Reklam
Genel

Ay Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Ay Dövme Modelleri

Reklam

Ay’ın görkemi ve derin sembolik anlamı, yüzyıllar boyunca sanat eserlerinde tasvir edilmiş ve dünyanın her yerindeki insanlar vücutlarına kalıcı olarak ay dövmesi yaptırmayı tercih ediyorlar.

Ay, gök cisminin etkisini varsayan ve buna inanan, gece gökyüzünü anlayan veya çeşitli ilgi ve beklentilerin bir temsili olduğu için onun görsel çekiciliğini seven herkes için mükemmel bir dövme tasarımıdır. Yunan mitolojisinde Artemis, kadınları, vahşi hayvanları, doğayı, namusu, bitki örtüsünü koruyan ay tanrıçasıdır.

Bunların dışında, ay logosu Hristiyanlıkta kozmik olayları, mistik içgörüleri ve varoluşun geçici yönünü vurgulamak için kullanılır.

İçindekiler

Ay Dövmesi Ne Anlama Geliyor?

Ayın tarih boyunca yarattığı tüm etkiye rağmen şu soru hala geçerliliğini koruyor: Ay bugün bizim için ne anlama geliyor? Ayın çoğu kişi için ifade edebileceği birkaç farklı anlamı var.

ay dövmesi
ay dövmesi bilek

Birincisi kadınlık ve doğurganlık; Ay döngüleri genellikle adet döngüleriyle bağlantılıdır; birçok kültürde adet ve ay sıklıkla aynı kök kelimeye sahiptir.

ay dövmesi
ay dövmesi sırt

Bu, tarih boyunca kadınlığa, doğurganlığa ve aya atfedilen ünlü figürlerde görülebilir: Meryem Ana ve Wicca’nın üçlü tanrıçası bunlardan ikisidir.

ay dövmesi
ay dövmesi küçük

Ayın ardındaki bir başka anlam da vahşi doğa ve vahşi ruhlardır. Bu muhtemelen aya karşı uluyan kurtlara ve kasabaların düzeni ile hemen dışarıdaki vahşi doğa arasındaki, geceleri daha belirgin hale gelen sınırlara atfedilebilir.

ay dövmesi
ay dövmesi parmak

Muhtemelen insanlığın hayal gücü, biz uyurken topraklarda dolaşan ne iyi ne de kötü niyetli vahşi ruhların ve onlar sayesinde üzerimize gelebilecek değişimin fikrini yaratmıştır.

Hilal Ay Dövmesi Anlamı

Hilal, ay büyürken veya küçülürken gökyüzünde görünür, bu nedenle negatif enerjinin atılmasıyla önemli bir değişime ve bu sayede kişide bir büyüme ve yaratıcılığa işaret eder.

ay dövmesi
hilal ay dövmesi

Dolunay Dövmesi Anlamı

Dolunay, parlaklığını yayan ve önemli bir başarıyı veya doruk noktasını temsil eden bir merkez görevi görebilir.

ay dövmesi
dolunay dövmesi

Güneş ve Ay Dövmesi Anlamı

Güneş ve ay dövmesi genellikle aileyi temsil eder, çünkü güneş geleneksel olarak eril ve ay geleneksel olarak dişildir. Bu dövme tasarımına insanlar genellikle kardeşleri veya çocukları belirtmek için güneşin ve ayın çevresine yıldızlar koyarlar.

ay dövmesi
ay ve güneş dövmesi

Kırmızı Ay Dövmesi Anlamı

Kırmızı ay dövmesinin anlamı genellikle kıyametin ve henüz gelmemiş talihsizliğin bir işareti olarak görülür. Bu, bizim ve dünyanın geleceği için yaklaştığını gördüğümüz kıyamet olarak yorumlanabilir, ancak nereden geldiğinize bağlı olarak bu olumlu bir sembol olabilir.

ay dövmesi
kırmızı ay dövmesi

Birleşik Krallık’ta geceleri kırmızı ay ve gökyüzü, yarının güzel hava ve şans getireceğine dair iyi bir işaret olarak görülüyor.

Ay Kurt Dövmesi Anlamı

Ay, yaşam döngülerini, dişil enerjiyi ve her zaman mevcut olan dönüşüm güçlerini temsil eder. Öte yandan kurt, güçlü bir dizi nitelik ve özelliği bünyesinde barındırır. Sadakatiyle tanınan kurt, sarsılmaz bağlılığı ve arkadaşlığı temsil eder.

ay dövmesi
ay kurt dövmesi

Ay kurt dövmesi, kişisel gelişimi ve dönüşümü benimsemenin önemini ifade eder. Ne kadar sıradışı görünürse görünsün, kendinize güvenmeniz ve içgüdülerinizi takip etmeniz gerektiğini hatırlatır.

Yıldırım Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Şimşek Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Şimşek Dövmesi Modelleri

Medusa Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Venüs Dövmesi Anlamı Nedir? | Venüs Dövme Modelleri

Ejderha Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Gladyatör Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Hei Matau Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Hei Matau Dövme Modelleri

Samuray Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Ok Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Hüner Çelik

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu