Reklam
Tesettür

Tesettürlü Kadınlar İçin Sezona Damgasını Vuran Eşarp Modelleri

Reklam

Kadınlar tesettürü tercih ettiklerinde dinin bazı getirilerine ayrıca önem verir. Bu getirilerin başında şüphesiz ki örtünme (kadınlar için) vardır. Örtünürken şık olmak, yapılan eşarpların modellerine dikkat etmek de kadınlara ayrıca iyi hissettirir. Bu konu ile alakalı olarak, tesettürlü kadınlar için eşarp modelleri nedir?, bu modeller seçilirken nelere dikkat edilmelidir?, seçilen eşarp modelleri nasıl yapılabilir?, eşarp modelleri seçiminde püf noktalar nelerdir?, gibi konular merak edilir.

aker eşarp modelleri
aker eşarp modelleri

Tesettürlü Kadınlar İçin Eşarp Modelleri Nelerdir?

Tesettürlü kadınların yapabileceği ve yaptırabileceği birçok farklı eşarp modeli vardır. Bununla birlikte bu modeller başlıca şu şekilde ifade edilebilir;

renk çeşitli eşarp modelleri
renk çeşitli eşarp modelleri
  1. Tek renk olacak şekilde sade olan eşarp modelleri
  2. Rengarenk desenli eşarp modelleri
  3. Çiçek, uçurtma, balon gibi son dönemlerde moda olan detayları bulunan eşarp modelleri
  4. Çapraz olarak ikiye ayrılı, bir tarafı sade renk olan ve diğer tarafı detaylar içeren eşarp modelleri

Başlıca modeller bu şekilde olmakla birlikte, dönemsel modalara ve beğeni tarzına uygun olacak şekilde örnekler artırılabilir. Tesettürlü kadınlar için eşarp modelleri firmalara göre de değişim gösterir.

çiçekli eşarp modelleri 2020
çiçekli eşarp modelleri 2020

Tesettürlü Kadınlar İçin Eşarp Modelleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettürlü kadınların eşarp modellerini seçerken dikkat etmesi gereken birçok durum vardır. İlk olarak seçilecek olan eşarp modelinde kullanılan renkler, kullanacak olan kadının ten rengine uygun olmalıdır.

Açık renk ten tonuna sahip kadınlar haki, mürdüm, siyah gibi yüzlerini ön plana çıkaracak renkler kullanabilirken; daha koyu ten rengine sahip olan kadınlar ise mavi, yeşil, beyaz gibi renk tonlarını kullanıp yine yüzlerini ön plana çıkarabilir.

çiçekli eşarp modelleri 2021
çiçekli eşarp modelleri 2021

Beyaz Tenli Kadınlara Yakışan Şal Renkleri , Buğday Tenli Kadınlara Yakışan Şal Renkleri ve Esmer Tenli Kadınlara Yakışan Şal Renkleri Nelerdir? adlı yazı dizilerimize cilt tonunuza hangisi hitap ediyorsa tıklayarak ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Daha sonra dikkat edilmesi gereken nokta, modeli beğenilen eşarbın yapılabilme kolaylığıdır. Eşarp kumaşının çok kaygan olmamasına, iğne takıldığında delikler oluşmayacak şekilde olmasına ve eşarp kalitesine dikkat edilmelidir. Tesettürlü kadınlar için eşarp modelleri konusunda dikkat edilmesi gereken durumlar başlıca bu şekilde ifade edilebilir.

eşarp modelleri

Tesettürlü Kadınlar Eşarp Modellerini Nasıl Yapabilir?

Tesettürlü kadınların yapabileceği çok farklı eşarp modelleri vardır. Bununla birlikte bu modellerden öne çıkanlar şu şekilde ifade edilebilir;

kiremit rengi eşarp modeli
kiremit rengi eşarp modeli
  1. Klasik model eşarp bağlama: Eşarp başın üzerinde en rahat konuma getirilir ve çene altından sabitlenir. Daha sonra uç kısımları dileğe göre arkadan bağlanabilir veya ön kısımda serbest olarak bırakılabilir.
  2. Uç kısmı fiyonk olan eşarp bağlama: Klasik şekilde bağlanan eşarbın uç kısımlarına fiyonk şekli verilerek özel günlerde kullanılabilir. Fiyonk kısmının sağlanması için iğne ile tutturmak yeterli olabileceği gibi, bu model için özel olarak tasarlanan iğneler de vardır.
  3. Arka kısımda bağlanan eşarp modelleri: Eşarp başın üzerinde en rahat olacak şekilde ayarlanır ancak bu sefer çene altından değil esne kısmından iğne ile sabitlenir. Daha sonra uç kısımları ile açıkta kalan boyun kısmı kapatılabilir. Bununla birlikte bu model, genellikle boğazlı kazak gibi kıyafetler giyildiğinde tercih edilerek çene kısmının daha şık gözükmesine neden olur.
çiçekli modern eşarp modelleri
çiçekli modern eşarp modelleri

Başlıca eşarp modelleri yapımı bu şekilde olmakla birlikte, kişilerin tercihlerine göre bu modeller daha da artırılabilir.

modern eşarp modeli
modern eşarp modeli

Krep Şal Nedir? Krep Kumaş Şal Özellikleri Nelerdir? adlı yazı dizimize bakabilirsiniz.

eşarp kombini 2020
eşarp kombini 2020

Tesettürlü Kadınlar İçin Eşarp Modeli Seçiminde Püf Noktalar

Tesettürlü kadınların eşarp modelleri konusunda seçim yaparken bilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. İlk olarak gidilecek olan yere ve giyilecek olan kıyafete göre eşarp modelleri seçilmelidir. Şık ve sade bir kıyafet giyildiğinde tek renk ve desensiz eşarp modelleri seçimi elbiseyi ön plana çıkarır.

Bununla birlikte eğer sade bir kıyafet tercih edilmişse de eşarp modelleri canlı tutularak daha şık bir görünüm elde edilebilir. Eğer gidilecek olan yer günlük düzeyde ise ve şık olmayı gerektirmiyorsa pamuklu kumaşlardan yapılan, rahat eşarp modelleri tercih edilebilir.

eşarp modelleri 2020
eşarp modelleri 2020

Özel günlerde tercih edebileceğiniz Abiye Eşarp ve Abiye Şal Modelleri adlı yazı dizilerimize bakabilirsiniz.

2020 Tesettür Eşarp Modelleri

2020 senesine damgasını vuran birbirinden güzel eşarp modellerini sizler için derledik.

siyah beyaz eşarp modelleri
siyah beyaz eşarp modelleri

 

siyah eşarp modelleri
siyah eşarp modelleri

 

soft eşarp renkleri
soft eşarp renkleri

 

tesettür eşarp modelleri
tesettür eşarp modelleri

Muhteşem Uyumu Yakalayın: Göz Rengine Göre Şal Seçimi adlı yazı dizimize de göz atabilirsiniz.

yapraklı eşarp modelleri
yapraklı eşarp modelleri

Benzer şekilde günlük olarak tercih edilebilecek eşarp modelleri, gün içerisinde giyilecek olan kıyafetin detaylı veya düz olmasıyla orantılı olarak değişim gösterir. Tesettürlü kadınlar için eşarp modelleri gidilen yerlere göre bu şekilde değişimler gösterir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu