Reklam
Sağlık

Feçesi Yumuşatan İlaç Önerileri

Reklam

Kabızlık birçok kişinin yaşadığı bir sorundur. Gerek bebeklik döneminde olsun gerekse de yetişkinlik döneminde oldukça fazla rastlanır. Feçesi Yumuşatan İlaç önerileri de kişiler tarafından araştırılmaktadır. Bu ilaçlar ile birlikte kişiler kabızlık problemlerini gidermek ve sorunlarından kurtulmak isterler. Bazı ilaçlar yalnızca reçete ile satın alınabilirken, bazı kabızlık ilaçları ise eczanelerden direkt olarak satın alınabilmektedir.

İçindekiler

Kabızlığa Hangi İlaç İyi Gelir?

  1. Sennalax

Bağırsak problemleri denildiği zaman akla ilk gelen ilaçlardan birisidir. Piyasada oldukça fazla vardır ve her eczaneden kolaylıkla satın alınabilmektedir. Ancak bu ilacın yanında kullanılan ilaçlar da oldukça fazla önemlidir. Kişi eğer bir mide ilacı kullanıyor ise bu ilacı belirli bir saat ara vererek tüketmelidir. Mide ilacı ile arasına 2 saat konulmalı ve öyle kullanılmalıdır.

  1. Dulcolax

Kabızlığa iyi gelen ilaçlar arasında Dulcolax da yer almaktadır. Feçesi yumuşatmasının yanı sıra bağırsaklarda da onarımı sağlar. Eğer kabızlık esnasında bağırsaklarda bir hassasiyet meydana geldi ise giderir. Fakat bu ilaç çocuklarda kullanılmamalıdır, eğer bu ilacı kullanmak isterseniz doktora gitmeli ve gözetiminde kullanmalısınız. Yanında kullanılan ilaçlarla da birbirini çok etkilemektedir. Bu nedenle belirli bir hastalığı ya da düzenli kullandığı ilacı olan kişiler bu ilacı kullanmadan önce doktora gitmelidir.

  1. Bekunis

Bu ilaç da kabızlık için kullanılan en etkili ilaçlardan birisidir. Draje yapısına sahiptir ve kolay bir kullanımı vardır. Ancak küçük yaştaki çocuklar için tavsiye edilmez. Bu nedenle doktor tavsiyesi olmadan çocuklara verilmemelidir.

feçesi yumuşatan ilaç isimleri
feçesi yumuşatan ilaç isimleri

Doğal Önerilerle Kabızlığa Ne İyi Gelir?

Kabızlık kişilerin oldukça fazla karşılaştığı bir problemdir. Çoğu zaman düzensiz yeme düzeni ya da hareketsiz kalma gibi nedenler kabızlığı tetikler. Doğal önerilerle kabızlığa çözüm bulmak da oldukça kolaydır. Bu nedenle kullandığı düzenli ilaç olanlar ya da ilaçlara karşı hassasiyeti olanlar için bazı doğal çözümlerle kabızlık giderilebilir.

Kuru erik gibi kurutulmuş birçok meyve kabızlığı giderir. Elma, armut ve kivi de kabızlığı gidermeye yardımcı olan besinler arasındadır.

Kabız Olan Çocuğa Ne İyi Gelir?

Kabız olan çocuğa doğal yöntemlerle çözüm bulmak oldukça kolaydır. Kuru meyveleri bir püre haline getirmek kabızlığı önler. Eğer çocuk sürekli masada oturuyor ise bu da kabızlığa yol açabilir.

Çocuğun çömelerek oyun oynaması sağlanmalıdır ve bağırsakların harekete geçmesi tetiklenir. Ayrıca mandalina, portakal gibi besinler de çocuklarda kabızlığa iyi gelen besinler arasındadır.

Karın Şişliği Sebepleri Nelerdir? Karın Şişliği Nasıl Giderilir? adlı yazı dizilerimize de göz atabilirsiniz.

kabız çocuğa doğal yöntemler
kabız çocuğa doğal yöntemler

Reçetesiz Kabızlık İlaçları İsimleri

Kişiler kabız oldukları sırada hastaneye gitmeyi fazla tercih etmezler. Bunun yerine doğal çözümleri ya da eczaneden direkt olarak ilaç almayı tercih ederler. Bazı ilaçlar yalnızca reçete ile satılıyor olsa bile, bazı ilaçları reçeteye ihtiyaç duymadan satın almak mümkündür. Sennelax, Debdirat gibi ilaçlarla kabızlığa çözüm bulunabilir. Eczanelerden reçetesiz olarak temin edilen bu ilaçlarla kabızlık anında geçecektir.

Kabızlık İlaçları Fiyatları

Reçetesiz alınan ilaçların fiyatlarını kişiler direkt olarak ödemek zorundadırlar. Feçesi yumuşatan ilaç önerileri ile kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Reçete ile yazılan ilaçları devlet karşılarken, reçetesiz yazılan ilaçlar için devlet herhangi bir ödeme yapmaz. Kabızlık ilaçları fiyatlarını bilerek eczanelerden temin edebilirsiniz.

  • Sennelax ilacı 4,5 TL gibi bir tutar ile eczanelerde satışa sunulur.
  • Dulcolax ilacı 45 TL’ye eczanelerde ve internet ortamında satılmaktadır.

Kabızlık Neden Olur ve Nasıl Giderilir?

Diyette Kabızlık Neden Olur? Diyet Yaparken Kabızlık Nasıl Geçer?

Gebelikte Kabızlık Neden Olur? Gebelikte Kabızlığa Ne İyi Gelir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu