Reklam
Genel

Yıldırım Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Reklam

Yıldırım, ufukta görünen bir fırtınanın yaklaştığını anlatan bir semboldür. Ancak bir yıldırım dövmesine sahipseniz bu durum daha fazla anlamı sembolize edebilir. Şimşek veya yıldırım kültürel, mitolojik ve tarihsel boyutta farklı çağrışımlarda nitelendirilmişlerdir. Burada yıldırım dövmesi anlamı ve en popüler dövme modellerini sizler için yer verdik.

Yıldırım Dövmesi Anlamı

Yıldırım dövmesinin anlamı çok çeşitli olabilir. Bu dövmeyi yaptıran herkes, bu doğa olgusuna kendi anlamını katar.

yıldırım dövmesi
yıldırım dövmesi kol

Eski zamanlardan beri yıldırım, bir tür gizemli güç ve inanılmaz bir gizem olarak görülmüştür. Pek çok efsane onunla ilişkilendirildi, ondan korkuyorlardı ama aynı zamanda gücüne de tapıyorlardı.

yıldırım dövmesi
yıldırım dövmesi el

 

Eskiler, itaatsizlikleri nedeniyle insanlara kızan şimşeğin Tanrı tarafından gönderildiğine inanıyorlardı. Ancak aynı zamanda, yıldırımın çarptığı insanlar, böyle bir olayı Tanrı’nın bir işareti olarak gördükleri için onurlandırıldılar. Yağmura eşlik ettiği için çiftçiler arasında saygıyla şimşek çaktı ve yağmur da bereketli bir yıl vaat etti.

yıldırım dövmesi
yıldırım dövmesi erkek

Modern dinde yıldırım, doğurganlığın, gücün ve sonsuz enerjinin sembolü olarak kabul edilir. Genellikle bu tür dövmeler rahiplerin vücudunda görülür. Kutsal yazı, Musa’yı ziyaret etmeden önce Sina Dağı’na gök gürültüsü ve şimşek çaktığını ve ardından Tanrı’nın göründüğünü söylüyor.

yıldırım dövmesi
yıldırım dövmesi minimal

Denizciler yolda yıldırımın onları koruduğuna inanırlar, bu bir tür muskadır, bu nedenle bu işarete de saygı duyarlar.

yıldırım dövmesi
yıldırım dövmesi bilek

Son dönemlerde yıldırım dövmeleri, kendi kendine yeten, enerjik, olağanüstü düşünceye sahip, büyük bir irade ile güç için çabalayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu tür insanlar her zaman ilgi odağındadır, çevrelerindeki insanlar tarafından saygı görürler.

Yıldırım Sembolü Anlamı

Yıldırım, doğadaki en güçlü ve hayranlık uyandıran güçlerden biridir. Aynı zamanda dövmedeki en popüler motiflerden biridir. Yıldırım dövmeleri, güç ve güçten tehlike ve yıkıma kadar çeşitli şeyleri sembolize edebilir.

yıldırım dövmesi
yıldırım dövmesi boyun

Birçok kültür, şimşeği tanrıların bir sembolü veya hoşnutsuzluklarının bir işareti olarak görür. Yıldırım genellikle kasırga ve gök gürültülü fırtına gibi doğal afetlerle ilişkilendirilir. Aynı zamanda ilahi gücün veya intikamın sembolü olarak da görülebilir.

yıldırım dövmesi parmak
yıldırım dövmesi parmak

Ancak bazıları şimşeği iyilik için kullanılabilecek bir doğa gücü olarak görüyor.

kola yıldırım dövmesi
kola yıldırım dövmesi

Bazı kültürlerde yıldırım dövmesi heyecan ve heyecanın sembolü olarak görülür. Aynı zamanda kötü ruhları kovmanın bir yolu olarak görülür. Diğerlerinde dövme, iyi şans getiren veya pozitif enerjiyi çekmenin bir yolu olarak görülür.

Anlamı ne olursa olsun, yıldırım dövmesinin vücut sanatı koleksiyonunuza bir heyecan unsuru katacağından emin olabilirsiniz.

Yıldırım Dövme Modelleri

Vücuttaki hemen hemen her yer bu dövmeyi yaptırmak uygun. Her ne kadar çok küçük ölçekte yapılabilen bir dövme olduğunu dikkate alırsak parmak, boyun veya kulak gibi yerler yıldırım dövmesi yaptırmak için mükemmeldir. Ve temelde yalnızca ana hatları çizilen ve gizlenmesi çok kolay olan bir dövmedir. Bu nedenle, bu dövmeyi yaptırmayı düşündüğünüz vücudun herhangi bir bölgesi uygun olacaktır.

yıldırım dövmesi
sırta yıldırım dövmesi

Dediğimiz gibi ve bence yıldırım dövmeleri minimalist ve zarif bir tarzda dövme yapmak için mükemmel. Yani bu dövmeyi sadece ana hatlarla yaparsak çok daha iyi görünebilir.

Şimşek Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Şimşek Dövmesi Modelleri

Sarmaşık Dövme Modelleri

Çengelli İğne Dövmesi Anlamı Nedir? Çengelli İğne Dövme Modelleri

Disko Topu Dövmesi Ne Anlama Gelir? Disko Topu Dövme Modelleri

Venüs Dövmesi Anlamı Nedir? | Venüs Dövme Modelleri

777 Dövmesi Ne Demek? | 777 Dövme Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu