Reklam
Gebelik

Hamile Kalmak İçin En İyi Seks Pozisyonları Nelerdir?

Reklam

Hamile kalmak bazı zamanlarda zor olabiliyor. Bunun birçok sebebi bulunmakta ancak biz bu yazımızda hamile kalmak için en iyi seks pozisyonları neler olduğunu anlatacağız. Bu pozisyonların hepsinin yüzde yüz garantisi yoktur. Bildiğiniz üzere spermin doğru yere ulaşamaması durumunda hiçbir pozisyonun önemi yoktur.

Hamile kalmaya çalışmanın yanı sıra eğlenmenize bakın. Çoğu uzman hamile kalınması için seks pozisyonlarını uygulamaya çalışırken partnerlerin kasılmamaları ve anın tadını çıkarmalarını tavsiye ediyor. Bu pozisyonları denemeden önce fiziksel sağlığınızı da göz ardı etmemelisiniz. Kendinize zarar vereceğinizi düşündüğünüz pozisyonlardan kaçınmanız önerilir.

1) Sekste Misyoner Pozisyonu

Hamile kalmak için en ideal pozisyon misyoner pozisyonu olarak bilinir. Kadının sırtüstü yattığı, erkeğin ise onun üstünde olduğu bu pozisyon çiftlerin birbirine bakması esasına dayalıdır.

hamile kalmak için seks pozisyonu
hamile kalmak için seks pozisyonu

Kadın sırtüstü uzandığından ötürü pelvise yani erkeğin kasıklarına daha yakın bir pozisyon oluşturmuş olacaktır. Bu nedenle boşalma esnasında spermler doğrudan kanala dökülür ve yumurtaya daha hızlı oluşur. Böylece spermler kaliteliyken ulaşmış olur. Ayrıca çiftin birbirine bakıyor olması daha romantik bir ortam yaratacaktır.

2) Hamile Kalmak İçin Doggy Pozisyonu

Türkçe karşılığı “Köpek pozisyonu” olan bu pozisyon derin bir penetrasyon sağladığı için tercih edilen pozisyonlar arasındadır. Doggy’de kadın ellerinin ve dizlerinin üzerine eğilmişken erkek arkada olur. Emekleme hareketi gibi düşünebilirsiniz.

hamile kalmak için en iyi seks pozisyonları
hamile kalmak için en iyi seks pozisyonları

Hamile kalmak isteyenler için ideal olan bu pozisyonda spermler pelvise yakın bir alanda toplanmış olur. Böylece döllenme olasılığı artar. Bu pozisyon orgazm olasılığını da arttırma özelliğine sahip olduğu için normal ilişkilerde de sıkça tercih edilir.

Boşalma gerçekleştikten sonra spermlerin yumurtalığa rahatça yerleşmesi için sırt üstü uzanıp bacaklarınızı toplamanızda fayda vardır. Bu pozisyonda partnerler birbirinin yüzünü göremez. Bu pozisyonun bir avantajı da penisin içinize girmesinin yanı sıra erojen bölgelerinin de uyarılması için ellerin boş olmasıdır.

3) Sekste Bacak Omuza Pozisyonu

Bacak omuza pozisyonu kadının bacaklarının yukarıda olması esasına dayalıdır. Kadının bacakları erkeğin omuzlarındadır ve bu şekilde ilişkiye girilir.

sekste bacak omuza pozisyonu
sekste bacak omuza pozisyonu

En çok tercih edilen pozisyonlardan biri olan bu pozisyon partnerinin yüzünü görebildiğin bir pozisyondur. Hamile kalmayı sağlamasının sebebi ise bacakların yukarıda olmasından dolayı spermlerin dökülmeden içeriye akması ve tam bir penetrasyonun sağlanmasıdır.

4) Yan Yatış Pozisyonu

Bu pozisyon en rahat pozisyonlardan biri olmasının yanı sıra en etkililerden bir tanesidir. Yormayan bir pozisyon olmasından kaynaklı olarak yaşı biraz daha ileri olanların da tercih ettiği seks pozisyonudur diyebiliriz.

sekste yan yatış pozisyonu
sekste yan yatış pozisyonu

Çiftlerin kaşık pozisyonunda yani birbirine yan bir şekilde sarılmış halinde gerçekleşir. Burada spermler, pelvise 90 derecelik bir açı ile ulaştığı için döllenme ihtimalini arttıran bir pozisyondur. Aynı zamanda çok romantik olan bu pozisyon yüz yüze yapılabildiği gibi aynı yöne bakarak da yapılabilir.

5)Sekste Ters Kovboy Pozisyonu

Kadının aktif olduğu bu seks pozisyonu ile erkeğe harika bir manzara sunarak üzerinde rahatlıkla hareket edebilirsiniz.

sekste ters kovboy pozisyonu
sekste ters kovboy pozisyonu

Giriş açısı düşünüldüğü zaman diğer seks pozisyonlarından farklı ve hamile kalmak için oldukça işlevsel pozisyondur. Erkeğin bacaklarını bükerek uzanması, kadının destek alması ve daha rahat hareket edebilmesi açısından önemlidir.

Hamile Kalmak İsteyenlere Öneriler adlı yazı dizimize de bakarak önerileri uygulamaya geçirebilirsiniz.

Hamile kalmak için en iyi seks pozisyonunun yanı sıra sizin de kendinize uygun olarak benimsemiş olmanız önemli. Eğer uzun süredir bu pozisyonları deniyor fakat hamile kalamadıysanız muhakkak uzman bir doktora gitmeniz faydalı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu