Reklam
Sağlık

Kas Zedelenmesine Ne İyi Gelir?

Reklam

Kas Zedelenmesine Ne İyi Gelir bu sorun ile yüz yüze kalan herkes tarafından merak edilir. Ama birçok şeye dikkat edilmesi gerekir. Aksi bir şey yapılırsa daha büyük sorunları beraberinde getirecek olmasından dolayı sağlık söz konusu olduğu zaman doktor kontrolünde olmak gerekir.

Kas zedelenmeleri genel olarak ani hareketlerden, ağır şeyler kaldırmaktan ya da ısınmadan yapılan sporlardan dolayı meydana gelir. Bu yüzden zedelenme olmadan önce dikkat edilerek hareket edilmesi gerekir.

İçindekiler

Bacak Kası Zedelenmesine Ne İyi Gelir?

Bacak kası zedelenmesine ne iyi gelir bilinirse kısa sürede istenen sonuçlara kavuşulur. Bu yüzden;

 • Melisa otu
 • Süt ve süt ürünlerinin tamamı
 • Papatya çayı
 • Kivi
 • Lavanta yağı kullanımları kısa sürede etki edecektir.

Bu tüm saydıklarımız bitkisel olan yöntemlerdir. Ama siz böyle durumlar ile yüz yüze geldiğiniz zaman kesin sonuçlar için doktor kontrolünde olarak doktorun verdiği ilaç ve hareket tavsiyelerine göre hareket edin. Sıradan kulaktan dolma krem ya da ilaç kullanmak doğru olmayacaktır.

Kas Yırtılması Nasıl Anlaşılır?

Bir kası yırttığınızda, hafif de olsa hemen anlarsınız. Etkilenen bölgede ağrı ve ağrının yanı sıra spazmlar ve şişlikler bekleyin. Zorlanmanın ciddiyetine bağlı olarak, bölgeyi hareket ettirmekte zorlanabilirsiniz. “Düğümlenmiş” bir his veya sertlik ile birlikte morarma ve renk değişikliğinin yanı sıra şişlik fark edebilirsiniz. Yırtık aşırı kullanımdan kaynaklanıyorsa, semptomların sonunda tıbbi yardım alacağınız noktaya gelmesi haftalar alabilir. Gerginlik veya yırtılma akut ve ciddiyse – genellikle bir kaza, kayma, düşme, bir şeye çarpma veya ağır bir şey kaldırma nedeniyle ortaya çıkarsa, acil tedavi görmek zorunda kalabilirsiniz..

Ortopedistiniz, tanıyı doğrulamak ve uygun tedaviyi önermek için bir MRI veya X-ray isteyebilir ve yaralanmaya bir kemik kırığının eşlik edip etmediğini ortaya çıkarabilir.

Kas Yırtılmasına İyi Gelen Vitaminler

Yırtık kaslar, kasınız gerildiğinde veya aşırı gerildiğinde meydana gelebilir. Bu, bitkinlik ve yorgunluk, yanlış kullanım veya aşırı kullanım sonucu olabilir. Herhangi bir kas etkilenebilirken, yırtık kaslar en çok sırtın alt kısmında, boyunda, omuzda ve hamstringde meydana gelir.

Yırtık kaslar, yaralanmanın ciddiyetine göre sınıflandırılır: kas liflerinin %5’ini etkileyen basit bir zorlanma olan hafif %25-30’a varan orta şiddette, şişlik, hareket açıklığında azalma ve ağrının eşlik ettiği; ve bir kasta şiddetli şişmenin eşlik ettiği gerçek bir yırtık olan şiddetli.

Kas Zedelenmesine Ne İyi Gelir
Kas Zedelenmesine Ne İyi Gelir

Kas yırtılmasına iyi gelen A, D, E ve K vitaminleri kısa sürede istenen sonuçlar verecektir. Yine bu yırtılmalarda oluşan hasarları kısa sürede onaracak ve yeniden sağlığa kavuşma konusunda faydalı olacaktır.

Kas Zedelenmesi Bitkisel Tedavi

Zedelenmede bitkisel tedavi sırasında;

 • Melisa otu
 • Süt ve süt ürünlerinin tamamı
 • Papatya çayı
 • Kivi
 • Lavanta yağı ön plana çıkacaktır.

Dikkatli ve düzenli kullanan kişiler kısa sürede sorunlardan kurtulabilecektir.

Lavanta Yağı Nasıl Yapılır? | Kullanım Alanları ve Uykusuzluk İçin Etkili Ve Şifalı 8 Bitki Çayı adlı yazı dizinlerimizi de merak ediyorsanız, mavili alanlara tıklamanız yeterli.

Kas Yırtığına İyi Gelen Besinler

Kas yırtığına iyi gelen besinler genel olarak protein kaynaklı olacaktır. Bu süreçlerde alınan vitamin ve dengeli protein kişilerin kısa sürede kas yırtık oluşumlarından kurtulmasına faydalı olacaktır.

Omuzda Kas Zedelenmesi Belirtileri

Omuzda kas zedelenmesi belirtileri;

 • Kaslarda bir anda meydana gelen ağrılar
 • Bölgesel şişlik
 • Sık aralıklar ile giren kramplar kendisini belli eder.

Eğer bu şikayetler kısa sürede geçmez ve bir süre daha devam ederse anında doktor kontrolüne gitmenizi tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu