Reklam
Güncel Hayat

Eşler Arası Soğukluk Nasıl Giderilir?

Reklam

Eşler arası soğukluk nasıl giderilir? Eşler arası muhabbeti artırmak için dua var mı? gibi soruların yanıtlarına yer verdiğimiz içeriğimize göz atın.

“Kadın kaburga kemiğinden yaratılmıştır. Hep seni hoşnut edecek şekilde davranamaz. Eğer ondan faydalanmak istersen bu haliyle faydalanabilirsin. Şayet doğrultayım dersen kırarsın. Kadının kırılması da boşanmasıdır.” (Müslim, Radâ 59). Hadis-i şerifte de belirtildiği gibi erkekler eşlerinden mükemmellik beklemesin. Kimse kusursuz değildir. Önemli olan kusurlarımızla birbirimizi kabullenip ona göre yaşamayı öğrenmektir. Her iki tarafın da birbirine karşı hoşgörülü ve saygılı olması dinimizde de söylenmektedir.

İçindekiler

Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Dua

Evlenirken her iki taraf da düğün, nişan gibi detaylara takılarak, o anın büyüsüne kapılır ve büyü bitince gerçek hayatla yüzleşir. Masalsı bir düğünden sonra aslında hiç beklemediği bir senaryo ile karşılaşır. Yani çiftlerin evlenmeden önce evlilik hakkında ciddi ciddi konuşmaları ve evlilikten ne beklediklerine dair tartışmaları gerekir.

Eşler arası soğukluk nasıl giderilir
eşler arası soğukluğu gidermek için ne yapmalı

Birbirlerini deliler gibi seven bir çift dahi olsa, anlaşamadıkları konu/konular çıkabilir. Bu gayet doğaldır, çünkü kimse aynı şeyleri savuncak, beğenecek değildir. Herkesin farklı bir karakteri vardır. Önemli olan farklı olan bu kişilikleri ile kabullenip saygı duymayı öğrenmektir. Çok uzun evliliklerin sırrı saygıdan geçer. Önce saygı sonrasında sevgi gelir.

Eşler Arasındaki Soğukluğu Giderme Duası

“Bismillahirrahmanirrahim, Elhamdülillahillezî yümsiküssemavatis seb’a en takaa alel ardi illâ biiznih.
Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ hû, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbul arşil azîm. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm…”

“Bu dua ile Rabbimize tevekkül ettiğimizi, O’na güvendiğimizi belirtip O’ndan başka hiçbir gücün olmadığını kabul ettiğimizi ilan ediyor ve O’ndan yardım istiyoruz. Bununla birlikte, Duhan Suresi’nin 25. ayeti”Kem terakü min cennatin ve u’yün” kavga eden eşleri sakinleştirebilir. ”

Eşler arasındaki muhabbeti artırmak, eve huzur ve mutluluk dolmasını sağlamak için gün içinde bol bol Ya Vedud, Ya Kaviyy isimleri zikredilmeli. Her gün Salaaten Tefriciye okunmalı. Ayrıca Ayetel Kürsi ve Yasin-i Şerif okunmalıdır.

Evde Kavga Olmaması İçin Okunacak Dua

“Bismillahirrahmanirrahim, Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.”

Türkçe Meali

“Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıktan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.”

Evde Kavga Çıkmaması İçin Dua

“Hz. Halid bin Velid (ra) bir gün Efendimiz (SAV)’e gelerek; “Ya Rasulallah, içimde korku ve sıkıntı var, insanlardan uzaklaşmak istiyorum.” dedi.Peygamber Efendimiz (sav) O’na. “Yatacağın zaman bu duayı okursan, o hallerden kurtulursun.” buyurdu”

“Bismillahirrahmanirrahim. Euzü bi kelimatillahi’t-tammati min gadabihi ve şerri ibadihi ve min hemezati’ş-şeytani ve en yahdurun.”

Türkçe Meali

“Allah’ın bana kızmasından, kulların kötülüklerinden, şeytanın vesveselerinden ve bana kurduğu tuzaklardan Allah’ın tam kelimelerine sığınırım.”

Eşler Arası Muhabbeti Artırmak İçin Dua

Küs olan eşlerin barışması ve eşler arasındaki muhabbeti artırmak için her gün 100 defa El-Vedud esmasıyla beraber 21 defa Duha suresi okunmalıdır.

Duha Suresi

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

وَالضُّحٰىۙ ۞وَالَّيْلِ اِذَا سَجٰىۙ ۞مَا وَدَّعَكَ رَبُّكَ وَمَا قَلٰىۜ ۞وَلَلْاٰخِرَةُ خَيْرٌ لَكَ مِنَ الْاُو۫لٰىۜ ۞وَلَسَوْفَ يُعْط۪يكَ رَبُّكَ فَتَـرْضٰىۜ ۞اَلَمْ يَجِدْكَ يَت۪ـيـماً فَاٰوٰىۖ ۞وَوَجَدَكَ ضَٓالاًّ فَهَدٰىۖ ۞وَوَجَدَكَ عَٓائِلاً فَاَغْنٰىۜ ۞فَاَمَّا الْيَت۪يمَ فَلَا تَقْهَرْۜ ۞وَاَمَّا السَّٓائِلَ فَلَا تَنْهَرْۜ ۞وَاَمَّا بِنِعْمَةِ رَبِّكَ فَحَدِّثْ

Okunuşu

“Ved duhâ. Vel leyli izâ secâ. Mâ veddeake rabbuke ve mâ kalâ. Ve lel âhıratu hayrun leke minel ûlâ. Ve le sevfe yu’tîke rabbuke fe terdâ. E lem yecidke yetîmen fe âvâ. Ve vecedeke dâllen fe hedâ. Ve vecedeke âilen fe agnâ. Fe emmâl yetîme fe lâ takher. Ve emmâs sâile fe lâ tenher. Ve emmâ bi ni’meti rabbike fe haddis.” (93/Duha suresi)

Türkçe Meali

“Yemin olsun, kuşluk vaktine; Kararıp sakinleştiğinde geceye ki, Rabbin seni bırakmadı ve sana darılmadı. Elbette işin sonu senin için öncesinden daha hayırlı olacaktır. Rabbin sana mutlaka lutuflarda bulunacak, sen de memnun olacaksın. O seni yetim bulup barındırmadı mı? Seni yol bilmez halde bulup yol göstermedi mi? Ve seni yoksul bulup zengin etmedi mi? O halde sakın yetimi ezme! El açıp isteyeni de sakın boş çevirme! Rabbinin lutuflarını şükranla an.”

El-Vedud ( الودود ) Esmasının Anlamı

“Yarattığı kullarını seven ve çok sevilmeye layık olan, kullarının hayrını isteyen ve onları rahmetine eriştiren, karşılıksız iyilik ve ihsanda bulunan O’dur!”

Eşler Arasındaki Muhabbet İçin Zikir

“Bismillahirrahmanirrahim. Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni.”

Evlenmeden Önce Yapılması Gerekenler Listesi

Çevirgel Duası Nedir? Çevirgel Duası Ne İçin Okunur?

Küslerin Barışması İçin Dua | Küsleri Barıştırmak İçin Hangi Dua Okunur?

Eşler Arasında Büyü Olduğu Nasıl Anlaşılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu