Reklam
DüğünEğlenceGüncel HayatSaç

Salaş Gelin Saçı Modelleri

Reklam

Düğün zamanı yaklaştıkça telaşeler ve stres düzeyinde artışlar yaşıyor olmanız gayet normal. Bu durumun önüne geçmek için ise gerek gelinliği, düğün yerini hatta saç modelini son zamana bırakmamak. İnternetten veya katolog tarayarak sizler için en uygun olan salaş gelin saçı modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Salaş Topuz Gelin Saçı Modelleri

Salaş saç modelleri denilince en başta topuz saç modelleri akıllara geliyor. Akıllarda salaş saçlar topuz modelleri bir arada da diyebiliriz.

kabarık saç modelleri
kabarık saç modelleri

Topuz denilince illa ki klasik saç modelleri tercih etmek zorunda değilsiniz tabi ki. Salaş saç modellerinde klasik model topuz düşünebilirken, farklı saç modellerini de düşünmenizi önerebilirim. Yukarıdaki gibi kabarık ve dağınık saç modellerini gerek kendi tarzınızı gerek gelinlik modelini düşünerek tercih yapabilirsiniz.

salaş gelin başı modelleri
salaş gelin başı modelleri

Özellikle gelin saçı modelleri arasından seçim yapacakken gelinlik modeli seçiminizde önem taşıyor.  Saçınızın katlı kesimden dolayı  kısa olduğunu düşünüyorsanız yukarıdaki saç modelinde görmüş olduğunuz gibi saç tutamlarını arkaya doğru da tutturabilirsiniz.

Eğer yaka kısmı kapalı modeller tercih edecekseniz Toplu Gelin Saçı Modelleri arasından seçim yapmalısınız. Bunun yanında sırt dekolteli gelinlik modeli tercih edecekseniz de ense kısmını açıkta bırakan saç modelleri tercih edebilirsiniz.

topuz gelin saçı modelleri
topuz gelin saçı modelleri

Özellikle salaş ama abartılı olmayan bir saç modeli hayal ediyorsanız yukarıdaki gibi bir saç modeli düşünebilirsiniz. Ön kısımları açıkta bırakan maşa desteği ile hareketlendireceğiniz saç modelini arkadan topuz düşünebilirsiniz.

wedding hair styles 2020
wedding hair styles 2020

Bir önceki saç modelini sade bulduysanız ve biraz kabarık saç modeli düşünüyorsanız yukarıdaki saç modelinde görmüş olduğunuz gibi kabarık saç modeli de düşünebilirsiniz.

topuz gelin başı modelleri
topuz gelin başı modelleri

Özellikle yaz aylarında veya hava sıcak olduğu zaman açık havada düğün hayal ediyorsanız salaş saç modellerinde tutam tutam açıkta bırakılan saç modelleri kendilerini zamanlar bırakarak dümdüz hale gelebilmektedirler. Düğünde ara verebileceğiniz bir oda ve maşa, makyaj desteğine koşacak arkadaşlarınız var ise tabi ki bu durumu çok da dert etmemek gerekiyor.

wedding bride hair style
wedding bride hair style

Salaş Topuz Modelleri adlı yazı dizimize bakarak sadece topuz saç modeli için hazırlanmış yazı dizimize bakarak da feyz alabilirsiniz.

At Kuyruğu Salaş Gelin Saçı Modelleri

Gelin saç modelleri arasında at kuyruğu gelin başı modellerini de düşünebilirsiniz. Genellikle kadınlar topuz saç modelleri tercih ederken farklı bir tarz olsun diye düşlüyenler at kuyruğu saç modelleri de tercih edebilirler.

at kuyruğu gelin saçı salaş
at kuyruğu gelin saçı salaş

Sadece düğün olarak da düşünmemek gerekiyor. Dış çekimlerde de at kuyruğu saç modeli tercih edebilirsiniz. Dış Çekim Elbisesi Modelleri adlı yazı dizimize de dilerseniz bakabilirsiniz.

wedding hairstyles party beautiful
wedding hairstyles party beautiful

Yukarıdaki gibi hareketli at kuyruğu gelin saçı da düşünebilirsiniz. Üst tarafı kabarık at kuyruğundan sonrası maşayla hareketlendirilmiş saç modeli özellikle V şeklinde sırt dekoltesi olan gelinlik modellerinde tercih edilebilir.

salaş at kuyruğu saç modelleri
salaş at kuyruğu saç modelleri

Helen Gelinlik Modelleri arasından seçim yapacaksanız yukarıdaki gibi abartı model olmayan ve gelinlikle uyum sağlayacak olan saç modelleri düşünebilirsiniz.

Taçlı Salaş Gelin Saçı Modelleri

Gelinlikte duvak seçiminin yanı sıra zarif, mini taşlarla bezeli taçlardan da yararlanabilirsiniz.

gelin tacı salaş saç 2019
gelin tacı salaş saç 2019

Bahar düğününüz var ise taçlar yerine mini çiçeklerden oluşan taç modelleriyle dağınık gelin başını süsleyebilirsiniz. İri taşlardan oluşan kraliçe taçları yerine artık bu zarif taçlar oldukça moda haline geldi.

gelin salaş saç modelleri
gelin salaş saç modelleri

Kabarık, dalgalı şekil verilen saç modelinde daha hacimli olarak görülüyor. Özellikle ince telli saçlar daha cılız ve zayıf göründükleri için yukarıdaki gibi hacimli görünüm sağlayan kabarık modeller tercih edebilirsiniz.

salaş düğün saçı modelleri
salaş düğün saçı modelleri

Alın bölgesinin yukarısında saç modeli düşünebileceğiniz gibi topuz saç modelinin hemen üzerinde saç modeli de düşünebilirsiniz.

Örgülü Dağınık Gelin Saçı Modelleri

Örgülü saç modelleri ise gelin başında en çok tercih edilen gelin saç modelleri arasında yer alıyor. Tamamen sıkı sıkıya toplanmış gelin saçının yanı sıra örgü saç modellerine dağınık modellerde de rastlanabiliyor.

salaş örgü modeli
salaş örgü modeli

Dağınık topuzun yanı sıra özellikle taç veya canlı çiçek düşünmüyorsanız taç şeklinde geçen örgü saç modeli tercih edebilirsiniz.

örgülü salaş gelin saçı 2019
örgülü salaş gelin saçı 2019

Daha öncesinde de belirttiğim gibi özellikle kayık yaka veya hakim yaka gibi gelinlik modelleri arasından tercih yapacaksanız ensenizi açıkta bırakacak biraz daha yukarıda toplanmış saç modelleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Bu şekilde boğucu bir görüntüyü de ortadan kaldırmış olacaksınız.

salaş örgülü topuz saç modeli
salaş örgülü topuz saç modeli

Yukarıdaki saç modelinde görmüş olduğunuz gibi klasik model yerine burma topuza benzeyen topuz saç modeli de düşünebilirsiniz. Düğün İçin Örgülü Saç ModelleriÖrgülü Gelin Saçı Modelleri adlı yazı dizilerimize bakarak gelinler için hazırlanmış olan örgü saç modellerine de bakabilirsiniz.

Kabarık Gelin Saçı Modelleri

Salaş saç modelleri denilince bir çoğunda kabarık saç modellerine de rastlanılıyor diyebiliriz. Özellikle oval veya yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz tepeden kabartılmış saç modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanında daha uzun yüz hatlarınız var ise arkadan toplanılmış topuzun biraz üzerini kabarık olarak tercih edebilirsiniz.

kabarık gelin saçı modelleri
kabarık gelin saçı modelleri

Saçlarım çok çabuk dağılır diyorsanız salaş gelin saçı modellerini kendi lehinize de çevirebilirsiniz. Çok fazla dağılmadığı müddetçe aralardan çıkan tutamlar salaş saç modelinin bir parçası gibi görünecektir. Eğer tutamlar çok fazla düzleştiği zaman ise maşa desteğiyle eski haline döndürmek çok da uzun süre almayacaktır.

salaş kabarık topuz saç modeli
salaş kabarık topuz saç modeli

Özellikle katlı kesim saç modellerinde önden tutamlar bırakmanızı tavsiye ederim. Katlı kesim olduğu için saç modeliniz daha şekilli ve göze daha hoş görünecektir. Düz kesim olduğu takdirde yapılan maşa ile bütün saç tutamları aynı boy olduğu için istenilen etki yakalanamayabilir.

Eğer her tarafından tutamlar çıkmış saç modellerini tercih etmek istemiyorsanız yukarıdaki gibi sadece perçemleri açıkta bırakılmış saç modellerinin arkasını toplu şekilde tercih edebilirsiniz.

bride hairstyles 2019 party
bride hairstyles 2019 party

Tutamları bırakılmış kabarık at kuyruğu modeli de kusursuz görünümünüze destek olabilir. Özellikle saç boyunuzun uzun olduğunu düşünüyorsanız tepeden kabarık şekilde toplayacağınız at kuyruğu ile bu durumu dengeleyebilirsiniz. Örgülü At Kuyruğu Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Salaş gelin saçı modelleri adlı yazı dizimizde daha fazla görsel görmek isterseniz galerimizi de ziyaret edebilirsiniz. Bir çok farklı modeli görerek, fikir edinebilir beğendiğiniz modelleri kuaförünüze örnek model olarak paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu