Reklam
Güncel Hayat

Stashing İlişki Ne Demek? Stashing İlişki İle Nasıl Başa Çıkılır?

Reklam

Stashing ilişki ne demek ve stashing bir ilişkide olup olmadığınızı merak ediyorsanız, işte size bu terimin ne anlama geldiğini açıklayalım!

Günümüzde her beş dakikada bir yeni trendler ortaya çıkıyor gibi görünüyor. Ancak çoğu zaman, bu trendler hakkında bilgi sahibi olmuyoruz, ta ki kendi ilişkilerimizde karşılaşana kadar.

İşte o zaman, partnerimizin davranışlarını online araştırırken, bu davranışın bir trendin parçası olduğunu keşfediyoruz. Bu yüzden buradasınız. Ancak endişelenmeyin, bu yeni fenomeni size açıklamak ve stashing bir ilişkide olup olmadığınızın işaretlerini vermek için buradayız.

Stashing İlişki Ne Demek?

Stashing, bir partnerin, nişanlısını, arkadaşları ve ailesi dahil olmak üzere sosyal çevresinden bilinçli bir şekilde gizlediği bir durumu tanımlayan bir terimdir. Bu durum, ilişkinin ne kadar yeni veya sağlam olduğundan bağımsız olarak ortaya çıkabilir.

Genellikle, partnerler arasında bağlılık veya ciddiyet açısından bir dengesizlik olduğunu yansıtır. Gizleyen partner, yalnızca partneriyle baş başa olduğunda tamamen bağlı gibi davranabilir, ancak toplum içinde veya sosyal medyada sanki sevgilisi yokmuş gibi davranarak, gizlediği partneri izole eder ve onun duygularını göz ardı eder.

Stashing Mağduru Olup Olmadığını Nasıl Anlarsın?

Stashing, bir partnerin sizi başkalarından, özellikle ailesinden veya yakın arkadaşlarından gizlediği bir ilişki türüdür. Bu durum, ilişkinin ciddiyetsizliği, aileyle problemler veya eş zamanlı başka ilişkiler gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir.

stashing ilişki
stashing mağduru musun

Stashing yapan birini anlamak zor olabilir, ancak dikkat etmeniz gereken bazı işaretler şunlardır:

 • Başlangıçta sana aşırı ilgi gösterir. Stashing genellikle aniden başlamaz. İlk başta her şey normal görünür, sonra yavaş yavaş bir gariplik olduğunu fark edersin.
 • Siz ikiniz toplum içinde pek vakit geçirmiyorsunuz. Ve dışarı çıktığınızda her şey fazlasıyla planlanmış gibi görünür. Hiçbir arkadaşınızın adını bile duymadığı yerlere gidiyorsunuz ve popüler bölgelerden kesinlikle uzak duruyorsunuz. Sanki seni saklıyormuş gibi.
 • Sana daha çok bir arkadaş gibi davranıyor. Toplum içinde elini tutmaz, sana sarılmaz, hatta etrafta insanlar varken seni yanağından öpmez.
 • İlişkide ona çok fazla zaman ve enerji harcıyorsun. Partnerinin mutlu olduğundan emin olmak için ekstra çaba harcıyorsun, ancak o karşılık vermiyor.
 • İlişkinin bir noktasında partnerinle birlikte bir fotoğraf yayınlarsın. Her gün yeni bir fotoğraf paylaşmana gerek yok ama ara sıra sevgini göstermek istersin. Ama partnerinin sosyal medya hesaplarında hiçbir şey yok. Senin hakkında tek kelime yok. Sanki sen yokmuşsun gibi. Fotoğraflarına veya gönderilerine yorum yaptığında sana arkadaş olarak yanıt veriyor.
 • En iyi arkadaşlarının kim olduğunu ya da annesinin adını bilmiyorsun. Aslında hiçbir şey bilmiyorsun. Seni hiç arkadaşlarıyla ve ailesiyle tanıştırmadı ve çıkmaya başlayalı epey zaman oldu.
 • Bu davranış hakkında onunla yüzleştin çünkü bunun tuhaf olduğunu düşünüyorsun. Ama anlayışlı olmak ve çözüm bulmak yerine savunmaya geçiyor ve seni kendisine saldırmakla suçluyor.

Stashing İlişki İle Nasıl Başa Çıkılır?

 • Duygularınızı açıkça ifade edin. Saklanmanın size nasıl etki ettiğini partnerinizle açık bir şekilde konuşun. İçinizdeki hisleri dürüstçe paylaşın ve suçlama yapmaktan kaçının.
 • Netlik arayın. Gelecekle ilgili net cevaplar almak için partnerinize nerede durduğunuzu sormaktan çekinmeyin. Onların tereddütlerini anlamak ilişkinin temelini anlamanıza yardımcı olabilir.
 • Sınırlarınızı belirleyin. İlişkide neyi kabul edip neyi kabul etmeyeceğinizi belirleyin ve bu sınırlara sadık kalın. Partneriniz bu sınırları sürekli olarak ihlal ediyorsa, ilişkinin sizin için uygun olmayabileceğini düşünebilirsiniz.
 • Kendinizi gözden geçirin. Neden bu ilişkide olduğunuzu ve ilişkinin sizin değerlerinizle uyumlu olup olmadığını düşünün. Kendinize dürüst olun ve neden saklanmayı tolere ettiğinizi anlamaya çalışın.
 • Destek arayın. Durumunuzu güvendiğiniz biriyle paylaşın. Dışarıdan bakış açıları size ilişkinizin sağlıklı olup olmadığı konusunda daha net bir bakış açısı sunabilir.
 • İlişkiyi değerlendirin. İlişkinin ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığını değerlendirin. Eğer ilişki güvensizlik ve gizlilik hissiyatıyla doluysa, mutluluğunuzu tehdit ediyor olabilir.
 • Ayrılmaya hazır olun. Eğer çabalarınız sonuç vermiyorsa ve ilişki sizin için sağlıklı değilse, ilişkiyi sonlandırmaya hazır olun. Unutmayın, sağlıklı bir ilişki gizlenme ve dışlanma hissiyatı yaratmamalıdır.

Zombieing İlişki Ne Demek? Zombieing İlişki İle Nasıl Başa Çıkılır?

Benching İlişki Nedir? Benching İlişkide Ne Yapmalı?

İlişkide Red Flag Ne Demek? Red Flag İlişki Nasıl Anlaşılır?

Toksik İlişki Ne Demek? Toksik İlişki Olduğunu Nasıl Anlarız?

Gaslighting Nedir? Gaslighting İle Nasıl Başa Çıkılır?

Ghosting Nedir? Ghosting Yapan Birine Nasıl Davranılmalı?

Love Bombing Nedir? Love Bombing’e Karşı Ne Yapmalı?

Rizz Ne Demek? Nasıl Olunur? Nasıl Başa Çıkılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu