Reklam
Güncel Hayat

Kasık Yağları Nasıl Eritilir? | Erkeklerde Pubis Bölgesi Yağlanması Nasıl Gider?

Reklam

Kasık yağları erkekler arasında endişe verici sorunlardan biridir. Sadece görünüşünüzü bozmakla kalmaz, aynı zamanda birçok rahatsızlık da yaratabilir. Ondan kurtulmak istiyorsanız, o zaman ilk ve en önemli seçenek, sorununuza özel bazı talimatları izlemeyi içerecek şekilde kasık çevresinden kilo vermektir. Kasık yağları nasıl eritilir konusu hakkında daha detaylı bilgi için okumaya devam edin.

İçindekiler

Kasık Bölgesi Yağları Nasıl Eritilir?

Kasık yağları eritme için birkaç egzersize ve bolca sabra ihtiyacınız olacak, üstelik bir egzersizi tekrar tekrar yapmaya devam ederseniz bu olmaz. Vücudunuzun her yerinde kilo vermeniz gerekir. Bu, kapsamlı bir diyet ve egzersiz programını takip etmeyi içerir.

Sağlıklı Beslenin

Pizza, kurabiye, cips, şeker yüklü tahıllar, pirzola, kanatlar, ekşi krema ve fırında patates gibi sağlıksız yiyeceklerden kaçının. Bunları sebze, meyve, fasulye, az yağlı süt ürünleri ve kepekli tahıllar gibi sağlıklı seçeneklerle değiştirin. Kalorilerinizi yönetin ve tükettiğinizden 500 fazladan kalori yaktığınızdan emin olun. Günde sadece 3 öğün yemek yerine azar azar ve sık öğünler yemek bu konuda size yardımcı olabilir.

Kardiyo Egzersizleri Yapın

Bacaklarınızı çalıştıran kardiyo egzersizlerini yapın. Bunlar arasında eliptik bisiklet, koşma, kürek çekme, bisiklete binme ve hatta asansör yerine merdiven çıkma yer alır. Bu egzersizler, çok fazla kalori yakmanın yanı sıra bacaklarınıza ve baldırlarınıza güçlü bir egzersiz sağlar. Haftanın herhangi bir üç gününde egzersiz yapabilirsiniz, ancak art arda değil.

Erkeklerde Kasık Yağlanması

Bazen, yaşlandıkça veya kilo aldıktan sonra, bir erkek penisinin daha küçük göründüğünü veya seks sırasında “bulmanın daha zor” olduğunu fark edebilir. Açıkçası, bu, bir erkeğin özgüvenini ve cinsel güvenini büyük ölçüde baltalayabilir. Bazı erkekler alışılmadık derecede küçük veya “geri çekilebilen” bir penisle doğarken, çoğu durumda yaşamın ilerleyen dönemlerinde ortaya çıkan “gömülü penis” aslında normal boyuttadır ancak genişlemiş “kasık üstü” bir yağ yastığı tarafından gizlenmiştir.

kasık yağları nasıl eritilir
erkeklerde pubis yağlanması

Kasık üstü yağ, cinsel açıdan mahrem anlarda bir erkeği cinsel açıdan yetersiz hissettirebilir. Ancak penis çevresindeki aşırı yağ, bir erkeğin fiziksel olarak performans gösterme yeteneğini de etkileyebilir. Kasık yağı ayrıca idrara çıkma zorluğuna ve idrar yolu enfeksiyonlarına (İYE) ve ayrıca ereksiyon elde etmede zorluğa yol açabilir.

Erkeklerde Kasık Yağı Neden Olur?

Önemli kilo alımı veya obezitenin neden olduğu kasık bölgesinde (‘suprapubik bölge’) penisin üzerindeki istenmeyen yağ şişkinlikleri, genellikle bir penisin küçük veya gizli görünmesinin nedenidir.

Ancak, obeziteye ek olarak, gömülü bir penis başka bazı tıbbi durumlardan da kaynaklanabilir. Hidradenitis suppurativa – apse ve yara izine neden olan ağrılı, uzun süreli bir cilt durumu – gömülü penise neden olabilir. Çok nadiren bir enfeksiyon veya liken sklerozus (derinin ince, beyaz ve kırışık olmasına neden olan kronik bir cilt rahatsızlığı) da penisi gömebilir.

Daha da nadiren, penoskrotal lenfödem adı verilen bir durum, penisin tabanını gizleyen lokalize sıvı tutulmasına ve doku şişmesine (lenfatik sistemin tehlikeye girmesi nedeniyle) neden olabilir.

Erkeklerde Kasık Bölgesi Yağları Nasıl Eritilir?

Sağlıklı bir diyet ve egzersiz, kasık yağını eritmenin en iyi yoludur. Yaktığınızdan daha az kalori alarak yağ yakabilirsiniz.

Kasık bölgesi yağları için uygulanabilecek diyet örnekleri şunları içerir:

Kasık yağları eritme için belirli bir diyet yapmanız gerekmez. İhtiyacınız olan kaloriyi sağlayan genel sağlıklı bir beslenme alışkanlığınız olması, özellikle fiziksel aktivite ve egzersizle birlikte denenirse, kasık yağını azaltmaya yardımcı olabilir

Erkeklerde Memede Yağlanma Nasıl Giderilir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu