Reklam
Güzellik ve bakımGüzellik ve Bakım

Tırnak Fırçası Nedir? Tırnak Fırçası Ne İşe Yarar?

Reklam

Kadınların güzellik trendlerine bir yenisi daha eklendi. Tırnak fırçası, daha sağlıklı, bakımlı ve temiz tırnaklar için her kadında bulunması gereken bir üründür.

Manikür, pedikür ve tırnak içi temizliği konusunda daha pratik bir ürün arayışındaysanız, tırnak fırçasına şans vermeye ne dersiniz? Daha fazlası için okumaya devam edin!

Tırnak Fırçası Faydaları

Biz farkında olmasak da tırnak içlerine dışarının kiri dolmakta. Ellerimizi her ne kadar sabunla yıkasak da tırnak içlerinde kalan pisliklerin temizlenmediğini bilmelisiniz. Özellikle uzun tırnak kullanmayı seven kadınların tırnak fırçası kullanmasını şiddetle tavsiye ediyoruz. 

Hele bir de tırnak yeme alışkanlığı olan kişilerin vay haline! Her neyse konumuza dönecek olursak, tırnak fırçasının faydaları şöyledir;

Tırnak fırçası
Tırnak fırçasının faydaları
  • Oje, parlatıcı gibi ürünlerin kullanımı sonrası tırnaklarda oluşan sararmaları geçirmeye yardımcıdır.
  • Tırnak altı temizliği konusunda oldukça kullanışlı bir üründür. 
  • Manikür ve pedikür gibi uygulamalarda tırnak etlerini başarılı bir şekilde temizler. 
  • El ve ayak tırnak bakımında kullanımı vardır.
  • Avuç içine sığacak kadar ergonomik oluşu sayesinde, kolaylıkla çantanızda taşıyabilirsiniz.
  • Uygun fiyatlarda ve farklı birçok markada ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.
  • Kullanımı oldukça pratik ve eğlencelidir.

Tırnak Fırçasının Kullanımı

İlk önce el ve ayak tırnaklarınızı belli bir süre suda bekletin. Suda bekleyen el ve ayak tırnak etleri yumuşayınca yaklaşık 15-20 dakika dairesel hareketlerle tırnakların üstünü ve iç kısımlarını ovarak fırçalayın. Dilerseniz, fırçayı ıslatın ve sabun veya anti-bakteriyel sabunu fırçaya sürüp tırnaklarınızı fırçalayın.

Ancak bir elinizin bütün tırnaklarını temizledikten sonra, diğer ele geçmeden önce tırnak fırçasını sıcak sudan geçirin. Her seferinde bu işlemi tekrar etmeyi unutmayın. Tırnaklarınızı fırçaladıktan sonra su ile ellerinizi ve ayaklarınızı yıkayıp kremleyin.

Böylelikle, hem tırnak üzerindeki sarılıklardan kurtulmuş hem de tırnak içi temizliğini yapmış olursunuz. Düzenli kullanımda ise, tırnaklarınızın daha bakımlı ve temiz görüneceğini iddia edebiliriz.

Tırnaklarınızda oje varsa, önce ojelerinizi aseton ile çıkarın. Ardından, fırçalama işlemine geçiniz. 

Tırnak Fırçası Nerede Satılır?

Watsons, Gratis, Rossmann gibi mağazaların yanında, online e-ticaret siteleri olan Trendyol, Hepsiburada sitelerinde de uygun fiyatlarda bulabilirsiniz. 

 

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu