Reklam
Güncel Hayat

Karga Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Karga Dövmesi Modelleri

Reklam

Karga dövmesi genellikle güçlü iradeli erkekler ve kadınlar için mükemmel olan erkeksi bir semboldür ancak görünümü yumuşatmak için dişileştirilebilir.

Karga dövme tasarımı, insanoğlunun şimdiye kadar yaptığı en sembolik yaratım olabilir, çünkü onunla ilişkili çok fazla çağrışım vardır. Dinamik bir kişiliğe sahipler ve dünyadaki tüm kültürler için neredeyse aynı olan birçok farklı çağrışıma sahipler. Her insanın kişiliğinden, karga dövme tasarımını gösterebileceği bir parçası vardır.

Karga dövme tasarımının evrensel çağrışımları çoktur. Örneğin, karanlıkla ilişkilendirilirler ve varlıkları yeraltı dünyasıyla bağlantılıdır. Bu hayvanın büyülü köklerine bağlı olanlar, onunla ilgili okült, ölüm ve büyü unsurlarını bilirler.

Karga Dövmesi Anlamı

Bir sonraki dövme tasarımınıza karar vermeden önce neden karganın sembolik anlamını dikkate almıyorsunuz? Karganın çağrışımları yıllar içinde gelişti ve kültürden kültüre ve kişiden kişiye farklılık gösterdi.

Karga dövmesi
minimal karga dövmesi

1. Ölüm ve Kıyamet Alametleri

Birçok Batı kültürü kargaları kötü bir alamet olarak görür. Yaratıkların, karanlığın ve “bilinmeyen”in yasalarının ve sembollerinin koruyucuları oldukları düşünülüyor. İrlandalılar ve İngilizler onları bir ölüm alameti olarak gördüler ve yalnız bir karga görmek kötü talihin bir uyarısıydı.

Karga dövmesi
karga dövmesi el

İrlandalılar, özellikle bir ağaca tüneyen bir karga grubunun Araf’tan gelen ruhların varlığına işaret ettiğine inanıyorlardı. Ortaçağ İngiliz toplumu, “sonuç olarak cadıların akrabaları olarak tasvir edilen kargaların ve kuzgunların şeytanlaştırılmasıyla sonuçlanan pagan efsaneleri” nedeniyle kargalardan korkuyordu. İngilizlerin kara kuşla ilgili olarak vardıkları genel fikir birliğine dayanarak, ölü birini tespit etmeniz iyi şans olarak kabul edilir.

2. Kötü Haber Taşıyıcısı

İncil zamanlarından başlayarak (ve yüzyıllar boyunca) Hristiyanlar, kargaların Şeytan’ın arkadaşları ve lanetli ruhların taşıyıcıları olduğuna inanıyorlardı. Yunan mitolojisine ve Mitoloji Sözlüğüne göre ise tanrı Apollon, sevdiği bir kadın hakkında kendisine kötü haber veren kargayı, eskiden beyaz olan kuşu siyaha çevirerek başkasını hayal ederek cezalandırmıştır.

4. Bilge Ruh Rehberleri

Kargalar ayrıca süper zeki oldukları bilinir ve düzenli olarak bilge ruhlar olarak algılanırlar. Kuzey Amerika kültürüne göre, kargaları bir tür ruh rehberi ve hatta zaman zaman peygamber bir varlık olarak görüyor. Onlar, gerçek değişim için gereken tüm bilgeliği ve esnekliği elinde tutan geleceğin görücüleridir. Kuzey Amerika geleneği bazen karga veya kuzgunu “yaşayanlar ülkesi ile ölüler ülkesi arasındaki arabulucu, son yolculuklarında ölü ruhlara eşlik eden” olarak görür.

5. Ölümün Kendisi

Edgar Allen Poe’ya gelince, “Kuzgun” analizinize bağlı olarak, Poe, yaratığın kendi ölümünü tahmin etmeye geldiğine ve hatta belki de Poe ile ölümün kendisi olarak konuştuğuna inanıyor gibi görünüyor. Bize sorarsanız, bu, kargaların ve kuzgunların farklı kültürlerde sahip olma eğiliminde olduğu iyi ve kötü itibarın bir birleşimidir.

Karga dövmesi
karga dövmesi kol

Görünüşe göre kargalar ve kuzgunlar, her birey için biraz farklı bir anlam ifade edebilen çok yönlü sembollerdir. Bununla birlikte, karga nihayetinde bir tür değişikliği gösterir. Bu değişikliğin iyi, kötü veya ikisinin arasında bir yerde olup olmadığı herkesin benzersiz bakış açısına bağlıdır.

Karga dövmesi
raven karga dövmesi

Zümrüdü Anka Kuşu Dövme Anlamı ve Modelleri

Kelebek Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Göz Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Göz Dövmesi Modelleri

Dövme Abdest Geçirir Mi? Dövme Yaptırmak Günah Mı?

Köprücük Kemiği Dövme Modelleri

Erkek Kol Dövmeleri | +50 Erkek Dövme Modelleri

Noktalı Virgül Dövmesi Anlamı Ne? | Noktalı Virgül Dövme Modelleri

Aile Dövmeleri Modelleri 2022-2023

Maori Dövme Desenleri ve Anlamları

Kadınlar İçin Dövme Modelleri I 100 Farklı Dövme Çeşidi

Erkekler İçin 100 Farklı Dövme Çeşidi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu