Reklam
Genel

Aventurin Taşı Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Reklam

Aventurin taşı, muhteşem ışıltılı görünümü ile birçok kişi tarafından beğenilen göz alıcı bir kristaldir. İnsanlar hem estetik değeri hem de iyileştirme yetenekleri için bu güzel kristali tercih ederler.

Kendinizi kıtlık veya kalp kırıklığı zamanlarında bulursanız, Aventurin taşı finansal refahı çekmenize yardımcı olurken aynı zamanda bol ve koşulsuz sevgiyi hayatınıza davet eder.

İçindekiler

Aventurin Taşı Nedir?

Aventurin, derin parlak yeşilliklerin muhteşem görüntüsüne sahip, çok aranan ve değerli bir kristaldir. Yapısında bulunan yassı mineraller ona ışıltılı verir.

Bu kristal tipik olarak yeşil bir Aventurin olarak bulunur, ancak mavi, kahverengi, gri, turuncu ve kırmızı tonlarında da olabilir. Aventurin kristali Kalsedon mineral sınıfına aittir. Bu, mikrokristalin kriptokristalin bir kuvars çeşidi olduğu anlamına gelir.

Aventurin Taşı Renkleri

Aventurintaşı, herhangi bir renkte, her yerde ‘şans’ taşı olarak kabul edilir. Ancak aventurin denince özellikle yeşil rengi öne çıksa da, taşın diğer renklerinin her birinin iyileştirici özellikleri vardır.

Aventurin taşı
aventurin taşı renkleri

Mavi Aventurin

Aventurin’in mavi tonu, duyguları iyileştirmede ve dengelemede kullanılır, daha net ve yaratıcı iletişim kurmamıza yardımcı olur. Yaratıcılığı, zekayı ve bağımsızlığı teşvik eder. Ayrıca sabır sağladığı, inatçılığı ortadan kaldırdığı, uyarılabilirliği kontrol ettiği ve durumlardaki neden ve sonuç hakkında daha derin bir anlayış sağladığı, böylece kişinin herhangi bir durumu daha tam olarak anlamasına ve en uygun çözümü bulmasına yardımcı olduğu söylenir.

Yeşil Aventurin

Yeşil Aventurin’in kaygıyı giderdiği ve kişinin duygularını sakinleştirdiği, fırsat yaratması ve şans oyunlarında iyi şanslar vermesi söylenir. Kişinin mizah ve neşe duygusunu da geliştirme yeteneğine sahip olduğu söylenir. Fırsatları yolunuza çekmek için güçlü bir şans parçası olsa da, aşkta iyi şansların yanı sıra beklenmedik maceralar da çekebileceği söylenir.

Turuncu Aventurin

Bu, karar verme becerilerine yardımcı olmak ve yaratıcılığı geliştirmek için en rahatlatıcı Aventurin taşıdır. Bu, yaratıcı görselleştirmeleri açmaya ve geliştirmeye yardımcı olmak için yazarlar, sanatçılar, müzisyenler ve yaratıcı bir çaba üzerinde veya yaratıcı alanda çalışan herkes için iyi bir taştır.

Kırmızı Aventurin

Kırmızı aventurin sadece yaratıcılığı geliştirmekle kalmaz, olasılıkları sezgisel olarak görme ve bu tekliflerden yararlanma yeteneği verir. Bu rengi kullanana daha fazla refah ve daha az olumsuzluk getireceği söylenir.

Aventurin Taşı Faydaları

 • Liderlik niteliklerini ve kararlılığı pekiştirir.
 • Merhamet, empati ve azmi teşvik eder.
 • Kekemeliği ve şiddetli nevrozları giderir.
 • Kişinin ruh halini dengeler, algıyı uyarır ve yaratıcılığı artırır.
 • Alternatifleri ve olasılıkları görmeye yardımcı olur. Öfkeyi yatıştırır.
 • İyi olma duygularını teşvik eder.
 • Erkek-dişi enerjiyi dengeler.
 • Kalbin yenilenmesini teşvik eder.
 • Çevre kirliliğine karşı korur.
 • Timus bezine ve sinir sistemine fayda sağlar.
 • Kan basıncını dengeler ve metabolizmayı uyarır, kolesterolü düşürür.
 • Anti-inflamatuar etkiye sahiptir ve cilt döküntülerini, alerjileri, migreni hafifletir ve gözleri yatıştırır.
 • Akciğerleri, sinüsleri, kalbi, kasları ve ürogenital sistemleri iyileştirir.

Aventurin Taşı Özellikleri

Aventurin, ilkbahar ve yaz çağrışımlarına sahip bir taştır. Ve aynı şekilde Boğa burcu ile bağlantılıdır. İlkbahar ve yaz mevsiminde doğan insanları temsil eden bir işaret takvimde birleşir.

Bu nedenle, yavaşlama, hayatın akışına bırakma ve olayların doğal düzenin bir parçası olarak ortaya çıkmasına izin verme duyguları, Aventurin’in onu seven insanlar için çok anlamlı olan özellikleridir.

Aventurin Nasıl Kullanılır?

Aventurin taşının faydalarından yararlanabilmek için onu doğru kullanmayı öğrenmeniz gerekir. Bu ışıltılı taşı bedeninizde ve evinizde nasıl kullanabileceğinizi keşfedin.

Aventurin taşı
aventurin taşı kullanımı

Takı Olarak Kullanın

Aventurin, güzel, ışıltılı, yeşil rengi nedeniyle mücevherat için mükemmel bir taştır. Ancak estetik değerinin ötesinde, onu takı olarak kullanmanın bazı ‘bonus’ etkileri olabilir.

Aventurin taşı kolye veya bileklik takmanın en ideal yolu kalp çakrasıdır. Bu, kalp çakrasından net bir enerji akışını sürdürecek ve hem tıkanmaları hem de durgunluğu önleyecektir. Ayrıca sık sık sabırsızlanıyor ve insanları dinlemiyor olarak kendinizi buluyorsanız, küpe olarak aventurin takın.

Duyduğunuz her şeyin sesini biraz daha iyi hale getirecek. Ayrıca, uğraşmak zorunda kalabileceğiniz daha anlamsız yorumların veya konuşmaların bazılarını bile dinlemenize yardımcı olacak bir ruh cömertliğini harekete geçirecektir.

Evinize Yerleştirin

Pencere, akkor lamba veya şömine gibi bir ışık veya ısı kaynağının yanına bir parça Aventurin yerleştirin. Soğuktan kaçmak için o ışığa veya ısı kaynağına çekildiğinizde, bu taşın sahip olduğu yenilenme ve dinginlik enerjisi size dokunacaktır.

Dışarıda yağmurun çiselediği günler vardır ve kaç kat sarmanız gerektiği korkusuyla kapınızın ötesindeki dünyayla yüzleşmek istemezsiniz. Sadece gidin ve biraz çay alın, bir dakikanızı ayırın. 1 fincan taze çay ve aventurin taşınızı elinizde tutun. İçinizde her türden hayali uyandırırsa şaşırmayın.

Bir parça Aventurin taşını ayrıca ofis, işyeri yemek odası, aile yemek odası ve hatta yatak odası gibi gerilimin birikebileceği odalara gizlice yerleştirebilirsiniz. Zira, sık sık negatif enerjiye maruz kalan odalara yerleştirmek, orada meydana gelen kavgalara karışmaktan kaçınmanıza yardımcı olabilir. Ve sorunlara neden olabilecek olumsuzluk kalıplarını kırabilir.

Aventurin Taşı Nasıl Temizlenir?

Aventurin taşını arındırmak için belli aralıklarla kuru toprağa gömerek 1 gün bekletmeniz gerekir. Eğer aventurin gözenekli yapıdaysa, temiz suda bekletip arındırabilirsiniz. Ayrıca taşı güneş ışığında yaklaşık 30 dakika bekletmek de taşınızı temizleyecektir.

Bunun yanı sıra, taşa çok fazla insan dokunursa, olumsuz enerji birikmesine neden olacaktır. Özellikle taşı ilk aldığınızda kullanmadan mutlaka temizleyin.

Obsidyen Taşı Ne İşe Yarar? Obsidyen Taşı Değerli Midir?

Lapis Lazuli Taşı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Selenit Taşı Hakkında Merak Edilen Her Şey

Florit Taşı Anlamı, Özellikleri ve Faydaları

Ametist Taşı Anlamı, Özellikleri ve Faydaları

Hematit Taşı Nedir, Neye İyi Gelir? Hematit Taşı Faydaları Nelerdir?

Sitrin Taşı Nedir, Ne İşe Yarar?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu