Reklam
Güzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Nasır Bandı Nasıl Kullanılır? Nasır Bandı İşe Yarar Mı?

Reklam

Nasır, cildin sürtünme ve basınca maruz kalması sonucunda gelişen kalın, sertleştirilmiş cilt katmanlarıdır. Çoğu zaman ayaklarda ve ayak parmaklarında veya ellerde ve parmaklarda gelişirler. Evde nasırları tedavi etmek için bazı yöntemler yer alıyor. Nasır bandı da bunlardan biridir. Nasır bandı hakkında merak edilen tüm bilgiler yazımızda…

İçindekiler

Nasır Bandı Ne İşe Yarar?

Cilt üzerindeki nasırlı bölgeye yapıştırılarak kullanılan nasır bandı, derideki nasırı yumuşatarak nasırın soyulmasına yardımcı olur.

Nasır Bandı Yakar Mı?

Nasır bandının içindeki ilaçlı kısım nasırlı deriye uygulanması gerekir. Eğer normal deriye temas edilirse deriyi yakması mümkündür.

Nasır Bandı Fayda Ediyor Mu?

Nasır bantları doğru kullanıldığında, kısa süre içerisinde etkilenen bölgedeki nasırları azaltarak iyileşmesine yardımcı olacaktır. Bandın ne kadar süre kullanıldığı ve nasıl kullanıldığı konusunda bilinçli olmak önemlidir.

Nasır Bandı Kaç Günde Bir Takılır?

Nasır bandı günde 1 kere değiştirilmesi gerekir. Fakat bazı kişiler gün içerisinde birden fazla değiştirme ihtiyacı hisseder. Bandın nemlenmesi veya rahatsız edici olması gibi durumlar bandı değiştirme isteği oluşturabilir.

Nasır Bandı Nasırı Kaç Günde Geçirir?

Piyasada çeşitli nasır bantları vardır. Nasırın ne kadar sürede iyileşeceği de nasır bandının türüne, boyutuna, markasına ve doğru kullanılmasına göre değişir. Normalde nasır bantları nasırlı deri üzerinde 2 ya da 3 gün bekletilir.

Nasır Bandı Kaç Günde Etki Eder?

Nasır bandını iki ya da üç gün nasırlı bölgeye uygulayıp çıkarmanız gerekiyor. Ancak nasır halen geçmediyse tekrardan yapıştırabilirsiniz.

Nasır Bandı Nasırı Geçirir Mi?

Nasır bantları, derinin dış yüzeyine temas ettiği için nasırın kök kısmına herhangi bir etki yapmaz. Haliyle kök kısmında kalan nasırın tekrardan nüksetme olasılığı yüksektir.

Nasır Bandı Kullanımı

  1. Nasır bandını kullanmaya başlamadan önce nasırlı olan ayağı ılık suyun içinde yaklaşık 5 dakika bekletip kurulayın.
  2. Ardından, bandın ilaçlı kısmı nasırın üzerine gelecek şekilde uygulayın.
  3. bandını uyguladıktan sonra yıkamaya dikkat edilmeli, ıslak havlu ile silinmemeli.
  4. 3 gün boyunca bandın nasırlı deride durması gerekiyor.

Nasır Bandı Nasıl Çıkarılır?

Bandın süresi bittikkten sonra cerrahi pens ile nasır bandını deriden çıkarabilirsiniz. Daha sonra, derinin üzerine tendürdiyot sürün. Ancak evde cerrahi pens yoksa, elinizle de çıkarabilirsiniz.

Nasır Bandı Kullananların Yorumları

Nasır bandını kullananlar olumlu olumsuz yorumlarda bulundular. İşte detaylar…

Nasır bandı
nasır bandı kullananlar
  • Bir kere yapıştırıp 3 gün bekledim. Yapıştırırken korkuyordum biraz ama korkacak bir şey yokmuş. İlk çıkardığınız zaman nasırın üstüne bantın mavi rengi geçiyor. Sonra yıkadıkça geçiyor o. Bir kere yapıştırdığım için tam geçmedi ama, şu an iyi. Normalde gün içinde çok ayakta kaldığımda acıyordu sürekli, artık acımıyor.
  • İlk kullanımda bir şey anlamadık ama sonra olayı çözdük. 3 gün ayağınızda çıkartmadan bant durucak ama kuru olması şart; banyoda ayak ıslanmamalı. Bir sonraki 3 günlük kullanımda yani 6 günde yuvarlak şekilde nasır derin söküldü.

Nasır Bandı Fiyat

Eczanelerde ve online satış noktalarında nasır bantları farklı markalarla 5-100 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Nasır Bandı Zararları

Nasır bantlarının amacı, nasırlı deriyi tedavi etmektir. Ancak bu bant yapıştırıldığında, sağlıklı dokuya da temas edeceğinden birtakım yan etkilerle karşılaşabilir. Nasırın daha da fazla büyümesine, kızarıklık ve tahriş gibi belirtilere yol açabilir.

Topuk Çatlağı Neden Olur? Topuk Çatlağına Ne İyi Gelir?

Topuk Taşı (Ponza Taşı) Ne İşe Yarar?

Topuk Dikeni Neden Olur? Topuk Dikeni Nasıl Tedavi Edilir?

Ayak Nasırı Nasıl Geçer? Ayak Nasırına Ne İyi Gelir?

Viksin Faydaları Nelerdir? Vicks Neye İyi Gelir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu