Reklam
Genel

Sarmaşık Dövme Modelleri

Reklam

Dünyadaki en popüler dekoratif dövmelerden ve dövme sembollerinden biri sarmaşık dövmesidir. Sarmaşık tek başına dövme yapılabileceği gibi diğer dövmelerin yanında dekoratif olarak da kullanılabilir. Bazı sarmaşık dövme modelleri, gül, iris, zambak ve orkide gibi çiçekler ve bitkilerle tasarlanabilir. Sarmaşık dövmeleri de dövme olarak yüksek bir sembolik değere sahiptir. Bu yazıda sarmaşık dövme tasarımlarını, sarmaşık dövmelerinin anlamlarını tartışacağız ve umarız bir sonraki dövmeniz için biraz ilham alırsınız.

Sarmaşık Dövmesi Ne Anlama Geliyor?

Dünyadaki popüler dövme sembollerinden biri de sarmaşık dövmeleridir. Bu dövmeyi birçok alternatif şekilde kullanabilirsiniz. Tek başına ya da ek bir dövme için süs olarak dövme yapabilirsiniz. Gül, süsen, zambak ve orkide gibi çiçekler ve bitki örtüsü ile süslenmiş birçok sarmaşık dövmesi bulabilirsiniz.

sarmaşık dövmesi
sarmaşık dövmesi anlamı

Sarmaşık dövmeleri ayrıca dövme olarak aşırı sembolik bir değer taşır. Aşağıda sarmaşık dövmelerinden ve anlamlarından bahsedeceğiz ama ondan önce sarmaşıkların özelliklerinden bahsedeceğiz.

Sarmaşık Dövmesi Anlamı

Yaprak dökmeyen, tırmanan ve tutunan asma sarmaşık, sadece sevgi ve dostluğu değil, aynı zamanda ölümsüzlüğü de temsil etmeye başladı. Yunanlılar için sarmaşık, alnı serinletir ve şarabın iyileştirici gücünü dengeler. Mısırlılar için sarmaşık, ölümden dirilen Osiris ile ilişkisini bulur. Ortaçağ Hristiyanları, sembolün anlamını sonsuz yaşamı içerecek şekilde genişletti.

sarmaiık dövme modelleri
bacağa sarmaşık dövmesi

Yaygın bir dövme olmasa da, sarmaşık dövmesi ilginç olduğu kadar göz alıcı bir dövme tasarımıdır. Kadınlar arasında popüler olan bu dövme, zengin sembolizm tarihi itibariyle giyen kişi için sembolik bir anlam taşır.

Sarmaşık dövme tasarımının en yaygın anlamlarından bazıları şunlardır:

 • İrade
 • Koruma
 • Diriliş
 • Hristiyanlık
 • Doğurganlık
 • Ölmek
 • Bağlılık
 • Manevi büyüme
 • Emniyet
 • Uzun ömür
 • Kararlılık
 • İyi şanslar

Sarmaşık dövmesi kesinlikle dünyadaki en popüler dekoratif dövme sembolüdür. Sarmaşığı dövme sanatında birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Tek başına dövme yaptırabileceğiniz gibi diğer dövmelere dekoratif olarak da kullanabilirsiniz. Bu tür dövmelerden bazıları gül, zambak, iris ve orkide gibi çiçekler ve bitkilerle birlikte iyi görünebilir.

sarmaşık dövmesi
bilekte sarmaşık dövmesi

Pek çok kullanım alanıyla, sarmaşığın dövme dünyasında bu kadar popüler olmasına şaşmamalı. Çok fazla kullanım olduğu için, olabildiğince çok sarmaşık dövme tasarımını incelemek için zaman ayırmanızı öneririm. Bu size sarmaşığın nasıl kullanıldığı hakkında bir fikir verecektir ve bu süreçte bazı harika fikirler de edinebilirsiniz. Sarmaşık dövmesi aramıyorsanız bile, halihazırda sahip olduğunuz veya yaptırmayı düşündüğünüz bir dövmeyi süslemek için kullanılabilir.

sarmaşık dövme modelleri
sırtta sarmaşık dövmesi

Dövmenizi yaptırmayı seçmeden önce hatırlamanız gereken bazı önemli şeyler var. Kendi araştırmanızı yapmak için zaman ayırdığınızdan emin olun. Dövmenizin neyi temsil ettiğini ve neyi temsil ettiğini tam olarak anladığınızdan emin olmalısınız. Dövme tasarımlarını incelemek için de zaman ayırmak istersiniz, böylece mevcut olanlara aşina olabilirsiniz. Ayrıca, bunu yaparak bazı harika fikirler edinebilirsiniz. Dövme yaptırmak için acele etmeyin! Emin değilseniz, dövme yaptırmayın. Bir dürtüyle dövme yaptıran erkekler ve kadınlar genellikle dövme seçimleriyle ilgili pişmanlık duyarlar. Acele etmeyin ve gerçekten istediğinizden emin olun.

Denizatı Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Martı Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Akrep Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Akrep Dövmesi Modelleri

Örümcek Ağı Dövmesi ve Modelleri

Şimşek Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Şimşek Dövmesi Modelleri

Karga Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Karga Dövmesi Modelleri

Noktalı Virgül Dövmesi Anlamı Ne? | Noktalı Virgül Dövme Modelleri

Göz Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Göz Dövmesi Modelleri

Zümrüdü Anka Kuşu Dövme Anlamı ve Modelleri

Latince Yazı Dövmeleri ve Anlamları

Köprücük Kemiği Dövme Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu