Reklam
Güncel Hayat

Fındık Cinsel Gücü Artırır Mı?

Reklam

Fındık cinsel gücü artırır mı? Fındık cinsel güç için faydalı mı? Diyetlerine düzenli olarak günde iki avuç fındık ekleyen bir klinik araştırmaya katılan erkekler cinsel işlevlerinde iyileşme bildirmiştir.

Erektil Disfonksiyon ve Risk Faktörleri

Erektil disfonksiyon (ED), tatmin edici bir cinsel ilişkiye girmek için ereksiyon olamama ve bunu yeterince uzun süre koruyamama durumudur. Bu durumun genç erkeklere kıyasla yaşlı erkekleri etkileme olasılığı daha yüksektir.

ED riskini artırabilecek yaşam tarzı faktörleri arasında sigara içmek, yetersiz fiziksel aktivite, stres, çok fazla alkol tüketmek, çok fazla kilo taşımak ve sağlıksız bir diyete sahip olmak yer almaktadır.

Bu faktörler, kan damarları ve sinirlerin biyolojisi üzerindeki etkileri yoluyla erektil işlevi etkileyebilir. Ereksiyon olmak ve ereksiyonu sürdürmek için yeterli kan kaynağına sahip olmak gerekir.

Ereksiyon, sinir hücreleri ve kan damarları arasındaki karmaşık bir etkileşime bağlıdır. Bu süreç ayrıca, penisteki kas dokusunun ereksiyon üretmesine ve gevşemesine yardımcı olan bir bileşik olan nitrik oksidin varlığını da gerektirir.

Fındığın Cinsel Güce Faydaları

Her gün 60 gr ceviz, fındık ve badem yemek erkeklerde cinsel isteği artırabilir ve onlara daha iyi orgazm sağlayabilir.

İspanyol araştırmacılar, erkeklerin günde iki avuç dolusu kuruyemiş yemelerinin daha iyi bir cinsel yaşama sahip olduklarını bildirdiklerini iddia ediyor.

fındık cinsel gücü artırır mı
fındık cinsel güç artırır mı

Bilim insanları kuruyemişlerdeki besin maddelerinin penise sinyal ileterek duyarlılığı ve performansı artırmaya yardımcı olduğuna inanıyor.

Fındıklarda bol miktarda bulunan antioksidanlar aynı zamanda kardiyovasküler sisteme de fayda sağlar ve sağlıklı kan dolaşımı, artan libido ile bağlantılıdır.

Fındık Kadınlarda Cinsel Gücü Artırır Mı?

İçerisinde E vitamini olan fındık, hem kadınlarda hem de erkeklerde cinsel gücün artmasına yardımcı olur.

Fındık, kadınlarda doğurganlığın artmasına yardımcı olabilir. Araştırmaya göre protein, lipit ve antioksidanlar açısından zengin besinler kadınlarda doğurganlığın artması için gereklidir. Fındık bu besinlerin iyi bir kaynağı olduğundan faydalıdır. Fındık ayrıca kadınların doğurganlığını artıran selenyum, demir, çinko ve kalsiyum gibi mineraller de içerir.

Cilt sağlığına iyi gelir. Özellikle bitki bazlı gıdalardan elde edilen fenolik bileşikler cildin yaşlanmasını yavaşlatmaya, cildi güneş hasarından korumaya ve yara, kırışıklık ve sivilce gibi çeşitli cilt sorunlarını tedavi etmeye yardımcı oluyor. Fındık, tanenler ve flavonoidler gibi yüksek miktarda fenolik bileşik içerir ve böylece cilt sağlığını iyileştirir. Ayrıca cilt yaşlanmasının belirtilerini azaltan ve cilde parlaklık katan antioksidanlar ve E vitamini içerir.

Araştırmalar, fındıkta bulunan diyet lifi, polifenol bileşikleri ve doymamış yağ asitlerinin bağırsaktaki mikrop sayısını artırdığını ve mide-bağırsak sağlığını iyileştirdiğini ileri sürüyor. İrritabl bağırsak sendromlarının ve kabızlığın tedavisine yardımcı olur. Fındıkta bulunan lif ve polifenoller aynı zamanda sindirimi artıran probiyotikler olarak da çalışır. Bu nedenle fındık kilo vermede de etkilidir.

Ayrıca başka araştırmaya göre, çocuğun düzgün doğum büyümesi ve gelişimi için protein ve yağlar gibi makro besinler ile demir ve kalsiyum gibi mikro besinler gereklidir. Kuruyemişler en zengin protein ve sağlıklı yağ kaynaklarından biridir ve hamilelik sırasında faydalıdır. Hamileliğin ilk üç ayında fındık tüketmek çocuğun beyin gelişimini destekler. Bir araştırma, hamilelik sırasında fındık yiyen kadınların çocuklarının daha yüksek IQ ve hafızaya sahip olduğunu öne sürüyor.

Sarımsağın Cinselliğe Faydaları

Narın Cinselliğe Faydaları

Kuru İncirin Cinselliğe Faydaları Nelerdir?

Tarçının Cinselliğe Faydaları Nelerdir?

Muzun Cinselliğe Faydaları Var Mı? Muz Cinselliğe İyi Gelir Mi?

Kestanenin Cinselliğe Faydaları

Karanfilin Cinselliğe Faydaları, Nasıl Kullanılır?

Kahve Cinsel İsteği Artırır Mı? Hangi Kahve Cinselliğe İyi Gelir?

Hüner Çelik

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu