Reklam
Güncel Hayat

Narın Cinselliğe Faydaları

Reklam

Peki ya size narın düşük testosteron ve azalan libidodan erektil disfonksiyona ve hatta prostat kanserine kadar tüm cinsel sağlık sorunlarınıza yardımcı olabileceğini söylesek? Bu süper besin, hem erkeklerin hem de kadınların daha iyi bir cinsel yaşama sahip olmasına yardımcı olduğu kanıtlanmış sonuçları olan antioksidanlarla doludur.  Narın cinselliğe faydaları hakkında daha detaylı bilgiye erişmek isterseniz okumaya devam edin.

İçindekiler

Narın Faydaları Cinsellik

Nar, kırmızı şarap ve yeşil çaydan bile üç kat daha fazla antioksidan içerir. Antioksidanlar kan dolaşımını iyileştiren, inflamasyonu azaltan, kalp hastalığı riskini azaltan ve yaşlanmaya, hastalığa ve kansere neden olan zararlı serbest radikallerle savaşan maddelerdir. Nardaki antioksidanların meme kanseriyle mücadeleye yardımcı olduğu bile biliniyor.

narın cinselliğe faydaları
nar cinselliğe etkisi

Cinsel sağlığınızı iyileştirmek istiyorsanız günlük beslenmenize narı eklemelisiniz. Meyve suyundan tohumlara ve takviye ekstraktlarına kadar narın harikalarıyla hayatınızı güzelleştirmek çok kolay.

Narın cinsel sağlığınız ve genel sağlığınız için 5 faydasını derinlemesine inceleyelim.

1. Testosteronu Artırır

Testosteron sakalınızı, sesinizi, kas büyümenizi ve hatta cinsel isteğinizi kontrol eden “erkeksi” hormondur. Düşük testosteron seviyeleri, enerjinin azalmasına, depresyona, libido azalmasına, kilo alımına, kas kaybına, bilinç bulanıklığına ve daha fazlasına yol açan ciddi bir sağlık sorunu haline gelebilir. Kadınlar ayrıca cinsel dürtüleri ve östrojen seviyelerinin düzenlenmesi için testosterona ihtiyaç duyarlar.

Bu arada, düşük testosteron, düşük libido anlamına gelir ve düşük libido, cinsel isteksizlik anlamına gelir. Son zamanlarda sekse olan ilginizi kaybediyorsanız, düşük testosteron seviyenizden şikayetçi olabilirsiniz.

Günlük nar tüketimi, testosteronunuzu geliştirmenin en kolay ve en lezzetli yollarından biridir.

2. Erektil Disfonksiyonu Tedavi Eder

Stres, kaygı, düşük özgüven ve korku, sertleşme bozukluğunun başlıca nedenleridir. Bu çalışma, narın erektil disfonksiyona neden olabilecek psikolojik kaygıları iyileştirebileceğini gösterdi.

Ayrıca nar, sertleşme bozukluğunun üç ana nedenini ortadan kaldırmaya yardımcı olur: kısıtlı kan akışı/yüksek tansiyon, kalp hastalığı ve obezite.

3. Prostat Kanseri Riskini Azaltır

Prostat kanseri erkeklerin %11,6’sını hayatlarının bir noktasında etkilemektedir. Kaçınılmaz gibi görünen bu hastalık aslında önlenebilir; hatta belki nar gibi lezzetli bir meyveyle bile! Son araştırmalar, “narın insan prostat hücre yaşamının bazı türlerinin tedavisinde değerli olabileceğini” öne sürüyor.

4. Sperm Kalitesini Artırır

Türkiye’de yapılan bir araştırma, nar suyu içen farelerin sağlıklı sperm sayısında önemli artışlar olduğunu buldu. Genel olarak “sağlıklı” sperm, spermin miktarını, hareketini, yapısını ve doğurganlığını ifade eder. Sağlıklı spermin yumurtayı dölleme ve sağlıklı bir embriyo oluşturma olasılığı daha yüksektir. Çocuk yapmaya çalışıyorsanız, sizin ve eşinizin nar suyu içmeye zamanı geldi demektir.

Türk araştırmacılar ayrıca sperm ve kanda artan miktarda doğal antioksidan buldular ve bu da nar ekstraktının zararlı oksidasyona karşı savaşmak için besin maddelerini doğrudan kan dolaşımına göndermeye yardımcı olduğunu gösterdi.

5. Narın Diğer Faydaları

Nar ayrıca genel sağlığınızı önemli ölçüde daha iyi hale getirecek bir dizi sağlık yararına da sahiptir. Örneğin narın oksidatif stresle mücadele etme ve iltihabı en aza indirme yeteneğinin romatoid artrit, eklem ağrısı ve şişlikle mücadele ettiği gösterilmiştir. Ayrıca beyin sağlığına yardımcı olduğu, hafızayı iyileştirdiği ve demans ve Alzheimer belirtileriyle mücadele ettiği de gösterilmiştir.

Yaşlandıkça vücudumuzun doğal süreçleri yavaşlamaya başlar. Optimum sağlıkla çalışmaya devam etmek istiyorsanız cinsel, fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığınıza birlikte dikkat etmeniz gerekir. Narın tüm bu sağlıklı yaşam yönlerinde kanıtlanmış faydaları vardır.

Nar Suyu Cinsel Gücü Artırır Mı?

Nar suyu antioksidan içerir bu da oksidatif stresi azaltacağı anlamına gelir. Böylece doğurganlık özelliğini destekleyerek cinsel gücü artırmasına yardımcı olur.

Kuru İncirin Cinselliğe Faydaları Nelerdir?

Tarçının Cinselliğe Faydaları Nelerdir?

Muzun Cinselliğe Faydaları Var Mı? Muz Cinselliğe İyi Gelir Mi?

Kestanenin Cinselliğe Faydaları

Zencefilin Cinselliğe Faydaları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu