaklarınızın hareket etmesini önlemek için aşağıya bakın.
 • Uyurken, gözleriniz her zaman tamamen kapanmaz. Göz kapaklarınızın sarkmasına ve nazikçe kapanmasına izin verin.
 • Gözlerinizin hızlı hareket ettiği uykunun en derin aşaması olan REM uykusunu taklit etmek için göz kapaklarınız kapalıyken hızlıca bir yandan diğer yana bakın.
 • Yüzünüzdeki kaslar bile hareket edebilir. İkna edici bir etki için alnınızı ve çene kaslarınızı seğirin.

Ritmik Bir Şekilde Nefes Alın

Yavaş, eşit ve derin nefes alın. Nefesinizi gevşeterek mümkün olduğunca düzenli tutmaya çalışmalısınız. Derin bir nefes alırken sayın, ardından aynı miktarda nefes vermeye çalışın. Bu, aldığınız her nefes için yapılmalıdır.

Tepkisel Olun

Uyku sırasında bile beynimiz bilinçaltında etrafımızda olup bitenlerin farkındadır. Bu yüzden vücudumuz hala herhangi bir dış uyarana ince bir şekilde tepki verir. Odadaki seslere ve hareketlere karşı bilinçsiz gibi görünen tepkileri dahil ederek sahte uykunuzun daha inandırıcı görünmesini sağlayın.

Biri size dokunursa veya yüksek bir ses duyarsanız, vücudunuzu hafifçe seğirin ve ani ama kısa bir nefes alın. Bu ani reaksiyondan sonra vücudunuzun gevşemesine ve nefesinizin derin, eşit bir duruma dönmesine izin verin.

Uyuma Taklidi Sonrası Yapılması Gerekenler

Uyuyormuş gibi yapıyorsanız, bir noktada yeni uyanıyormuş gibi davranmanız gerekebilir. İşte takip etmeniz gereken en iyi ipuçları;

Uyuma taklidi
uyuma taklidi
 1. Gözlerinizi açmadan inleyin ve uyandıran kişiye eksik yanıtlar verin.
 2. Gözlerinizi kısın ve isterseniz ovalayın (odada ışık olsun ya da olmasın).
 3. Ellerinizi başınızın arkasına veya yanaklarınıza koyun ve ancak “bilinçli” hale geldikten sonra burnunuzdan derin bir nefes alın. Biraz havayı dışarı verdikten sonra biraz daha inleyin.
 4. Yavaşça sizi uyandıran kişiye dönüp ve bir kez daha inleyin.
 5. Gözlerinizi geniş açın ve sırt üstü yatın/yatakta ayağa kalkın/bir dakika kadar başınız aşağıda olacak şekilde yatağın kenarında oturun.
 6. Zor bir işmiş gibi görünerek yataktan çıkın ve mümkün olan en kısa sürede gerinin.
 7. Saati sorgulayın ve kendinize bir şeyler mırıldanın.
 8. Örtüleri başınızın üzerine koyun, yuvarlanın ve ışığı açarlarsa “dur” deyin.
 9. Herkesin önünde bitkin görünün, ama çok da bitkin değil, yoksa insanlar yeterince uyumadığınızı varsayacak.

En Etkili Uyku İlacı Hangisidir?

Konforlu Yatak Çeşitleri ile Kaliteli Bir Uyku Deneyimi Kapısını Aralayın

Uykunun Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?

Uyku Felci Nedir? Uyku Felci Neden Olur?

Uykusuzluk İçin Etkili Ve Şifalı 8 Bitki Çayı

Yatak Gıcırtısı Neden Olur? Yatak Gıcırdaması Nasıl Geçer?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu