Reklam
Düğün

Misafirlerinize Unutulmayacak Anılar Bıraktıran 2023 Düğün Konseptleri

Reklam

Düğünler git gide artmaktadır ve en yeni 2023 düğün konseptleri ile ilgili merak edilen pek çok detay vardır. Düğünler için şimdiye kadar pek çok farklı organizasyonlar ve hazırlıklar yapılmıştır. Yeni düğün yapmak isteyen insanlar daha sıra dışı ve muhteşem konseptlere sahip olmak istemektedirler.

En güzel düğün konsepti fikirleri için bu yazıyı okuyabilirsiniz. Farklı konseptleri siz de düğün zamanlarınızda uygulayabilirsiniz.

İçindekiler

En Yeni 2023 Düğün Konseptleri

Bu yıl tercih edebileceğiniz çeşitli düğün konseptleri vardır. Bu düğün konseptleri şöyle sıralanabilir;

 • Beyaz düğünler
 • Pembe düğünler
 • Begonvil temalı düğünler
 • Yolculuk temalı düğünler
 • Karnaval temalı düğünler
 • Kütüphane temalı düğünler
 • Minimalist temalı düğünler
 • Parıltı temalı düğünler
 • Gökkuşağı temalı düğünler

Bunlar çok çeşitli ve yeni düğün konseptleridir. Bunlar genel olarak daha sıra dışı konseptlerdir. Oteller, düğün salonları ya da bahçede yapılan düğünler bunlara göre daha klasik kalmaktadır.

Beyaz Düğün Konsepti

Her şeyin bembeyaz olduğu rüya gibi bir düğün hayal edin. Bembeyaz masa örtüleri, sandalyeler, yemek takımları, çiçekler ve dekorasyon malzemeleriyle beyaz bir düğün yapabilirsiniz. Gelinin ve damadın da bu konsepte uygun giyinmesi her şeyi çok daha uyumlu kılacaktır. Beyaz, aydınlık ve rüya gibi bir düğün istiyorsanız beyaz bir düğün organize edin.Düğün konseptleri

Pembe Düğün Konsepti

Pembe ve tonları malzemeler kullanarak hayal dünyası gibi bir düğün organize edebilirsiniz. Şeker pembesi masa örtüleri, pembe çiçekler, peçeteler ve servislerle capcanlı bir konseptiniz olabilir. Dekorasyon ürünlerinizde tozpembe, pudra pembesi gibi tonları da kullanabilirsiniz.

pembe düğün konsepti nasıl olur
pembe düğün konsepti nasıl olur

Begonvil Temalı Düğünler

Farklı bir düğün konsepti için begonvil çiçeklerini de kullanabilirsiniz. Rüya gibi pespembe begonvil çiçekleriyle her yeri kaplayabilirsiniz. Masaların üstü, giriş yolu, sandalyeler, peçeteler ve servisler gibi eşyaları begonvil çiçekleriyle donatarak güzel bir konsept yaratabilirsiniz.

begonvil temalı düğün
begonvil temalı düğün

Kır Düğünleri İçin Birbirinden Güzel Konsept Önerileri ve Kumsal Düğünü Yapmak İsteyenlere İpuçları adlı yazı dizilerimize göz atarak da fikir edinebilirsiniz.

Yolculuk Temalı Düğünler

Haritaları ve dünya dekorunu masalarınızda ve düğünün çeşitli yerlerinde kullanarak sıra dışı bir konsept ortaya çıkarabilirsiniz. Davetiyelerin tasarımını yolcu bileti şeklinde tasarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, gelin ve damadın elinde bavullar olabilir. Farklı bir görünüm yaratabilirsiniz.

yolculuk temalı düğün fotoğrafları
yolculuk temalı düğün fotoğrafları

Karnaval Temalı Düğünler

Karnaval tadında bir düğün organize etmek ister misiniz? Öyleyse rengârenk bir düğün konseptine hazır olun. Her şeyinizi tam bir karnaval tadında düzenleyerek en eğlenceli düğüne sahip olabilirsiniz. Rengârenk ışıklar, bilet gişeleri, şekerleme ikramları, atlıkarıncalar ve renkli masalar ile çok eğlenceli bir düğününüz olabilir.

karnaval tadında düğün
karnaval tadında düğün

Kütüphane Temalı Düğünler

Bu konseptte bir düğün istiyorsanız bir kütüphane ayarlayabilirsiniz. Kütüphane ayarlayamıyorsanız bir salonu kütüphane haline getirebilirsiniz. Bunun için gerekli malzemeler;

 • Ahşap kitaplıklar
 • Bol bol kitap
 • Kurdeleler
 • Şişeler
 • Paket ipleri
 • Kağıtlar

Bu malzemeleri kullanarak oldukça sıra dışı bir düğün organize edebilirsiniz. Tam kitap kurtları için olan bir konsept türüdür.

Minimalist Temalı Düğünler

Her şeyin en sadesini ve küçüğünü kullanarak zarif ve modern bir düğün yapabilirsiniz. Beyaz çiçekler, beyaz, sade ve minimalist bir düğün pastası ve zarif aksesuarlarla yılın en trend düğünü sizin olabilir. Gelin ve damat da minimal bir düğüne uygun olarak sade bir şekilde giyinirlerse çok uygun olacaktır.

Yemek takımlarını kristal olarak seçebilirsiniz. Işıklandırma sisteminizi de aynı şekilde minimal tasarıma sahip ürünleri kullanarak yapmalısınız. Bardaklarınız ve kadehleriniz daha küçük ve zarif boylarda olabilir.

Sade Düğün Yapacaklara Öneriler adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Parıltı Temalı Düğünler

Parıl parıl bir düğün için bu temayı tercih edebilirsiniz. Eğer parıltı temalı bir düğün yapmak istiyorsanız altın sarısı rengini yoğun bir şekilde tercih etmeniz doğru olacaktır. Altın sarısı çiçekler ve masa takımları kullanabilirsiniz. Hediye paketleriniz ve süsleriniz altın sarısı renginde olabilir. Davetiyelerinizi de parıltılı ve göz alıcı şekilde tasarlayarak konseptinizi tamamlayabilirsiniz.

Gökkuşağı Temalı Düğünler

Rengârenk bir düğün sahibi olmak isterseniz, düğünüzde kullanacağınız bütün eşyalarda gökkuşağının 7 rengini uygulayın. Dekorasyonunuzda, giyiminizde, ikramlarınızda ve masalarınızda da 7 farklı renk kullanın. Ortaya harika bir görünüm çıkacaktır.

En Yeni 2021 Düğün Konseptleri arasından eşinizin ve sizin tarzınızı en iyi yansıtacak düğün konseptini kendinize uyarlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu