Reklam
Güncel Hayat

Köprücük Kemiği Dövme Modelleri

Reklam

Köprücük kemiği hakkında kesinlikle dikkat çekici bir şey var. Klavikulanın (köprücük kemiği) uzun çizgisi ve ince deri genellikle ideal bir dövme yerleştirme seçeneği olarak göz ardı edilir. Köprücük kemiği dövme modelleri kemiğin üstüne, kemiğin altına, omuz çevresinden ve koldan aşağı doğru, hatta köprücük kemiğinin hemen üstüne yerleştirilebilir. Ayrıca, saklanmaları kolaydır, sadece kollu bir bluz giymeniz yeterlidir.

İçindekiler

Köprücük Kemiği Dövme Acır Mı?

Hangi dövmeyi seçerseniz seçin, rahatsızlık ve biraz ağrı olacaktır. Ancak, genellikle diğerlerinden daha fazla acı veren yerler vardır. Klavikula söz konusu olduğunda şöyle açıklanabilir:

Köprücük kemiği dövme
köprücük kemiği dövme kuş

Köprücük kemiği, yağ dokusu eksikliğinden dolayı dövme yaptırmak için hassas bir bölgedir. Dövme iğnesinin etkisini absorbe edecek çok fazla yağ veya kas yoktur. Bununla birlikte, klavikula farklı alanlardan oluşur. Köprücük kemiğinizin tam üstüne bir dövme, alttaki biraz daha etli alana yapılan dövme daha fazla acıtacaktır.

Köprücük kemiği dövme
köprücük kemiği dövme melek kanadı

Ağrı eşiğiniz düşükse, neyse ki farklı bir yer seçmenin yanı sıra dövme deneyiminin verdiği rahatsızlığı azaltmanın yolları var. Düzenli nefes alma alıştırması yapmak, müzik veya podcast ile dövme yaptırmak dikkatinizi başka yöne çekmeyi sağlayabilir.

Köprücük Kemiği Dövme Bakımı Nasıl Olmalı?

Her şeyden önce, dövme stüdyosundan çıktığınızda, taze mürekkebin kıyafetlerinize bulaşmaması için çok bol bir şeyler giydiğinizden emin olun. İlk iki hafta, dövmenize sürtünen giysilerden kaçının.

Köprücük kemiği dövme
köprücük kemiği dövme minimal
  • Su ve güneşten kaçının ve yeni dövmenizi temiz tutun ve sık sık temiz hava sağlayın. Dövme sanatçısının bakım ipuçları verdiğini duyun, bunlar gerçekten önemlidir ve dövme yaptırdıktan sonra ağrıyı azaltmaya yardımcı olur.
  • Dövmenizi anti-bakteriyel sabunla yıkarken havluyla ovmayın, bu yarayı açabilir ve enfeksiyon riskini artırabilir. Pamuklu bir bezle hafifçe vurarak kurulayın. Daha sonra dövmenizi Bepanthen gibi bir merhemle nemlendirin.
  • Ayrıca, iyileşme sürecinde yüzmeyi ve dövmenizi batıran herhangi bir aktiviteyi deneyin ve kaçının.
  • Yeni yapılmış bir dövme ile güneşe maruz kalmaktan kaçınmanız gerekir, bu nedenle dışarı çıktığınızda dövmenizi kapatın. Dövmeniz iyileştiğinde, onu (ve cildinizin geri kalanını) daima güneş kremi ile koruyun.

Köprücük Kemiği Dövme Fikirleri

Köprücük kemiği omuz ve göğüs arasında küçük bir alandır. Ama kendine has bir çekiciliği vardır. Kol veya boyun kadar görünür değildir. Ancak kolsuz veya omuzları açık bir bluz giyerseniz, köprücük kemiğindeki dövme, muazzam görünür.

Kadınlar İçin Köprücük Kemiği Dövme Modelleri

Kadınlar için köprücük kemiği dövmeleri genellikle zarif ve çekicidir. Tam kemiğin üzerinde, kemiğin üstünde, boyuna daha yakın veya kemiğin altında olabilirler.

Köprücük kemiği dövme
köprücük kemiği dövme kadın

Köprücük kemiği omuzu, göğsü ve boynu birbirine bağladığı için, bu yerleşimlerden iki veya üçünde uzanan dövmeleri sıklıkla görürüz. Kadınlığınızı öne çıkarmanın sade bir yolunu arıyorsanız köprücük kemiği sizin için doğru nokta olabilir.

Köprücük Kemiği Yılan Dövmesi

Yılan dövmeleri korkutucu olabilir ve bazı erkekler için istedikleri şey budur. Bununla birlikte, yılan genellikle doğurganlık, bilgelik ve dönüşümle ilişkilendirilen kültürler arası bir semboldür. Bazı kişiler için yılan, derisini değiştirdiği için yeniden doğuşu temsil ederken, diğerleri için daha uğursuz bir şeyi sembolize edebilir. Hayvanın sizin için anlamı ne olursa olsun, köprücük kemiğinin onun için harika bir yer olduğu konusunda hemfikiriz.

Köprücük kemiği dövmesi
köprücük kemiği yılan dövmesi

Yılan şekli sayesinde köprücük kemiğine işlendiğinde harika görünür çünkü kemiğinizin etrafında dönebilir. Büyüleyici bir tasarım ve onu her sergilemeyi seçtiğinizde şüphesiz dikkat çekecek bir tasarım yapar.

Köprücük Kemiği Yazı Dövmeleri ve Anlamları

Bir kelime veya kelime öbeği dövmesi, kelimelerin üzerimizde derin bir etkisi olduğu için aldığınız en anlamlı dövmelerden biri olabilir.

Köprücük kemiği dövme
köprücük kemiği yazı dövmeleri ve anlamları

Bu dövme türü genellikle ince çizgilerle yapılır, bu da hassas bir estetik için harikadır. Ancak dövme ne kadar ince olursa, hatalar o kadar görünür olacaktır. Bu nedenle, bu tür dövme konusunda deneyimli bir sanatçıya gitmek önemlidir.

Köprücük Kemiği Dövmesi Yaptırmaya Nasıl Gidilmeli?

Dövme yaptırmaya girerken, sadece tasarım fikirlerinizle hazırlıklı gelmemelisiniz. Dövme randevunuza hazırlanmak için en iyi ipuçları şunları içerir:

Köprücük kemiği dövme
köprücük kemiği dövme erkek
  • Bol su için. Nemlendirilmiş cilt, mürekkep için harika bir tuval oluşturur.
  • Dinlenmiş olarak gelin. Bir gece önce yeterince uyuduğunuzda, daha az endişeli ve gergin olma olasılığınız daha yüksektir, bu da daha iyi bir deneyim ile sonuçlanır.
  • Düzgün bir yemek yiyin. Dövme yapılma sırasında enerjiye ihtiyacınız vardır.
  • Atıştırmalıklar getirin. Özellikle karmaşık veya büyük bir dövme yaptırıyorsanız kan şekeriniz düşebilir, bu nedenle birkaç lokma yiyeceğe ihtiyacınız olabilir.
  • Doğru kıyafeti giyin. Köprücük kemiği dövmesi için, askıları dövmeyi aşan giysilerden ve sütyenlerden kaçınmalısınız.

Erkek Kol Dövmeleri | +50 Erkek Dövme Modelleri

Noktalı Virgül Dövmesi Anlamı Ne? | Noktalı Virgül Dövme Modelleri

Aile Dövmeleri Modelleri 2022-2023

Maori Dövme Desenleri ve Anlamları

Kelebek Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Kadınlar İçin Dövme Modelleri I 100 Farklı Dövme Çeşidi

Erkekler İçin 100 Farklı Dövme Çeşidi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu