Reklam
Genel

Kaplan Gözü Taşı Faydaları ve Özellikleri

Reklam

Kaplan gözü taşı, altın ile kırmızı-kahverengi arası bir renkte olan ve yarı saydam bir opaklıkta, demir şeritli, ipeksi bir parlaklığa sahip değerli taştır. Geçmişte bu taş, geleneksel olarak lanetlere ve büyülere karşı bir tılsım olarak kullanılıyordu. Kaplan gözü taşı ne işe yarar, kaplan gözü taşı özellikleri nelerdir? gibi soruların yanıtları ve daha fazlası için okumaya devam edin.

İçindekiler

Kaplan Gözü Taşının Faydaları

  • Endokrin sistemini dengeler.
  • Mevsimsel duygu durum bozukluğuna iyi gelir.
  • Negatif enerjiyi temizler.
  • Güven ve öz değer oluşturur.
  • Kök çakrayı temizler.
  • Psişik yetenekleri geliştirir.

Kaplan Gözü Taşı Hangi Çakra?

Kaplan gözü bir kök çakra taşıdır ancak aynı zamanda sakral çakra ve solar pleksus çakrasına da bağlıdır. Kök çakra, dünyada ne kadar güvende hissettiğimizi belirlediği için en önemli temel çakralarımızdan biridir. Solar pleksus çakrası, benlik saygısı duygumuzdan sorumludur ve sakral çakra duygu, uyarım ve yaratıcılığın evidir.

Kaplan Gözü Taşı Nasıl Kullanılır?

Kaplan Gözü bir alt çakra taşı olduğundan, tıkanıklıkları gidermek için taşı kök çakranıza, sakral çakranıza veya solar pleksus çakranıza yerleştirmek harikadır. Ayrıca enerjisini ve niyetini her zaman yanınızda taşımak kaplan gözü taşı kolye gibi takı olarak takabilirsiniz.

Kaplan gözü taşı
kaplan gözü taşı yüzük

Bu taşı evinizin girişlerine yerleştirebilirsiniz. Bu, kötü enerjiyi evinizden uzak tutmanıza yardımcı olur. Cesaret ve karar vermeyi teşvik eden bir taş olduğu için ofis alanlarına veya kararların sıklıkla verildiği odalara da yerleştirebilirsiniz.

Kaplan gözü ile zodyak arasında astrolojik bir bağlantı vardır. Her şey burcu yöneten gezegenler tarafından belirlenir. Kaplan gözü güneş ve mars tarafından yönetilir. Eğer ve sadece bir burcun yönetici gezegeni kaplan gözü taşına doğrudan karşı çıkıyorsa, o zaman onları takmamalısınız.

Kaplan gözü taşı
kaplan gözü taşı

Bununla birlikte, Kaplan gözü takmaması gereken burçlar şunlardır: Boğa, Terazi, Oğlak, Kova, Başak. Pekala, eğer bunlardan biriyseniz, kaplan gözü taşı takmamalısınız. Bu alametlerin kibir ve felakete yol açtığına inanılır. Ayrıca donukluk ve endişe gibi negatif enerjiler yayar.

Kaplan Gözü Taşı Nasıl Arındırılır?

Kaplan gözü taşı ile yapılan takılarınızı kullanmadan önce arındırmanız tavsiye edilir. Bunun için akan suyun altında ortalama 5 dakika kadar yıkayabilirsiniz.  Başka bir seçenek olarak, deniz suyunda veya deniz tuzu ile hazırlanmış tuzlu suda 10 dakika bekletebilirsiniz. Bunun haricinde, toprağa gömüp 1 gece bekletebilirsiniz. Tütsü ile arındırma işlemini yapabilirsiniz. Son seçenek olarak, güneş ışığında bekleterek arındırabilirsiniz.

Kaplan Gözü Taşı Para Getirir Mi?

Şans getirmesi ile bilinen kaplan gözü taşını evinizde bulundurabilirsiniz ya da bu taştan yapılmış takıları kullanarak etkisinden yararlanabilirsiniz. Şans getirmesinin yanında, kullanan kişiye cesaret verir ve iş hayatında başarılı olmasına ve akabinde para getirdiğine inanılır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu