Reklam
Genel

Korse Giymek Zayıflatır Mı?

Reklam

Kylie Jenner ve Kim Kardashian gibi ünlülerin zayıflamak için korse giydiği iddia ediliyor. Korse giymek, sözde belinizi daha küçük bir boyutta gösterir. Peki, kilo vermeye katkısı var mıdır?

Korse Kilo Vermeye Yarar Mı?

Korse üreticileri korseyi gün içinde saatlerce giymenizi tavsiye ediyor. Biraz fazla terleyip bunun sonucunda birkaç ons su ağırlığı kaybedebilirken, korse giymek yağ kaybetmenize neden olamaz. Yağ, yalnızca enerji harcamanız enerji alımınızı aştığınızda kaybolur, böylece yaktığınızdan daha az kalori tüketirsiniz. Vücudunuz böyle bir eksiklik hissettiğinde, vücudun kullanılabilir enerjiye dönüştürdüğü yağ hücrelerinde depolanan trigliseritleri serbest bırakır. Sonuç olarak, kilo kaybedersiniz. Bir korse, kalori açığına katkıda bulunacak hiçbir şey yapmaz – enerji harcamanız veya kalori alımınız üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

korse giymek zayıflatır mı
korse giymek kilo verdirir mi

İnsanlar korse giyerek kilo verdiklerinde, bunun tek nedeni kalori alımlarını azaltmış olmalarıdır. Korse o kadar rahatsız ki sizi yemek yemekten caydırabilir.

Kilo Vermek İçin Doğru Yöntemleri Deneyin

Rahatsız bir giysi, fazla karın yağını kaybetmek için ihtiyacınız olan sihirli değnek değildir. Yeme alışkanlıklarınızda değişiklikler yaparak göbeğinizi küçültün. Özellikle rafine tahıllardan, şekerlerden ve doymuş yağlardan gelen ekstra kalorileri ortadan kaldırın. Bunlara atıştırmalık yiyecekler, şekerli tatlılar, soda, beyaz ekmek, yağlı et parçaları ve tam yağlı süt ürünleri dahildir. Bunun yerine tabağınızı yağsız et ve kümes hayvanları, balık, taze ürünler ve kepekli tahıllar gibi sağlıklı, tam gıda seçenekleriyle doldurun.

Günlük kaç kalori yaktığınızı belirlemek için çevrimiçi bir hesap makinesi kullanın ve ardından haftada 1/2 ila 2 pound kaybetmek için günde kaç tane yemeniz gerektiğini belirlemek için bu sayıdan 250 ila 1.000 kalorilik bir açık oluşturun. Günlük alımınızı kadınlar için 1.200 kalorinin, erkekler için 1.800 kalorinin altına düşürmeyin, aksi takdirde metabolizmanızı yavaşlatma, kas kütlenizi kaybetme ve potansiyel olarak önemli besinleri kaçırma riskini alırsınız.

Aktif Yaşam Tarzı Benimseyin

Fiziksel olarak aktif bir yaşam tarzı göbek yağlarıyla savaşır, ancak sıkı oturan, nefesi daraltan bir korse giymek ekstra hareketi rahatsız eder. Hareket ederek daha fazla kalori yakmanın yollarını arayın. Bu, gideceğiniz yerden uzağa park etmek, asansör yerine merdivenleri kullanmak ve telefonda konuşurken volta atmak kadar basit olabilir.

Düzenli bir egzersiz rutini eklemek de etkilidir. Önemli ölçüde kilo vermek için haftada en az 250 dakika tempolu yürüyüş ve su aerobiği içeren orta yoğunlukta kardiyo gereklidir. Toplam vücut kuvvet antrenmanı, kilo verirken yağsız kas kütlesi oluşturmaya yardımcı olur, bu da sizi daha zayıf ve sağlıklı göstermenin yanı sıra daha güçlü ve daha işlevsel hissetmenizi sağlar.

Korse Giymenin Zararları

Dar bir giysi giymek, akılsızca yemek yemeyi bırakmanın makul bir yolu gibi görünse de, aslında ciddi sağlık sonuçları olabilir. Solunum kaslarınızı sıkıştırabilir ve nefes darlığına neden olabilir. Korseyi çok sıkı çekerseniz, morarma veya kaburga ağrısı yaşayabilirsiniz. İrritabl bağırsak sendromu gibi sindirim bozukluklarınız varsa, korse karın basıncına katkıda bulunarak durumunuzu ağırlaştırabilir.

Kısacası, korse giydiğinizde sizi yalnızca daha ince gösterir – göbek yağını yakmak için hiçbir şey yapmazlar. Karnınızı gerçekten eritmek için sağlıklı, düşük kalorili bir beslenme planı benimseyin ve fiziksel aktiviteyi artırın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu