Reklam
Genel

Obsidyen Taşı Ne İşe Yarar? Obsidyen Taşı Değerli Midir?

Reklam

Obsidyen taşı, doğal olarak oluşan volkanik camdır. Koruyucu taş olarak bilinen obsidyen, kişileri nazardan ve negatif enerjilerden korur.

İçindekiler

Obsidyen Taşı Anlamı

Obsidiyen anlamı karanlık kavramıyla bağlantılıdır ve tıpkı sürekli dönen gezegenimiz ve onun gece ve gündüz evreleri gibi, insan ruhu da aydınlık ve karanlık unsurlarını içerir. Güçlü bir koruma taşı olan Obsidyen taşı anlamı, karanlık gölge tarafınızı tanımlamanıza yardımcı olur, böylece iyileştirici özellikleri onu ruhunuzdan uzaklaştırabilir. Obsidyen taşı, karanlık enerjilerden saklanmak yerine, olumsuzluklara ışık tutar ve onu temizler, ışığa ve sevgiye giden yolu seçmemize yardımcı olur.

Obsidyen taşı
obsidyen taşı anlamı

Yansıtıcı doğası ve koruyucu enerjisinin yanı sıra çok çeşitli varyasyonları nedeniyle bir Obsidyen kristali, ruhunuzu korumaktan daha derin enerjik şifa ve kendini keşfetmeye kadar çeşitli niyetler için çok uygundur. İster taşla meditasyon yapın, ister alanınıza koyun, ister enerjik bir koruma olarak yanınızda taşıyın, Obsidiyen anlamı ile çalışmanın faydaları oldukça etkilidir.

Obsidyen kristal anlamının bir diğer önemli yönü, birlikte çalışmayı seçtiğiniz Obsidyen türüdür. Farklı renkleri ve enerjileri nedeniyle her tür farklı bir niyeti destekleyebilir. Örneğin, gökkuşağı tonları nedeniyle, bir Gökkuşağı Obsidyen özellikle kalp meseleleri için yararlıdır. Bir gümüş parıltılı Obsidiyen içindeki gümüş benekler, ona koruma ile ilgili niyetleri destekleyen güçlü bir temizleme enerjisi verir. Yansıma ve içsel iyileşme için, Siyah Obsidiyen’in ayna benzeri kalitesi en iyisidir.

Obsidyen Taşı Faydaları

 • Stresi azaltır.
 • Kas ve eklem ağrılarını azaltır.
 • Aşırı duyarlı ve heyecanlı halin yatışmasını sağlar.
 • Erkeklere kendine güven ve enerji verir.
 • Mantıklı düşünmeye ve karar vermeye yardımcı olur.
 • Karaciğeri temizler.
 • Çevreden kişiye gelen duygu ve düşüncelerin daha net anlaşılabilmesini sağlar.

Obsidyen Taşı Kullanımı

Obsidyen kristal takılar takarak, taşı taşıyarak ve mekanınıza dahil ederek bu taşın koruyucu enerjisini hayatınızın her alanına taşıyabilirsiniz.

Obsidyen taşı
obsidyenin kullanım alanları
 • Obsidyen taşını takı olarak kullanmak, gün boyunca taşın enerjisiyle bağlantı kurmanın güçlü bir yoludur. Sizin obsidyen bilezik, kolye veya küpeler takmanız, serbest bırakmak istediğiniz herhangi bir negatif enerjiye farkındalık getirebilir.
 • Taşı aksesuar olarak kullanmaya ek olarak, çantanızda veya cebinizde bir parça Obsidiyen taşımak, etrafınızda ekstra bir koruyucu enerji katmanı oluşturmanıza olanak tanır.
 • Koruma amaçlı obsidyen kullanımı için bu taşı çevrenizi ve içindeki herkesi korumak için alanınızda öne çıkan bir yere koyun. Korunuyorum.”niyetini söyleyerek obsidyen taşı ile çalışın.
 • Obsidyen taşını şifa için kullanmak istiyorsanız, onu kutsal alanınıza veya meditasyonları veya diğer şifa terapilerini uyguladığınız her yere yerleştirin. Daha sonra, “Kalbimdeki ağırlığı bıraktım.” şeklinde niyet edin.
 • Astral alemi keşfetmekle ilgileniyorsanız, gökkuşağı veya tavus kuşu obsidyene ihtiyacınız olacak. Obsidyen taşını yastığınızın altına veya komodinin üzerine koyun ve anlamlı rüyalar görme veya astral seyahatinizi ilerletme niyetiyle eşleştirin. Ancak ilk seferde mutlaka işe yaramasını beklemeyin, ancak her zaman niyetinizi göz önünde bulundurarak birkaç deneme yapın.
 • Obsidyen taşını feng shui’ye dahil edebilirsiniz. Yapmanız gereken feng shui bagua haritasında taşın karşılık gelen rengini bulmak. Siyah bir taş olduğu için bagua haritasında kariyere denktir.

Obsidyen Taşı Hangi Burç?

Obsidyen taşı Akrep burcu ile ilişkilidir. Akrepler genellikle sevdikleri için şiddetle savaşırlar ve doğuştan koruyucudurlar. Obsidiyen, bir Akrep için mükemmel bir kristaldir çünkü o negatif enerjiyi emerek ve onu kilitleyerek sizi olumsuzluklardan korur.

Obsidyen Taşı Nasıl Arındırılır?

Obsidyen taşını temizlemenin iki yolu var. İlki, akan suyun altında 4-5 dakika yıkayıp temizleyebilirsiniz. İkinci olarak, taşı 24 saat boyunca açık alanda ya da bir saksıda toprağa gömerek arındırabilirsiniz.

Gerçek Obsidyen Taşı Nasıl Anlaşılır?

Obsidyen taşının gerçek olup olmadığını anlamak için bu taşı sahtesinden ayıran önemli bir özelliği vardır. Genellikle siyah renkli olan obsidyen taşın üzerine kar gibi beyaz lekeler bulunur.

Lapis Lazuli Taşı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Selenit Taşı Hakkında Merak Edilen Her Şey

Florit Taşı Anlamı, Özellikleri ve Faydaları

Ametist Taşı Anlamı, Özellikleri ve Faydaları

Hematit Taşı Nedir, Neye İyi Gelir? Hematit Taşı Faydaları Nelerdir?

Sitrin Taşı Nedir, Ne İşe Yarar?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu