Reklam
Genel

Venüs Dövmesi Anlamı Nedir? | Venüs Dövme Modelleri

Reklam

Venüs dövmesi, popüler bir astroloji dövmesidir. İç gezegenlerden biri olan Venüs, zodyak boyunca hızla hareket eder. Dünya’nın kardeş gezegeni olarak kabul edilir, aynı zamanda adını dişi bir tanrıçadan alan tek gezegendir.

Genellikle kadınsı olan her şeyle ilişkilendirilir ve popülaritesine katkıda bulunur. İster değerlerinizi ve güçlü yönlerinizi onurlandırmayı, ister kendi içinizde daha derin bir bağlantı kurmayı umuyor olun, astroloji dövmeleri çok anlam taşır.

Astrolojide Venüs Simgesi

Burçlara ve yıldız haritalarına aşina değilseniz, bu sizin için yeni bir fikir olabilir.

Zodyak’a göre Venüs, Terazi ve Boğa burçlarının gezegen yöneticisidir. Bu işaretlerin her ikisi de maddi dünyanın zevklerinden zevk alır ve her ikisi de dişil güce odaklanır.

Roma mitolojisini biraz anlamak da yararlıdır. İlk mitlere göre Venüs seks, aşk ve bereket tanrıçasıydı. Yunan tanrıçası Afrodit gibi o da bir güzellik simgesiydi. Efsanesinde Venüs denizden doğmuştur ve iki ilahi sevgilisi vardır (Vulcan ve Mars).

venüs dövmesi
venüs’ün doğuşu dövme

Edebiyat ve hikayeler boyunca Venüs, çok parlak bir şekilde parladığı için akşam yıldızı olarak da tasvir edilmiştir. Bu tür zengin tarih ve astroloji ile, Venüs dövme seçeneklerinin neden bu kadar yaygın olduğunu görmek kolaydır.

Maddi, dünyevi güzellik ve sevgiye hitap eden bu gezegen, hayattaki daha güzel şeylerin tadını çıkarmanın bir hatırlatıcısıdır.

Hava Burcu Hangileri? | Hava Burcu ÖzellikleriDoğum Haritası Nedir? Doğum Haritası Nasıl Okunur?Yıldızname Falı Nedir? Nasıl Bakılır? adlı yazı dizinlerimize de göz atabilirsiniz.

Venüs Sembolü Anlamı

Venüs sembolünden öğrenebileceğimiz çok şey var. Bir sembol olarak, Venüs şunları ifade eder:

  • Uyum
  • Güzellik
  • Aşk
  • İlişkiler
  • Duygusallık
  • Cazibe
  • Sanat

Sıklıkla Venüs’ün bir daire ve altında küçük bir haç bulunan bir sembol olarak tasvir edildiğini görürsünüz Bu bir zamanlar aşk tanrıçasının el aynası olarak görülüyordu ve bu görüntü bugün yaşıyor.

venüs dövmesi
venüs gezegen dövmesi

Bir Venüs sembolü dövmesi veya bir Venüs gezegeni dövmesi, bu görüntülerin herhangi birini (veya tamamını) içerebilir.

Venüs Dövmesinin Anlamı

Venüs dövmesi, mitolojik formunu güzel bir bakire olarak kullanmanız durumunda, derin bir ruhani dövme veya antik tanrıçayı onurlandırmanın bir yolu olabilir.

venüs dövme modelleri
venüs simgesi dövme

Çoğu insan için Venüs dövmesi aşkı, hırsı, tutkuyu ve güzelliği sembolize eder.

Venüs gezegeni zodyak sisteminde faydalı (pozitif) bir gezegen olarak kabul edildiğinden, bir Venüs sembolü görmek iyi şansın bir işareti olabilir. Bu anlamda, Venüs dövmesi yaptırmak, size her zaman koruma ve şans taşımanın bir yoludur.

venüs dövme modelleri
venüs çiçeği dövmesi

Venüs aynı zamanda kişinin yıldız falını ve zodyak okumasını büyük ölçüde etkileyen bir gezegendir. Bu sembolü yakınınızda tutmak, dünyanın her zaman değiştiğini ancak sevdiklerinizi yakınınızda tutabileceğinizi hatırlatır.

venüs dövmesi
venüs sembolü dövme

Sonuçta, dövmeler pek çok karışık anlam taşır. Güzellik gibi, yorum da bakanın gözündedir. İster kadınsı güzelliğe olan tutkunuzu temsil ediyor olun, ister astrolojiye büyük saygı duyuyor olun, bir Venüs dövmesi her şekilde mükemmeldir.

Ağaç Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Ağaç Dövme Modelleri

Beğenileri Üzerine Toplayan Küçük Dövme Modelleri ve Anlamları

Ouroboros Dövme Anlamı ve Modelleri

Disko Topu Dövmesi Ne Anlama Gelir? Disko Topu Dövme Modelleri

Şimşek Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Şimşek Dövmesi Modelleri

Karga Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Karga Dövmesi Modelleri

Akrep Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Akrep Dövmesi Modelleri

777 Dövmesi Ne Demek? | 777 Dövme Modelleri

Noktalı Virgül Dövmesi Anlamı Ne? | Noktalı Virgül Dövme Modelleri

Göz Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Göz Dövmesi Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu