Reklam
Güncel Hayat

Muzun Cinselliğe Faydaları Var Mı? Muz Cinselliğe İyi Gelir Mi?

Muz, cinsel sağlık ve libido üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir. Muzdaki ana besin maddesi olan potasyum, erkek cinsiyet hormonu olan testosteron üretimini artırmaya yardımcı olur ve libidoyu geliştirir.

Reklam

Libidonuzu artırmanın çeşitli yolları vardır. Bunlardan biri de muz yemek. Evet, doğru okudunuz. Şekilleri nedeniyle seks ile ilişkilendirilmişlerdir. Ancak cinsel anları düşünmenize yardımcı olan tek şey bu değil. Aslında, güveninizi ve yatak deneyiminizi artırmanıza yardımcı olan çeşitli besinlerle doludur. Muzun cinselliğe faydaları ve daha fazlası için okumaya devam edin.

İçindekiler

Muzun Erkeklere Faydaları

Erkekler çeşitli nedenlerle libido kaybederler ve yorgunluk, stres, depresyon, bazı ilaçlar (antidepresanlar ve tansiyon ilaçları), aşırı alkol tüketimi, yasa dışı uyuşturucu kullanımı ve düşük testosteron seviyeleri gibi temel unsurlar yatakta cinsel performansı iyileştiremez. Burada ne yapmanız gerekiyor? Libido artıran besinleri tüketerek cinsel hayatınızı düzene sokabilirsiniz.

muzun cinselliğe faydaları
Muz ereksiyona iyi gelir mi

Özellikle hem erkek hem de kadınlar için faydası olan muz tüketmek bu anlamda işe yarayabilir. Muzun cinsel gücü artırıcı özelliğinin yanında, cinsel uyarıcı bir meyvedir.

Muzun Cinselliğe Etkisi

Muz, enerji üretimini artırmak ve stres seviyenizi azaltmak için gerekli olan mükemmel bir B vitamini kaynağıdır. Muz aynı zamanda ‘iyi hissetme’ hormonlarımız olan serotonin üretimi için gerekli bir amino asit olan triptofan içerir. Bu meyve ayrıca seks hormonları üretmek ve kalp sağlığını ve cinsel dürtüyü iyileştirmek için kullanılan potasyumla doludur. Muz ayrıca kan akışını iyileştirmeye ve libidoyu artırmaya yardımcı olan bromelain adı verilen bir enzim içerir.

Muzun cinsel hayatınıza nasıl bir etkisi olduğu aşağıda yer almaktadır.

Testosteron Seviyesini Artırır

Potasyum adı verilen bir besinle dolu olan muz, erkeklerde testosteron hormonu üretimini artırmaya yardımcı olabilir. Cinsel dürtünüzü geliştirmede ve yatakta daha uzun süre dayanmanıza yardımcı olmada hayati bir rol oynayan bir erkek cinsiyet hormonudur.

Sperm Sayısını Artırır

A, B1 ve C gibi temel vitaminlerle yüklü olan muz , daha sağlıklı sperm üretimini teşvik eder ve sperm verimliliğini artırmaya yardımcı olur. Ayrıca, sperm sağlığını artıran bir enzim olan Bromelain içerir.

Libido ve Ruh Halini İyileştirir

Muzun erkekler için faydaları, erkek sağlığı için bir dizi sağlık faydası içerir ve besinlerle doludur.

Muzdaki ana besin maddesi olan potasyum, erkek cinsiyet hormonu olan testosteron üretimini artırmaya yardımcı olur ve libidoyu geliştirir. Muzda bulunan triptofan, erkeklerde ruh halini yükselten ve cinsel dürtüyü artıran bir hormon olan serotoninin salgılanmasını artırmaya yardımcı olur.

Muzdaki manganez ve magnezyum, prostat sağlığını iyileştirir ve üreme organlarının işleyişini optimum düzeyde destekler.

Enerji Seviyenizi Artırır

İyi bir karbonhidrat kaynağı olarak, yorucu bir günün ardından enerji seviyenizi yükseltirler. İnsanların spor salonuna gitmeden önce muz yemeyi tercih etmelerinin birçok nedeninden biri de budur. Ayrıca cinsel organlarınıza giden kan dolaşımını artırır, bu da libidoyu iyileştirmeye ve akıllara durgunluk veren seks yapmaya yardımcı olur.

Prostat Sağlığına İyi Gelir

Muz, genellikle erkeklerde eksik olan iki mineral olan manganez ve magnezyum açısından zengindir. Bu mineraller prostat sağlığını artırır ve üreme organlarınızın optimum düzeyde çalışmasına yardımcı olur.

Kalp Sağlığına İyi Gelir

Muzdaki potasyum, magnezyum ve vitamin içeriğinin tümü kalp sağlığını destekler. Araştırmalara göre muz, yüksek potasyum ve düşük sodyum içeriği, yüksek tansiyonun olumsuz etkilerine karşı kalp ve damar hastalıkları riskini azaltır.

Kestanenin Cinselliğe Faydaları

Zencefilin Cinselliğe Faydaları

Karanfilin Cinselliğe Faydaları, Nasıl Kullanılır?

Kahve Cinsel İsteği Artırır Mı? Hangi Kahve Cinselliğe İyi Gelir?

Erkeklerde Bel Soğukluğu Nedir? Bel Soğukluğu Belirtileri Nelerdir?

Testosteron Hormonu Nasıl Yükseltilir? Testosteronu En Çok Ne Artırır?

Evde Doğal Geciktirici Krem Nasıl Yapılır? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu