Reklam
Saç

Çörek Otu Yağı Saç İçin Nasıl Kullanılır?

Reklam

Çörek otu yağı saç için nasıl kullanabiliriz? Çörek otu yağı saça faydaları nelerdir? Beyaz saçlar için çörek otu yağı işe yarar mı?

Bugün sizler için, çörek otu yağının saça faydalarından ve kullanımından bahsedeceğimiz bir içerik hazırladık. Sizler de saç bakımınızda çörek otu yağına yer verin, sağlıklı ve parlak saçlara kavuşun.

 

Çörek Otu Yağı Saça Faydaları

 

Çörek otu yağı saç
Çörek otu yağı saça faydaları

 

  • Saçlarınızı nemlendirir.
  • Saç derinizdeki yağ üretimini dengeleyerek normalleştirir.
  • Saçta oluşan kepek sorunuyla başa çıkar.
  • Egzama ve sedef hastalığı gibi cilt sorunlarının üstesinden gelir.
  • Saç dökülmelerini engeller ve hatta dökülen saçların yerine yenisinin çıkmasını sağlar.
  • Yıpranmış saçlar üzerinde onarıcı etkisi vardır.
  • Saç beyazlamasına iyi gelir ve üstelik beyaz saçları eski rengine döndürür.
  • Vitiligosu olan kişiler için oldukça faydalıdır.
  • Saçı canlandırır.
  • Saça parlaklık verir.

Çörek Otu Yağı Saçı Uzatır Mı?

 

Saçı nemlendirerek güçlenmesini sağlar. Bunun yanında, saç dökülmesini engelleyip yerine yenisini çıkarır. Haliyle çörek otu yağı, saç köklerini beslediği için saçın uzamasına da katkı sağlar. Özellikle hızlı saç uzatma kürlerinde çörek otu yağını görmeniz mümkün.

Beyaz Saçlar İçin Çörek Otu Yağı

 

Saç beyazlamasına iyi gelen çörek otu yağı, beyaz saçların eski rengine dönmesini sağlar. Saç beyazlamasını önleyen maske arayışındaysanız, o halde bu tarife kulak kesilin.

2 yemek kaşığı çörek otu yağı ile 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını bir kabın içerisinde karıştırdıktan sonra saçlarınıza yedirin. İnce uçlu tarak yardımı ile saçınızın her yerine maskeyi yedirin. Bu kürü, ayda 3 kere uygularsanız, etkisini görmeniz mümkün.

Saç beyazlaması neden olur, ne iyi gelir? Tıklayınız.

Çörek Otu Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

 

Çörek otu yağını saçınıza uygulamak için öncelikle 2 yemek kaşığı çörek otu yağını avucunuza döküp iki elinizin arasında yedirin. Akabinde, parmaklarınızla saç derinize masaj yaparak başlayın ve saçınızın her yerine gelecek şekilde tüm saça yedirin.

Ortalama 35-40 dakika kadar beklettikten sonra kendi şampuanınızla saçınızı yıkayın. Bu yağı haftada 2 defa saçınıza uygulayabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Şampuana Katılır Mı?

 

Kullandığınız şampuanın içerisine 1 yemek kaşığı çörek otu yağı ekleyin. Bu karışımı haftada 2-3 kez yıkama için saçınıza kullanabilirsiniz. Ancak kullanmadan önce şampuanı çalkalayın ve çörek otu yağının şampuana karışmasını sağlayın.

Şampuana katıp kullanmak yerine yukarıda da bahsettiğimiz gibi, avucunuza döküp saçlarınıza uygulayarak da kullanım sağlayabilirsiniz.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu