Reklam
Saç

70’lere Hızla Dönüş : Mullet Saç Kesimi

Reklam

70-80’li yıllarda ortaya çıkan mullet saç kesimi, dönemin ünlüleri, Hollywood ve Yeşilçam starları, hatta liseli gençlere kadar o zamanların trend saç kesimiydi. Ve görünüşe bakılırsa, bu saç kesimi tekrar trend ve popüler olmaya başlamış.

Bu ikonik saç kesimini seversiniz ya da nefret edersiniz bilmeyiz ama tekrardan sahalara geri döndüğünü bilmelisiniz. Tarzını değiştirmek, cesur ve havalı görünmek isteyen kadın ve erkek herkes mullet saç stiline bir şans verebilir.

Mullet Saç Ne Demek?

Aslan yelesi saç kesimi olarak da bilinen mullet saç kesimi, ön ve yan taraftaki saçların daha kısa, arka taraftaki saçların daha uzun olduğu saç modelidir. Amerikan hip-hop kültüründen gelen bu saç trendi, 1970’lerden 90’lara kadar popülerliğini korumuştur.

Mullet saç
Mullet hairstyles Miley Cyrus

Şimdilerde ise, “modern mullet” olarak günümüze uyarlanan bu saç stilini Rihanna, Billie Eilish, Irina Shayk, Barbie Ferreira, Miley Cyrus ve Halsey’de görmekteyiz.

Mullet Saç Kimlere Yakışır?

Daha çok kalp ve üçgen yüzlere mullet saç yakışmaktadır. Zira, mullet saç kesimi, çeneyi ön plana çıkardığı için çenesi belirgin olan kişilerde oldukça havalı duracaktır.

Mullet saç
Mullet hairstyles

Yuvarlak yüz hatlarına sahip kişiler ise, düz mullet saç modelini tercih etmeli. Bunun yanı sıra, oval ve uzun yüz hatlarına sahip olanlar ise, mullet model saçı toplayarak kullanması önerilir. Açık olarak kullandıkları takdirde, yüzü daha uzun göstereceği aşikardır.

Mullet Saç Modelleri

70’li yılların popüler saç modellerinden mullet saç, kendine özgü dokunuşlarla tekrardan trend bir hal almayı başardı.

Sizlere ilham olacağını düşündüğümüz mullet saç fikirleri için galerimize göz atın ve unisex bir saç kesimi olan mulleti deneyip 70’lere hızlı dönüş yapın.

2021 Kısa Saç Kesim Modelleri | Trend Kısa Saç Stilleri

2021 Saç Renkleri Ve Saç Modelleri

Pixie Saç Kesimi Nedir? Pixie Saç Kesim Modelleri

Erkek Kısa Saç Modelleri

Asimetrik Lob Saç Kesimi Modelleri

Perçem Saç Kesimi ve Perçemli Saç Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu