Reklam
Genel

Noktalı Virgül Dövmesi Anlamı Ne? | Noktalı Virgül Dövme Modelleri

Reklam

Noktalama işaretlerinde noktalı virgül, bir cümlenin bitebileceği ancak bitmediği durumlarda kullanılır. Noktalı virgül dövmesi ise, bir kişinin hayatına son verebileceği, ancak bunu yapmamayı seçtiği zamanı temsil eder. Bir kişinin kendi hikayesini yazma ve mücadelelerin üstesinden gelme yeteneğinin güçlendirici bir sembolüdür. Bu dövmenin güzelliği sadeliğidir; güç ve yeniden doğuş mesajını güçlendirmek için diğer birçok tasarımla birleştirilebilir.

İçindekiler

Noktalı Virgül Dövme Ne Anlama Gelir?

Noktalama işaretleri tam olarak ne demek istediğinizi söylemenize yardımcı olur, ancak çok azı bunu bir cümleyi duraklatmanın veya bitirmenin bir yolu olarak düşünür. Ancak intihardan etkilenen binlerce kişi için noktalı virgül hayatta kalmanın önemli bir göstergesi haline geldi.

Amy Bleuel sayesinde, genellikle yanlış anlaşılan sembol, basit bir noktalama işaretinden depresyon, intihar, bağımlılık, kaygı ve kendine zarar verme ile mücadele edenler için bir gurur rozetine dönüştü.

Noktalı virgül dövmesi
noktalı virgül dövme anlamı

2017 yılında intihar ederek hayatını kaybeden Bleuel, intihar eden babasını onurlandırmak ve akıl hastalığıyla mücadelesine ses vermek için Nisan 2013’te kar amacı gütmeyen bir hareket olan Project Semicolon’u başlattı. Fikir, benzer bir deneyim yaşayan herkesi vücutlarına noktalı virgül çizmeye, fotoğraflamaya ve sevgiyi teşvik etmek ve ilham vermek için belirli bir günde paylaşmaya teşvik etmekti.

Bir yazar cümlesini bitirmeyi seçip bitirmemeyi tercih ettiğinde noktalı virgül kullanır. İşaret, okuyucuların bir cümleye devam etmeden önce duraklaması için bir işaret olduğu gibi, katılımcılar hikayelerinin henüz bitmediğini ve bunu anlatmaları gerektiğini hatırlatmak için sembolü benimsediler.

Noktalı Virgül Dövme Tasarımları

Dövme modeli olarak noktalı virgül tasarımına karar verdiyseniz, noktalı virgül dövmeleri vücudun her yerine yerleştirilebilir: bilek, kulak arkası, ayak bileği ve daha birçok yere.

1. Noktalı Virgül Kelebek Dövmesi

Kelebekler, bir tırtıldan güzel kanatlı bir böceğe dönüştükleri için, dövme söz konusu olduğunda genellikle dönüşümü temsil eder. Aynı zamanda uçan yaratıklardır, yani özgürlüğün sembolüdürler. Hristiyanlıkta kelebek de dirilişi temsil eder. Bu nedenlerden dolayı, hayatta kalan birçok kişi, evrimlerini göstermek için bir kelebek dövmesini noktalı virgül tasarımıyla birleştirmeyi tercih ediyor. Bir zamanlar depresif ve intihara meyilli bir durumdaydılar ve şimdi hayata geri döndüler.

Noktalı virgül dövmesi
noktalı virgül kelebek dövmesi

2. Noktalı Virgül Kalp Dövmesi

Küçük ve narin bir dövme olan noktalı virgül kalp dövme tasarımının dokunaklı bir mesajı vardır. Kalpler, iyi bilinen bir sevgi sembolüdür. Noktalı virgülle birleştirildiğinde, bu vücut sanatı parçası, kullanıcıya kendini sevmesini hatırlatır. Aynı zamanda sevginin onları hayatlarının en kötü zamanından nasıl kurtardığını da temsil edebilir. Kadınlar için popüler bir dövme seçimidir ve kullanıcının her gün görebilmesi için sıklıkla bileğe yaptırılır.

Noktalı virgül dövmesi
noktalı virgül kalp dövmesi

3. Noktalı Virgül Kedi Dövmesi

Noktalı virgül dövmesinin en tatlı yorumlarından biri, onu bir kediyle birleştirmektir. Bazıları için, sevilen bir evcil hayvana bir övgüdür. Tüylü arkadaşları, ihtiyaç duydukları bir zamanda yanlarındaydı. Bununla birlikte, kedilerin birçok kültürde sembolik anlamları da vardır. Kelt ve Japon mitolojisinde, yeraltı dünyasının koruyucuları olarak kabul edildiler. Ayrıca şans, gizem, bağımsızlık, dönüşüm ve gezgin bir ruhu temsil edebilirler. Bu nedenlerden dolayı, kediler genellikle noktalı virgül dövmesi ile birleştirilir.

Noktalı virgül dövmesi
noktalı virgül kedi dövmesi

4. Noktalı Virgül Yusufçuk Dövmesi

Noktalı virgül dövmesine eklenecek doğadan ilham alan bir başka unsur da yusufçuktur. Bu yaratık çok olumlu bir semboldür; her şey değişimi kucaklamak ve içsel gücü, neşeyi ve cesareti bulmakla ilgilidir. İntihar olayından geri dönen ve şimdi huzur bulanlar, bir yusufçuk noktalı virgül dövmesini düşünebilirler.

Noktalı virgül dövmesi
noktalı virgül yusufçuk dövmesi

5. Noktalı Virgül Kuş Dövmesi

En klasik dövme tasarımlarından biri kuştur. Bunun nedeni, kuşların yüzebilecekleri, yürüyebilecekleri ve uçabilecekleri için tam bir özgürlüğü temsil etmeleridir. Kuşların ayrıca manevi bir anlamı vardır, bazı kültürler onları cennet ve dünya arasında haberciler olarak kabul eder. Bu yüzden birçok insan onları noktalı virgül dövmesine mükemmel bir ek olarak düşünür ve kullanıcının sonunda sıkıntılarından kurtulduğunu gösterir. Ayrıca, belirli kuşlar farklı anlamlar taşır: güvercinler umudun sembolüdür, kırlangıçlar ise güvenlik işaretleridir ve kayıp ruhlara rehberlik ettiği söylenir. Anka kuşu dirilişi ve ‘küllerden yeniden doğmayı’ temsil eder. Bu kuşlardan herhangi biri, noktalı virgül dövmesi ile anlamlı bir kombinasyon olacaktır.

Noktalı virgül dövmesi
noktalı virgül kuş dövmesi

6. Noktalı Virgül Bilek Dövmesi

Noktalı virgül dövmesi herhangi bir yere yerleştirilebilecek kadar küçük olsa da, birçok kişi bileğine dövme yaptırmayı tercih ediyor. Bu seçimin birkaç nedeni var. Bunlardan biri, bileğin vücudun kolayca görülebilen bir parçası olmasıdır, böylece kullanıcı her zaman dövmesine bakabilir ve güç bulabilir. Diğer bir neden de dövmenin bilek veya koldaki izleri örtmesi ve üzerine yazmasıdır.

Noktalı virgül dövmesi
noktalı virgül bilek dövmesi

7. Noktalı Virgül Parmak Dövmesi

Noktalı virgül dövmesi için parmaklar küçük ve ince bir dövme tasarımı için harika bir yerleşimdir. Noktalı virgülü parmağınızın kenarına dövmesini yaptırarak kolayca gizleyebilirsiniz. Ancak, isterseniz onu görmeniz kolaydır.

Noktalı virgül dövmesi
noktalı virgül parmak dövmesi

8. Kulak Arkasında Noktalı Virgül

Kulağınızın arkasına dövme yaptırmak yükselen bir trend. Sadece saçınızı hareket ettirerek dövmenizi kolayca gösterebilir veya gizleyebilirsiniz. Kulağınızın arkasındaki alan küçük olduğu için noktalı virgül gibi zarif bir tasarım için mükemmeldir.

Noktalı virgül dövmesi
kulak arkası noktalı virgül dövmesi

9. Noktalı Virgül Çapa Dövmesi

Bir çapa ve noktalı virgül içeren bu dövme ile çok sayıda sembolizm içerir. Deniz tasarımı, noktalı virgül ile mükemmel bir arkadaş olmak için stabilite, güç ve kararlılıkla ilişkilidir. Noktalı virgül, umut ve yeni bir başlangıç duygularına katkıda bulunacaktır.

Noktalı virgül dövmesi
noktalı virgül çapa dövmesi

10. Noktalı Virgül Müzik Dövmesi

Birçokları için müzik, moralinizi yüksek tutan ve karanlık duygularının üstesinden gelmenize yardımcı olan bir araç olabilir. Bu yüzden önemini noktalı virgül müzik dövmesiyle ölümsüzleştirmek için daha iyi bir neden yok. Sembolü bir notaya dahil etmeyi seçebilirsiniz.

Noktalı virgül dövmesi
noktalı virgül müzik dövmesi

Aile Dövmeleri Modelleri 2022-2023

Maori Dövme Desenleri ve Anlamları

Kelebek Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Kadınlar İçin Dövme Modelleri I 100 Farklı Dövme Çeşidi

Erkekler İçin 100 Farklı Dövme Çeşidi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu