Reklam
Genel

Şimşek Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Şimşek Dövmesi Modelleri

Reklam

Son zamanlarda, birçok hayran, süper kahraman Flash’a olan sevgilerini göstermek için şimşek dövmesi yaptırıyor. Çizgi romanlarda, TV şovunda ve filmde Flash, amblemi olarak ve kurgusal “Hız Gücü”nün bir temsili olarak stilize bir şimşek taşıdı. Dik, stilize bir şimşek dövmesi, DC çizgi roman ünlü Shazam’ı da temsil edebilir.

Ancak sebebiniz ne olursa olsun, dövmenizin hem sizin hem de onu görebilecek insanlar için ne tür bir anlam taşıdığını bilmek her zaman en iyisidir. Özel anlamı olan bir şey için dövme yaptırmak her zaman takdire şayan olsa da, belirli tasarımlara kültürel olarak duyarlı olmak da en iyisidir.

Şimşek Dövmesi Anlamı

Şimşeklerle ilgili belki de en ünlü ilişki Yunan Tanrılarıdır. Tanrıların Kralı Zeus, her zaman yıldırımla ilişkilendirilmiştir, sayısız hikayede, duvar resminde ve güçlü şimşekler kullanan ve onları Titanların düşmanlarına doğru fırlatan resimlerde tasvir edilmiştir. Şimşekler sadece Zeus’un silahı değildi, aynı zamanda onun hem İnsanlar hem de Tanrılar üzerindeki gücünün bir simgesiydi.

Şimşek dövmesi
şimşek dövmesi boyun

Ancak gücün ötesinde, Yunanlılar yıldırımın arkasında felsefi bir anlam da gördüler. Şimşeklerin ne zaman ortaya çıkacakları ve nereye çarpacakları tahmin edilemezliği, insanın kararsızlığını ve olayların tahmin edilemezliğini sembolize ediyordu. Onu kullanan Zeus olduğu için şimşekler aynı zamanda gücü, aydınlanmayı, zekayı ve sezgiyi simgeliyordu. Ancak şimşeğin arkasındaki en önemli anlamlardan biri doğurganlıktı: Şimşek genellikle ekinlerin büyümesini sağlayan ve dünyayı verimli ve sağlıklı tutan yağmurlardan önce gelirdi.

Şimşek dövmesi
şimşek dövmesi kol

Yağmurun ve dolayısıyla yaşamın habercisi olan şimşek, yenilenmenin, umudun ve yaratılışın gücünün önemli ve olumlu bir simgesidir. İnsanlık avcı-toplayıcı bir toplumdan tarım toplumuna geçerken, bir toprağın verimliliğinin önemi bir ölüm kalım meselesi haline geldi.

şimşek dövmesi
ele şimşek dövmesi

Daha önce de belirtildiği gibi, şimşekler, güç ve güçten zeka ve gerçeğe kadar çok çeşitli olumlu kavramlara sahiptir. Amerika’nın yerli kabilelerinin şimşeğin atası olduğuna inandıkları yıldırım kuşu, erdemin en iyi örneğiydi. Sembolünün vücudunuzda olması, kişinin Thunderbird’ün en iyi yönlerini bünyesinde barındırdığı ve bu nedenle erdemli ve ahlaki açıdan dürüst olduğuna güvenilebileceği anlamına geliyordu.

şimşek dövmesi
minimal şimşek dövmesi

Çin mitolojisinde, Lei Gong gök gürültüsü ve şimşek tanrısıdır ve Yeşim İmparator’un mahkemesinde yüksek rütbeli bir Bakandır. Aslında, Yeşim İmparator, adaletini sağlamak için Lei Gong’un ve onun güçlü şimşeklerinin hizmetlerini sıklıkla kullanır: Lei Gong, Yeşim İmparator’u memnun eden topraklara gök gürültülü fırtınalar getirirken, hiçbir şeyi yok etmek için şimşekler kullanır. Bu arada, Japonya’da bu rol, ikiz Tanrılar Raijin ve Fujin, Yıldırım ve Rüzgar Tanrıları tarafından yerine getirilir.

şimşek dövmesi
şimşek dövmesi omuz

Şimşek gezegendeki ilkel güçlerden biri olduğu için, şimşek dövmeleri içsel duyguları somutlaştırmak için de kullanılabilir. Doğanın ilkel bir gücü olarak, şimşek dövmesi saf duyguları ve içgüdüleri, değişkenliği, netliği, ilhamı ve yaratıcılığı temsil edebilir.

Koala Dövmesi Anlamı ve Modelleri

777 Dövmesi Ne Demek? | 777 Dövme Modelleri

Karga Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Karga Dövmesi Modelleri

Göz Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Göz Dövmesi Modelleri

Noktalı Virgül Dövmesi Anlamı Ne? | Noktalı Virgül Dövme Modelleri

Kelebek Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Zümrüdü Anka Kuşu Dövme Anlamı ve Modelleri

Köprücük Kemiği Dövme Modelleri

Maori Dövme Desenleri ve Anlamları

Aile Dövmeleri Modelleri 2022-2023

Erkek Kol Dövmeleri | +50 Erkek Dövme Modelleri

Kadınlar İçin Dövme Modelleri I 100 Farklı Dövme Çeşidi

Erkekler İçin 100 Farklı Dövme Çeşidi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu