Reklam
Güncel Hayat

Kuru İncirin Cinselliğe Faydaları Nelerdir?

Reklam

İncirin sağlığa faydaları arasında cinsel işlev bozukluğu, kabızlık, hazımsızlık, basur, şeker hastalığı, öksürük, bronşit ve astım tedavisinde kullanılması yer alır. Ayrıca bir hastalıktan sonra kilo almanın hızlı ve sağlıklı bir yolu olarak da kullanılır. Bu yazımızda, özellikle kuru incirin cinselliğe faydaları ve cinsellik için nasıl kullanılabileceği konusunda bilgiler vereceğiz.

İçindekiler

Kuru İncir Faydaları

İncirin sağlık açısından faydaları, meyvenin içerdiği mineraller, vitaminler ve liflerin varlığından kaynaklanmaktadır. İncir, A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, kalsiyum, demir, fosfor, manganez, sodyum, potasyum ve klor gibi çok sayıda faydalı besin içerir.

kuru incirin cinselliğe faydaları
kuru incir nelere iyi gelir

İncirden elde edilen sağlık yararlarından birkaçı şunlardır.

Kabızlığı Önler

Her üç incir porsiyonunda 5 gram lif bulunmaktadır. Bu yüksek lif konsantrasyonu sağlıklı, düzenli bağırsak fonksiyonunun desteklenmesine yardımcı olur ve kabızlığı önler. Lif, bağırsak hareketlerine hacim ve kütle kazandırmak için çalışır; bu nedenle yalnızca kabızlığı önlemekle kalmaz, aynı zamanda ishali ve sağlıksız veya düzensiz bağırsak hareketlerini de ortadan kaldırır.

Kilo Kaybını Sağlar

İncirdeki lif aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı olur ve sıklıkla obez kişilere tavsiye edilir. Ancak yüksek kalorileri, özellikle sütle tüketildiğinde kilo alımına da neden olabilir. Önerilen besin miktarını almak için birkaç incir yeterlidir, bu yüzden aşırıya kaçmayın!

Kolesterolü Düşürür

İncir, çözünür bir lif olan Pektin içerir. Lif sindirim sistemi boyunca hareket ettiğinde, temel olarak aşırı kolesterol yığınlarını temizler ve bunları vücuttan atılmak üzere boşaltım sistemine taşır. İncirdeki pektin, çözünebilir bir lif olduğundan sağlıklı bağırsak hareketlerini de uyarır. İncir, mevcut lif açısından en yoğun gıdalardan biri olduğundan müshil olabilir. Diyetinizde yüksek miktarda lif bulunması, kolon kanserinin yanı sıra belirli karın kanseri türlerini önleyerek genel sağlığınıza fayda sağlayabilir.

Koroner Kalp Hastalığını Önler

Kuru incir fenol, Omega-3 ve Omega-6 içerir. Bu yağ asitleri koroner kalp hastalığı riskini azaltır. Ayrıca incirin yaprakları kişinin sistemindeki trigliserit düzeyi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. İncir yaprakları trigliseritler üzerinde engelleyici bir etkiye sahiptir ve toplam trigliserit sayısının düşmesine neden olur. Trigliseritler çeşitli kalp hastalıklarının ardındaki bir diğer önemli faktördür.

Kolon Kanserini Önler

Lifin varlığı, serbest radikallerin ve diğer kansere neden olan maddelerin özellikle kolonda ortadan kaldırılmasını teşvik etmeye yardımcı olur, çünkü lif bağırsakların sağlıklı hareketini arttırır.

Menopoz Sonrası Meme Kanserine Karşı Koruma Sağlar

İncirdeki lif içeriğinin meme kanserine karşı koruduğu biliniyor ve menopozdan sonra kadınlarda hormonal denge sıklıkla dalgalanabiliyor. Vücudun sistemleri birbirine o kadar bağlıdır ki hormonlar bağışıklık sistemini etkiler, bu da antioksidanların serbest radikallerle savaşma yeteneğini etkiler. Serbest radikaller kanserin gelişmesinin ardındaki temel faktörlerdir, bu nedenle incir, lif zenginliği sağlayarak ekstra bir savunma hattı oluşturur.

Diyabet Hastalarına İyi Gelir

İncir, yemeklerden sonra vücutta emilen şeker miktarının düzenlenmesine yardımcı olan Potasyum açısından zengindir. Büyük miktarda potasyum, kan şekerinin daha az ani yükseliş ve düşüş yaşamasını sağlayabilir, dolayısıyla incir, şeker hastalarının çok daha normal bir yaşam sürmesine yardımcı olabilir.

Hipertansiyonu Önler

İnsanlar genellikle sodyumu tuz şeklinde alırlar, ancak düşük potasyum ve yüksek sodyum düzeyi hipertansiyona yol açabilir. İncir potasyum açısından yüksek ve sodyum açısından düşüktür, bu nedenle hipertansiyonun görünümüne ve etkilerine karşı mükemmel bir savunmadır, incir aynı zamanda sinirleri yatıştırır.

Bronşite İyi Gelir

İncir yapraklarındaki doğal kimyasallar onu çay bazı için ideal bir bileşen haline getirir. İncir yaprağı çayı, bronşit gibi çeşitli solunum rahatsızlıkları için yaygın olarak reçete edilmektedir ve aynı zamanda astımlı hastaların semptomlarını önlemenin ve azaltmanın bir yolu olarak da kullanılmaktadır.

Kemikleri Güçlendirir

İncir, kemiklerin güçlenmesinde ve osteoporoz riskinin azaltılmasında en önemli bileşenlerden biri olan kalsiyum açısından zengindir. Ayrıca kemik oluşumunu teşvik eden ve kemiklerde herhangi bir hasar veya bozulma olması durumunda yeniden büyümeyi teşvik eden fosfor açısından da zengindir.

Makula Dejenerasyonu Önler

Yaşlılarda görme kaybı normalde makula dejenerasyonundan kaynaklanır. Meyveler ve incirler, yaşlanmanın bu çok yaygın belirtisinden kaçınmanıza özellikle yardımcı olur.

Boğaz Ağrısını Hafifletir

İncirdeki yüksek müsilaj içeriği boğaz ağrılarının iyileşmesine ve korunmasına yardımcı olur. İncirin rahatlatıcı doğası ve doğal meyve suları, ses tellerindeki ağrıyı ve stresi hafifletebilir.

Kuru İncir Cinsel Gücü Artırır Mı?

Yüzyıllar boyunca incir, kısırlık, cinsel dayanıklılık veya erektil disfonksiyon gibi cinsel işlev bozukluklarını düzeltmenin bir yolu olarak önerilmiştir. Mitolojinin ve kültürün önemli bir parçası olmuştur ve çoğu zaman güçlü bir doğurganlık veya cinsel destek olarak bilinmektedir. Bir afrodizyak olarak gerçek başarısı sorgulanabilir, ancak büyük miktardaki değerli vitamin ve mineraller, insanların cinsel bir artış zannettiği enerji ve dayanıklılıkta ani bir artışa neden olabilir. Cinsel yeteneklerinizi geliştirmek için 2-3 inciri geceden sütte bekletin ve sabahları yiyin.

Kuru İncir Azdırır Mı?

Afrodizyak etkili olduğundan libidoyu artırır. Özellikle kuru incir erkeklere faydaları arasında sperm kalitesini ve cinsel gücü artırdığı bilinmektedir. Yani cinsel yaşamınızı daha canlı hale getirmek istiyorsanız, kuru inciri beslenme listenize ekleyebilirsiniz.

Dikkat : Çok fazla incir yemek ishale neden olabilir. Ayrıca kuru incirde şeker oranı yüksektir ve potansiyel olarak diş çürümesine neden olabilir. Ayrıca incire veya içindeki bazı kimyasal bileşenlere alerjisi olanlar da vardır ve ortaya çıkan alerjik reaksiyonlar hafiften şiddetliye kadar değişebilir. Her zaman olduğu gibi davranış kalıplarınızda veya yaşam tarzınızda büyük bir değişiklik yapmadan önce doktorunuzla konuşun.

Son olarak, ameliyata kadar geçen bir veya iki haftada çok fazla incir tüketmemek en iyisidir çünkü hassas kişilerde sindirim sisteminde zaman zaman kanamaya neden olabilir.

Tarçının Cinselliğe Faydaları Nelerdir?

Muzun Cinselliğe Faydaları Var Mı? Muz Cinselliğe İyi Gelir Mi?

Kestanenin Cinselliğe Faydaları

Zencefilin Cinselliğe Faydaları

Karanfilin Cinselliğe Faydaları, Nasıl Kullanılır?

Kahve Cinsel İsteği Artırır Mı? Hangi Kahve Cinselliğe İyi Gelir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu