Reklam
Güncel Hayat

Mesir Macunu Cinselliğe Faydaları Nelerdir?

Reklam

41 çeşit baharattan yapılan Mesir macunu, diğer adıyla Osmanlı macunu, yüzyıllardır alternatif tıp tedavisi olarak kullanılmaktadır. Bu macunun sağlığa birçok faydası vardır. Ayrıca mesir macunu cinselliğe faydaları olduğu da bilinmektedir.

İçindekiler

Mesir Macunu Güç Verir Mi?

Mesir macunu, içeriğinde bulunan baharatlar sayesinde enerji verici ve stres giderici etkilere sahiptir. Bu baharatlar, vücuttaki enerji seviyelerini artırabilir ve aynı zamanda sinirleri yatıştırıcı bir etki gösterebilir.

Mesir Macunu Libidoyu Arttırır Mı?

Cinsel hayatımız bazen istediğimiz şekilde olmaz. Bu durumu tersine çevirmek için öncelikle doğal yollara yöneliriz. Bu noktada mesir macunu işe yarayabilir. Özellikle düzenli olarak tüketildiğinde lbidoyu artırarak cinsel uyarılmayı artırdığı bilinmektedir.

Mesir Macunu Faydaları

  • Afrodizyak etkili olan mesir macunu hem kadınların hem de erkeklerin cinsel sağlığını olumlu yönde etkilemesi ile biliniyor. Ayrıca cinsel gücü artırdığı söylenir.
  • Yüksek kalorili olması sayesinde, tüketen kişiye enerji ve tokluk hissi verir.
  • Balgam söktürücü etkisinin yanında, soğuk algınlığına karşı faydalıdır.
  • Hemoroid problemine iyi geldiği bilinmektedir.
  • İçeriğinde yer alan yakıcı baharatlar öksürüğe iyi gelir ve solunum sistemini rahatlatır.
mesir macunu
mesir macunu neye faydası var
  • İdrar yapmada zorluk yaşayanlara iyi gelir, ayrıca idrar yolu iltihaplarının iyileşmesinde katkıda bulunur.
  • Kabakulak gibi bulaşıcı hastalıklara karşı bir önlem amaçlı kullanılabilir.
  • İçerdiği baharatlar sayesinde, ağrı giderici etkiye sahiptir ve romatizmal hastalıklara iyi gelir.
  • Egzamaya iyi gelir.

Mesir Macunu İçinde Neler Var?

Mesir macununda 41 baharat kullanılmıştır; vanilya, zencefil, tarçın çiçeği, tarçın, çivit, karanfil, havlican, kişniş, kremtartar, udülkahır, kebabiye, zulumba, meyan balı, eskir, darıfülfül, şamlı, kimyon, sarıhelile, yeni bahar, çam sakızı, Hindistan cevizi, hardal, çöpçini, tiryak, günbalı, raziyane, hıyarşembe, Hindistan çiçeği, çörek otu, tekemercini tohumu, galanda, şeker, zerdeçal, karabiber, anason, zafiran, ravent, kakule, limon tuzu, portakal kabuğu, limon kabuğu şeklinde sıralanabiliriz.

Mesir Macunu Cinsel Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Mesir macunu genel olarak cinsel performansı artırmaya yardımcı olmak amacıyla kullanılan bir üründür. Ancak, mesir macununun cinselliğe etkisi kişiden kişiye değişebileceği bilinmelidir.

Birçok kişi, mesir macunu kullanımından hemen sonra etkilerini hissedebilir. Cinsel dürtüyü artırma, ereksiyon kalitesini ve süresini iyileştirme gibi cinsel performansı artırmaya yönelik etkileri vardır. Ancak, bu etkilerin süresi kişinin metabolizmasına, vücut yapısına ve kullandığı ürünün kalitesine bağlı olarak değişebilir.

Mesir macunu kullanımının hemen ardından etki hissedilebileceği gibi, bazı kişilerde etki daha yavaş bir şekilde ortaya çıkabilir. Bu nedenle, herkes için aynı süre içinde etki gösterdiğini söylemek zordur.

Mesir Macunu Zararları

Mesir macunu normal kullanıldığında genellikle zararlı değildir. Ancak aşırı tüketim, içerdiği baharatların yan etkilerinden dolayı olumsuz durumları tetikleyebilir. Mide, mesane, karaciğer, şeker, obezite gibi rahatsızlıkları olan kişilerin mesir macunu kullanırken dikkatli olmaları ve doktorlarına danışmaları tavsiye edilir.

Mesir Macunu Nasıl Tüketilmeli?

Kavanozlarda satılan mesir macunu günde 1-2 kaşık miktarında tüketilebilir. Ayrıca, çubuk formundaki mesir macunu da tercih edilebilir.

41 baharatın karışımı ile hazırlanan mesir macunu çayı veya toz halindeki mesir çayı da alternatif tüketim şekilleri arasındadır.

Mesir Macunu Günde Kaç Kaşık Yenmeli?

Kavanozlarda satılan mesir macunu, günlük olarak 1-2 kaşık miktarında tüketilebilir. Ayrıca, mesir macunu çubuk formunda hazırlanmışsa, bu şekliyle de tüketilebilir.

Cinselliğe İyi Gelen Gıdalar Nelerdir?

Sarımsağın Cinselliğe Faydaları

Narın Cinselliğe Faydaları

Kuru İncirin Cinselliğe Faydaları Nelerdir?

Muzun Cinselliğe Faydaları Var Mı? Muz Cinselliğe İyi Gelir Mi?

Tarçının Cinselliğe Faydaları Nelerdir?

Karanfilin Cinselliğe Faydaları, Nasıl Kullanılır?

Tarçının Cinselliğe Faydaları Nelerdir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu