Reklam
Genel

Pembe Kuvars Taşı : Anlamı, İyileştirici Özellikleri ve Kullanımı

Reklam

Pembe kuvars taşı, evrensel ve koşulsuz sevginin bir kristalidir. Doğal güzelliği, müthiş iyileştirici özellikleri ile bilinen pembe kuvars, bütünsel şifacılar arasında en değerli ve değerli taşlardan biridir.

Pembe Kuvars Özellikleri

Pembe kuvars anlamı büyük ölçüde pembe rengiyle bağlantılıdır. Pembe nezaket, sakinlik, kadınlık, şefkat ve sevgiyi temsil eder. Taşıdığı nazik enerji, destek ve ilişkileri yeniden alevlendirerek neşe, tutku ve memnuniyet getirir. Narin çekiciliği ve yatıştırıcı rengi, zihin ve beden için sakinleştirici bir etki sağlar.

Pembe kuvars taşı
pembe kuvars taşı özellikleri
 • Çakra: Kalp Çakra
 • Zodyak: Boğa, Terazi
 • Gezegen: Venüs
 • Element: Toprak, Su
 • Sayısal Titreşim: 7 Numara
 • Renk: Gül pembesi

Pembe Kuvars Taşı Faydaları

 • Koşulsuz sevgiyi teşvik ederek ilişkilerde güveni ve uyumu geri kazandırır.
 • Sevgiyi, kendini sevmeyi, dostluğu, derin içsel iyileşmeyi ve barış duygularını teşvik etmek için kalbi her seviyede arındırır ve açar.
 • Sakinleştirici ve güven verici, keder zamanlarında teselli etmeye yardımcı olur.
 • Olumsuzluğu giderir ve çevre kirliliğine karşı korur, onun yerine sevgi dolu titreşimler verir.
 • Kendine güven ve kendine değer vererek kendini affetmeyi ve kabulü teşvik eder.
 • Fiziksel kalbi ve dolaşım sistemini güçlendirir ve dengeler, vücut sıvılarından kirleri atar.
 • İyileşmeyi hızlandırır, yüksek tansiyonu düşürür, göğüs ve akciğer problemlerine yardımcı olur, böbrekleri ve adrenalleri iyileştirir ve vertigoyu hafifletir.
 • Lösemi hastaları için iyi bir enerjik destek verir.
 • Doğurganlığı artırma ve hem anneyi hem de doğmamış fetüsü düşükten koruma gücüne sahiptir.

Pembe Kuvars Kullanımı

Takı takmak, sevildiğinizi, değer verildiğinizi ve hatırlandığınızı nazik bir şekilde hatırlatır. Ruh halinize veya durumunuza bağlı olarak, nerede olursanız olun pembe kuvars takıların faydalarından yararlanabilirsiniz. Bir pembe kuvars kolye takabilir ve onu kalbinize yakın tutabilirsiniz. Pembe kuvars kalbinize yakın olduğunda, günün dileklerini kolayca hatırlatabilirsiniz. Pembe kuvars yüzüğü, önünüzdeki tüm iyi enerjinin görsel bir alarmını verirken, pembe bir kuvars bileklik, çevrenizin güzelliği ve sakinliği ile bağınız olarak hizmet edecektir.

Pembe kuvars taşı
pembe kuvars kolye

Acı ve üzüntüden kurtulmak ve enerjinizi yenilemek de pembe kuvars takmanın faydalarıdır. Kaçınılmaz zamanlarda veya yorucu bir aktivite yapmanız gerektiğinde çantanızda bulundurun. Kaybetmeyin ve diğer taşlar gibi kullanılmadığı zamanlarda bir mücevher kutusu içinde saklanması veya bir beze sarılması gerekiyor. Pembe kuvars takmak sadece sevgiyi ve neşeyi çekmekle kalmaz, aynı zamanda günlük düzensizlikleri, anlaşmazlıkları veya kazaları engeller.

Pembe Kuvars Evde Kullanımı

Oturma odası ve yatak odanıza, pembe kuvars taşını yerleştirmek doğru noktalardır. Oturma odasındaki pembe kuvars, çiftler arasındaki bağlılığı ve yakınlığı ateşlemek için yatak odasını ve sevgiyi ve uyumu çekebilir.

İş Yerinde Pembe Kuvars Kullanımı

Günde sekiz ila on saat geçirdiğimiz iş yerinde pembe kuvars taşının olması, kesinlikle bize zor günlerinizde çok çalışma ve ilham verme gücü verecektir.

Masanıza küçük bir pembe kuvars masa lambası yerleştirin. Güne başlarken bazen çok yorgun veya uykulu olabilirsiniz, pembe kuvars masa lambasının ışığı taç çakranızda çalışacak ve çok verimli bir gün için parlak fikirler ve çalışkanlıkla zihninizi uyandıracaktır.

Kehribar Taşı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Pirit Taşı Faydaları, Özellikleri ve Kullanımı

Aventurin Taşı Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Obsidyen Taşı Ne İşe Yarar? Obsidyen Taşı Değerli Midir?

Lapis Lazuli Taşı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Selenit Taşı Hakkında Merak Edilen Her Şey

Ametist Taşı Anlamı, Özellikleri ve Faydaları

Hematit Taşı Nedir, Neye İyi Gelir? Hematit Taşı Faydaları Nelerdir?

Sitrin Taşı Nedir, Ne İşe Yarar?

Anksiyeteye İyi Gelen Doğal Taşlar Hangileridir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu