Reklam
Güncel Hayat

Erkeklerde Memede Yağlanma Nasıl Giderilir?

Reklam

Erkeklerde memede yağlanma neden olur? Erkeklerde memede yağlanma nasıl eritilir? gibi soruların yanıtlarına yer verdiğimiz içeriğimize göz atarak onunla nasıl başa çıkabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Erkeklik tanımları ve bir erkeğin nasıl görünmesi gerektiğine dair standartlar, günümüzde belli kalıplara sığdırılmıştırBu standartların başında, geniş omuzlar ve incelen bir gövdeden oluşan ideal fiziğiyle, etrafta dolaşacak bol miktarda kas kütlesi olan bir erkeğin belirli bir şekilde görünmesi gerektiğidirBüyük kollar ve görünür karın kaslarının yanı sıra mükemmel şekilli bir göğüs kafesi olmazsa olmazdır.

Erkeklerde Memede Yağlanma Neden Olur?

Her gün, her ay, her yıl yaktığınızdan daha fazla kalori alırsanız , vücudunuz tüm bu ekstra enerjiyle bir şeyler yapmak zorundadır. Eğer hareketsizsek, çoğu zaman vücut bu enerjiyi daha sonra kullanılmak üzere yağ olarak depolamayı seçecektir.

Genetiğimize bağlı olarak, vücudumuz bu yağı popomuzda, bağırsaklarımızda, uyluklarımızda veya göğsümüzde depolamayı seçebilir Ve bazılarımız için, bu vücut yağının büyük bir kısmı kendini göğüs bölgemizde biriktirir.

Erkeklerde memede yağlanma
erkeklerde memede yağlanma neden olur

Erkek göğüsleri, ergenlik ve yaşlanma sürecinde en sık görülen bir durum olan jinekomasti ile sonuçlanan hormon değişiklikleri nedeniyle meme dokusunun büyümesi olabilir. Veya toplam vücut yağındaki bir artış, pektoral yağ depolarının büyümesine neden olabilir; buna genellikle “psödo-jinekomasti” denir.

Her iki koşul da yaygındır ve genellikle endişelenecek bir şey yoktur, genellikle hormon seviyeleri normale döndükçe kendi kendine çözülür. Ancak, artan yağ depoları nedeniyle göğüs boyutunda bir artış, benlik bilincine veya utanmaya yol açtıysa, diyet ve egzersiz kombinasyonu yoluyla toplam vücut yağ yüzdesini azaltmak erkek göğüslerinden kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Erkeklerde Memede Yağlanma Nasıl Eritilir?

Erkeklerde memede yağlanma nasıl eritilir ameliyatsız diye soracak olursanız, kilo vermek ve nihayetinde göğüs yağını azaltmak için aşağıdaki ipuçlarını dikkate alabilirsiniz.

Daha iyi yiyin. Beslenme açısından, sağlıklı seçimler yapmak önemlidir. Salata yemek, sosisli sandviç yemekten çok daha iyidir, ancak büyük bir değişiklik yapmak istemezsiniz. Hayatınızın geri kalanında sürdürebileceğiniz küçük değişiklikler yaparak başlayın. Aslında genel kural, yaklaşık 80/20 hedeflemektir. Yani zamanın yüzde sekseni kendiniz için sağlıklı seçimler yapmalısınız. Ve sonra belki de zamanın yüzde 10 ila 20’sinde kendinizi tamamen kısıtlanmış hissetmemek için kendinizi şımartabilirsiniz.

Erkeklerde memede yağlanma
erkeklerde memede yağlanma nasıl giderilir ameliyatsız

Alkol alımını azaltın. Alkolün kalorisi yüksektir ve aşırı içmek kilo alımına neden olabilir. Araştırmalar ayrıca alkol tüketiminin testosteron seviyelerini baskılayabildiğini ve bunun sonucunda jinekomastiye yol açabileceğini göstermiştir.

Egzersiz yapın. Kilo verme çabalarınızı desteklemek için egzersiz yapın. 45 dakika boyunca haftada en az beş gün egzersiz yapın. Tutarlı bir tempoda tutun ve antrenmanınızın orta derecede zorlu olduğundan emin olun. Kilo vermek için aşağıdaki egzersiz tekniklerini denemelisiniz.

  • Ağırlık kaldırın. Serbest ağırlıklar iyidir, çünkü kasınızın çok daha fazlasını çalıştırırlar. Spor salonu üyeliğiniz veya evde ağırlıklarınız varsa, bir bench press veya dumbbell press deneyin.
  • Şınav çekin. Ayaklarınızı kaldırarak veya kollarınızı bir tezgah veya sandalye üzerinde yukarı kaldırarak şınav çeşitleri yapın.
  • Kardiyo yapın: Bu egzersiz yapmaktan zevk almanız gereken bir egzersizdir.
  • Spor salonu ekipmanı ile çalışın. Bir spor salonunda kullanabileceğiniz çeşitli makineler var. Meme yağlanmasını gidermenize yardımcı olabilir.

Obezite Nedir? Korunmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Hızlı Yemek Yeme Neden Olur, Hızlı Yemek Zararlı Mı?

Gece Yemek Yemek Zararlı Mı, Kilo Aldırır Mı?

Dr Nowzaradan Diyeti

Akdeniz Diyeti Nasıl Yapılır? | Akdeniz Diyetinin Yararları

Ahmet Apa Seviye 2 Diyeti

Ahmet Apa Seviye 1 | Ahmet Apa Diyet Listesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu