Reklam
Saç

Saç Dökülmesi İçin Hangi Yağlar Kullanılır?

Reklam

Saç dökülmesi için hangi yağlar kullanılır, saç dökülmesine iyi gelen yağlar nelerdir?

Başımıza bela olan tüm saç ve saç derisi sorunları arasında, saçlarımızı kaybetmek başa çıkması en zor olanı olabilir. Ne yazık ki, saçların incelmesi ve dökülmesi ile ilgili ciddi bir sorundur ve bu sadece özgüven seviyemizi etkilemekle kalmaz, aynı zamanda zihinsel sağlığımızı da olumsuz yönde etkileme potansiyeline sahiptir . Öyle olsa bile, düşündüğümüzden çok daha yaygın – aslında, 40’lı yaşlarımıza geldiğimizde yüzde 40’ımızın gözle görülür saç dökülmesiyle karşı karşıya kalması muhtemel.

Dökülen saçları hızla yeniden büyütmek için sihirli bir çare olmasa da, kanıtlar bazı esansiyel yağların saç dökülmesinin etkilerini tersine çevirmek veya genel olarak büyümeyi artırmak isteyen herkes için oldukça faydalı olabileceğini göstermiştir.

İçindekiler

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar

Saç bakım ürünleri arasında yerini alması gereken bazı saç yağından bahsedeğiz. Saçın ihtiyacına uygun saç bakım yağını kullanarak daha sağlıklı ve bakımlı saçlara kavuşmanız mümkün.

Saç dökülmesine iyi gelen yağlar
essential oils for hair loss

Argan Yağı

Fas’ta yetişen popüler yağlardan biri olan Argan yağı, saç dökülmesinde kullanılan yağlar arasında yer alıyor. Aynı zamanda, yıpranmış saçları onarıyor, saçların daha parlak görünmesine yardımcı olur. Ayrıca saçların sağlıklı uzamasını sağlıyor.

Argan yağını güvenilir markalardan satın alarak saç sağlığınızı koruyup güçlendirebilirsiniz.

Badem Yağı

Badem yağı, kaş ve kirpik gürleştirme amacıyla kullanıldığını bilen bilir. Ancak aslında saç dökülmesi konusunda da oldukça başarılı yağlardan biri olduğunu bilmenizde yarar var. Aynı zamanda saçların ipeksi görünüme kavuşmasını sağlar.

Hint Yağı

Saçları yenileme özelliğine sahip Hint yağı, saç köklerini güçlendirip sağlıklı uzamasına yardımcı oluyor. Saç dökülmesi tedavisinde de Hint yağı kullanılabilir. Bu yağı tek başına ya da maskelerin içine karıştırarak uygulanabilir.

Lavanta Yağı

Lavanta yağı, saç derisini rahatlatma ve yatıştırma özelliğine sahiptir. Ayrıca saç dökülmesi problemini kontrol altına alıp dökülmeyi durdurur.

Bunun yanı sıra, saçların sağlıklı şekilde uzamasına yardımcı olur. Lavanta yağını saç bakım ürünleri içerisine ekleyerek, daha sağlıklı saçlara sahip olmanız mümkün.

Biberiye Yağı

Biberiye yağı, saç dökülmesi, saç uzatma ve saç gürleştirme konusunda oldukça etkili yağlardan biridir. Ayrıca saçı nemlendirir ve parlaklık katar. Biberiye yağını maskelerin içine katarak ya da direkt saça uygulayarak kullanım sağlayabilirsiniz.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar Nasıl Kullanılır?

  • Bir miktar Hint yağını avucunuza alın. Ardından, saç diplerinden başlayarak tüm saça masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 15-20 dakika saçta beklettikten sonra saçınızı durulayın.
  • Az miktarda lavanta yağını saç diplerine masaj yaparak uygulayın, ardından tüm saça yağı yedirin. Saçta belli süre beklettikten sonra saçınızı su ile durulayın.
  • Argan yağını saçınıza ve saç derisine masaj yaparak sürün. Ardından, nemli bir havlu ile saçınızı kapatıp yaklaşık 30 dakika bekleyin. Daha sonra, saçınızı yıkayın.

Kadınlarda Saç Dökülmesine Bitkisel Çözümler

Saç Dökülmesinde Bitkisel Tedavi

Erkeklerde Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir? Nasıl Önlenir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu